Klej- listwy, tapicerka

Moderator: Moderatorzy

Pele

Klej- listwy, tapicerka

Post autor: Pele »

Szukałem na forum i znalazłem kilka tematów o klejeniu różnych elementów, ale akurat z odpowiedzią na moje pytanie się nie spotkałem, dlatego piszę. Jakim klejem jest klejona gąbka (chyba wygłuszenie) pod boczkami w drzwiach, listwy boczne, znaczki forda itd. chodzi mi o tą czarną gumowatą masę. Jeżeli ktoś mógłby rzucić linkiem do alledrogo to byłbym bardzo wdzięczny. pozdro
Awatar użytkownika
Jamszoł
Posty: 22180
Rejestracja: 29 lip 2006, 01:17
Lokalizacja: Kalisz
Pojemność: 2300
Rocznik: 2008
Generacja: MK4
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Jamszoł »

Listwy boczne i znaczki Forda klejone są dwustronną taśmą przylepną - szarą bo jest najmocniejsza , ale biała też może być.
Załączniki
DSC00460.JPG
DSC00459.JPG
Oczy 6.11.2010/15.01.2020 [ 28.08.2012_16.30 ]
Pele

Post autor: Pele »

no to u mnie chyba jak ktoś malował klapę to znaczek przykleił tym czarnym czymś co przypomina gumę. To samo co pod boczkami, no właśnie i chodzi mi o tego czarnego "gluta" :mrgreen: co to jest? :razz: Bo taśma raczej się nie sprawdzi, żeby przykleić obicia pod boczkami
Awatar użytkownika
Jamszoł
Posty: 22180
Rejestracja: 29 lip 2006, 01:17
Lokalizacja: Kalisz
Pojemność: 2300
Rocznik: 2008
Generacja: MK4
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Jamszoł »

Sprawdzi - jeśli nie będzie kurzu ani tłuszczu.
Oczy 6.11.2010/15.01.2020 [ 28.08.2012_16.30 ]
Awatar użytkownika
Yagr
Posty: 14517
Rejestracja: 23 lip 2006, 00:12
Lokalizacja: Kraków
Pojemność: 1598
Rocznik: 2007
Generacja: MK2
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Yagr »

gąbla pod boczkami to taka czarna maź - jakiś rodzaj pasty głuszącej, ale nie zastygającej do końca, zawsze jest dość kleista aby gąbkę powoli oderwać i opóźniej na nowo przykleić - coś jak smoła ;) ALe jak to cholerstwo się nazywa to nie mam pojęcia....
Polak potrafi!!



ale mu się nie chce...
a jak mu się zechce...
to potrafi



spieprzyć!

P I W O L E C Z Y !

"wszystko co ma cycki lub koła będzie sprawiało problemy"
Pele

Post autor: Pele »

O właśnie o to smoliste coś chodzi, właśnie o to chodzi, że nie zastyga i przykleja się za każdym razem, niestety ostatnio rozbierałem po raz kolejny drzwi i naciąłem gabke nie smołę no i się nie trzyma,poza tym kilka innych rzeczy "lata" a to byłaby fajna sprawa,tylko co to jest:O
Awatar użytkownika
KuRowSKi
Posty: 582
Rejestracja: 13 lut 2007, 08:16
Lokalizacja: Świętochłowice
Kontakt:

Post autor: KuRowSKi »

www.VolvoTech.pl ---Elektromechanik---
ODPOWIEDZ