zepsuty tlumik

Moderator: Moderatorzy

Majeczka1988r

zepsuty tlumik

Post autor: Majeczka1988r »

Dziś albo urwałam albo przepaliłam tlumik :-| Nie wiem czemu jak zaczoł chodzic jak traktor znikneła zmiana obrotow z wysokich na niskie chodzi idealnie silnik jak ruszam nie czuje jak szarpie a tak sie wcześniej działo musialam przegazowac zeby trafił na wysokie obroty i wtedy ruszał dobrze nie dławiło go... Co najlepsze autko dostało takiego kopa ze jak wczesnie ruszał wolniej od 899cm3... tak teraz bez problemów wciskam gaz i frune....

dzwiek wychodzi zza przdnich kół... tłucze sie tylko jak dodaje gazu na 1,2,3 a na 4 jak nacisne gaz do dechy to sie tłucze ;) Nie wiem czy to w silniku, ktory w sumie jest do wymiany czy ten kolektor :cry: :lol: :lol: wogole nie smierdzi spalinami w aucie :cry:
W poprzednim aucie jak rozwalił mi sie kolektor to tłuk sie juz na odpalonym silniku nie wspomne o dodaniu gazu aaa tutaj tak sie nie trzaska....


Ktoś wie co to?? Czy to ten tłumik kolektor czy cos innego?? w sumie mialam w pt załatwic pare spraw tym autem a nawet do mechanika nie dojade... :-| i dlaczego dostał kopa :shock:
Ostatnio zmieniony 30 wrz 2010, 23:04 przez Majeczka1988r, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kupiec
Posty: 12701
Rejestracja: 08 paź 2007, 00:34
Lokalizacja: tychy
Pojemność: 1600
Rocznik: 2005
Generacja: Inny samochód
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: kupiec »

A tak czasem nie rozwaliłaś zapchanego kata i dlatego masz teraz zarąbistego kopa? Albo poszła rura przed katem i spaliny w końcu mają normalne wyjście z silnika.
I to nie ten dział na takie zwierzenia :D
تاجر القواعد
[*] 1.8 TD
Bo ja lubię coś napisać i potem to sobie czytać. Dzięki temu jestem mądry, bo to są bardzo mądre te moje posty
Awatar użytkownika
Jamszoł
Posty: 22180
Rejestracja: 29 lip 2006, 01:17
Lokalizacja: Kalisz
Pojemność: 2300
Rocznik: 2008
Generacja: MK4
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Jamszoł »

Jak to co to
Załatwiłaś układ wydechowy przed katem
Przy okazji się okazało , że miałaś zatkanego kata
Tłumikasz się kłania
I zmień no tytuł tematu , bo jakiś zielony wlepi Ci ostrzeżenie :mrgreen:
temat przesunąłem - patrz gdzie piszesz :twisted:
Ostatnio zmieniony 30 wrz 2010, 22:58 przez Jamszoł, łącznie zmieniany 1 raz.
Oczy 6.11.2010/15.01.2020 [ 28.08.2012_16.30 ]
Majeczka1988r

Post autor: Majeczka1988r »

A to ja może poprosze o przeniesienie do odpowiedniego działu :smile: bo szukam i znaleź nie moge :smile:

A jeśli ja kupie tą część to normalnie mechanik może mi to wymienić czy trzeba cos specjalnego z tym zrobic?? A co do zatkanego tlumika... hmm... możliwe ze dalej jest zatkany w dalszej części jesli to przy katalizatorze sie urwało.... To sie jakoś czyści?? trzeba rozmontowac jakos rure??
Ostatnio zmieniony 30 wrz 2010, 23:02 przez Majeczka1988r, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jamszoł
Posty: 22180
Rejestracja: 29 lip 2006, 01:17
Lokalizacja: Kalisz
Pojemność: 2300
Rocznik: 2008
Generacja: MK4
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Jamszoł »

Może być :mrgreen:
Oczy 6.11.2010/15.01.2020 [ 28.08.2012_16.30 ]
Illuminati75

Post autor: Illuminati75 »

Może, od biedy :)

Teraz jedź do typa od tłumików i zrób to co ja w swoim. Czyli wywaliłem katalizator i zamiast niego mam to:

