problem z obrotami

Moderator: Moderatorzy

matek10912

problem z obrotami

Post autor: matek10912 »

witam.mam wielki problem zer swoim essim. a mianowicie wszystko zaczyna sie gdy silnik sie zagrzeje do ok. 50-60C i wyzej.wtedy zaczyna mi gasnac na wolnych obrotach i w trakcie jazdy rowniez. A jezeli juz chodzi na wolnych obrotach to strasznie nim trzepie i leci niebieski dym z rury. Czasasmi nawet jak zgasnie to musze po 8 razy krecic rozrusznikiem zeby zapalil. Prosilbym o pomoc. Z gory dziekuje

[ Dodano: Wto 06 Kwi, 2010 ]
a i jest to silnik 1.8D z roku 1992
Ostatnio zmieniony 06 kwie 2010, 16:53 przez matek10912, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kupiec
Posty: 12701
Rejestracja: 08 paź 2007, 00:34
Lokalizacja: tychy
Pojemność: 1600
Rocznik: 2005
Generacja: Inny samochód
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: kupiec »

obyś nie miał tego co mój kolega miał :/
ubywa ci płynu z układu chłodzenia?
تاجر القواعد
[*] 1.8 TD
Bo ja lubię coś napisać i potem to sobie czytać. Dzięki temu jestem mądry, bo to są bardzo mądre te moje posty
matek10912

Post autor: matek10912 »

hm...od kieedy go mam a wiec ok.3 miesiecy po przejechaniu 5 tys. km ubylo mi nieduzo. troszeczke ponizej stanu minimum. uzupelnilem go i na chwile obecna trzyma mi poziom plynu. nie zauwazylem ubytku. zastanawiam sie nad tym czy czasem nie pociagnal troche syfu skads bo podczas czyszczenia filtra(odkrecilem ta srubke pod filtrm)to polecialo mi troche piachu i dziwnych smieci. po powtorzeniu tego nastepnego dnia jakby sie troszke uspokoil, a mianowicie zaczal mi trzymac wolne obroty. w poniedzialek oddaje pompe do sprawdzenia bo jak bylem u mechanike w serwisie stwierdzil ze potrzeba wyregulowac pompe i bodajze lopatki jakies w pompie sa uszkodzone. zobacze co wyjdzie po nieedzieli i dam znac :/
Awatar użytkownika
kupiec
Posty: 12701
Rejestracja: 08 paź 2007, 00:34
Lokalizacja: tychy
Pojemność: 1600
Rocznik: 2005
Generacja: Inny samochód
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: kupiec »

matek10912 pisze:zastanawiam sie nad tym czy czasem nie pociagnal troche syfu skads bo podczas czyszczenia filtra(odkrecilem ta srubke pod filtrm)to polecialo mi troche piachu i dziwnych smieci.
no to chyba sam sobie odpowiedziałeś na pytanie :)
تاجر القواعد
[*] 1.8 TD
Bo ja lubię coś napisać i potem to sobie czytać. Dzięki temu jestem mądry, bo to są bardzo mądre te moje posty
matek10912

Post autor: matek10912 »

no i problem rozwiazany. do wymiany bele lopatki w pompie wtryskowej. koszt to 100 zl. teraz wszystko hula elegancko :mrgreen:
Awatar użytkownika
Mikosz
Posty: 1689
Rejestracja: 12 lis 2007, 16:57
Lokalizacja: UK

Post autor: Mikosz »

matek10912, czy możesz mi zdradzić u którego pompiarza tanio wymienili ?? Do Ząbkowic mam nie daleko i chętnie się dowiem gdzie są pompiarze oprócz Mlecznej i Sobótki :)
matek10912

Post autor: matek10912 »

bardzo chetnie. a mianowicie jadac w kierunku Ziebic jest miejscowosc Stolec. tam na glownej krzyzowce skrecasz w prawo i jedziesz jakies 200m i tam widac ten zaklad. mechanik ten oprocz pomp specjalizuje sie w silnikach diesla. rozrzad, itp
Awatar użytkownika
Mikosz
Posty: 1689
Rejestracja: 12 lis 2007, 16:57
Lokalizacja: UK

Post autor: Mikosz »

Dzięki. Moze skoczę tam jak mi coś nawali w dizlu (tfu tfu) albo wymiana rozrządu.
Warsztat jakiś mało znany ale za to tani.

P.S. Wpadaj czasem na spota we Wrocławiu. Średnio 1-2 w roku robimy.
matek10912

Post autor: matek10912 »

spota?? powiem szczerze ze nie slyszalem jeszcze o tym. a u niego za wymiane rozrzadu zawolal mi 150zl + czesci we wlasnym zakresie
ODPOWIEDZ