P.S.
Człowiek na zdjęciach to typ, który robił czary-mary z moim silnikiem... Zainteresowani wiedzą...
Załączniki
sams102.JPG
sams102.JPG (2.72 MiB) Przejrzano 3865 razy
sams099.JPG
sams099.JPG (2.68 MiB) Przejrzano 3869 razy
nowy katalizator hahaha.JPG
Ostatnio zmieniony 30 wrz 2010, 23:12 przez Illuminati75, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Yagr
Posty: 14517
Rejestracja: 23 lip 2006, 00:12
Lokalizacja: Kraków
Pojemność: 1598
Rocznik: 2007
Generacja: MK2
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Yagr »

Jamszoł pisze:I zmień no tytuł tematu , bo jakiś zielony wlepi Ci ostrzeżenie :mrgreen:
A ty to niby co, różowy? :DDD
Majeczka1988r, Ja obstawiam że wysypał ci się pierścień uszczelniający między kolektorem a katalizatorem. Sprawa banalna do naprawy, w zeszłym tygodniu robili mi to w sumie za 30zł + 11zł uszczelka ;)
Polak potrafi!!



ale mu się nie chce...
a jak mu się zechce...
to potrafi



spieprzyć!

P I W O L E C Z Y !

"wszystko co ma cycki lub koła będzie sprawiało problemy"
Awatar użytkownika
kupiec
Posty: 12701
Rejestracja: 08 paź 2007, 00:34
Lokalizacja: tychy
Pojemność: 1600
Rocznik: 2005
Generacja: Inny samochód
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: kupiec »

Majeczka1988r pisze:A jeśli ja kupie tą część to normalnie mechanik może mi to wymienić czy trzeba cos specjalnego z tym zrobic?? A co do zatkanego tlumika... hmm... możliwe ze dalej jest zatkany w dalszej części jesli to przy katalizatorze sie urwało.... To sie jakoś czyści?? trzeba rozmontowac jakos rure??
Jedź do tłumikarza i powiedz co i jak a on zobaczy co jest do wymiany.
Z reguły tłumików się nie naprawia bo gra nie warta świeczki.
Katalizatora raczej nie kupisz bo cię nie stać więc wstawia się taką "przelotkę" i jest cacy tylko nie daj się wyru.... i niech ci odda twój stary katalizator bo to trochę warte jest no i jak na przeglądzie Ci auto cofną za brak kata to sobie go wstawisz i po sprawie.
تاجر القواعد
[*] 1.8 TD
Bo ja lubię coś napisać i potem to sobie czytać. Dzięki temu jestem mądry, bo to są bardzo mądre te moje posty
Awatar użytkownika
leszek
Posty: 2567
Rejestracja: 26 paź 2004, 16:35
Lokalizacja: warszawa
Pojemność: 1500
Rocznik: 2018
Generacja: MK1
Nadwozie: Inne

Post autor: leszek »

Yagr pisze: Majeczka1988r, Ja obstawiam że wysypał ci się pierścień uszczelniający między kolektorem a katalizatorem.
Co nie zmienia faktu ze musisz przejrzeć cały wydech. Może rzeczywiście masz zapchanego kata.(dlatego taki przyrost mocy)
A tak na marginesie to dalej jest to nie ten dział. Co ma tłumik do zawieszenia ??? No chyba że chodzi o zawieszenie tłumika :d :d


Koniec OT !!! Proszę tylko na temat !!!
Podczas, gdy obrabiasz mi tyłek nie zapomnij mnie w niego pocałować :-)
Awatar użytkownika
Jamszoł
Posty: 22180
Rejestracja: 29 lip 2006, 01:17
Lokalizacja: Kalisz
Pojemność: 2300
Rocznik: 2008
Generacja: MK4
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Jamszoł »

Kat na pewno do wymiany , u mnie przed katem jest łącznik elastyczny - jeśli i w Twoim wozie jest taki , to pewnie jest sypnięty lub jak tu kolega napisał , uszczelka plecionkowa między kolektorem wydechowym a rurą wydechową .
musisz podjechać do tłumikarza , bo się zatrujesz spalinami w trakcie jazdy .
Kata wymień na strumienicę - będzie taniej
Oczy 6.11.2010/15.01.2020 [ 28.08.2012_16.30 ]
ODPOWIEDZ