Hamulce z focusa na tyl

Dział tuningowy

Moderator: Moderatorzy

rex

Hamulce z focusa na tyl

Post autor: rex »

Witam,

Ktos juz probowal? Wydaje sie to dosc prosta modyfikacja i niedroga. Troche poszperalem po forach w GB i wychodzi ze potrzeba tylko:
- piasty tyl focus 1
- zaciski tyl
- oslony tyl
- tarcze
- przewody hamulcowe elsatyczne custom
- linki recznego rs2000

Jedynie z ABS jest troche dlubania le pomijajac ten fakt to chyba sie podejme tego zadania. Tymbardziej ze osotatnio torebka na ulicy Pulawkiej wkrecila sie w puloske i wyrwala mi wsyzstko co dotyczy ABS z lewgo koloa z przodu.
emtees

Post autor: emtees »

Nie łatwiej belke z RS'a wrzucić? Możesz dać linka do opisu takiej modyfikacji? Z chęcią też o tym poczytam :smile:
rex

Post autor: rex »

po pierwsze nie jest to takie laiwe znalezc belke w nalezytym stanie, po drugie tarczo bebny same w soabie a bardzo drogie w eksploatacji. Tutaj montaz z focusa st170 czyli wieksze: http://www.sportingfords.com/forums/viewtopic.php?t=25

A tutaj w fiescie montaz ze zwyklej foki:
Krok po kroku:
http://www.fiestaguides.co.uk/content/f ... discs.html
emtees

Post autor: emtees »

Ciekawa sprawa :) Od Focusa już z racji wieku faktycznie łatwiej dostać elementy w dobrym stanie. Cenowo może wyjść podobnie. Jak patrzyłem na allegro to zaciski od foki to koszt gdzieś 300zł, tarcze i klocki nowe 250zł, a jeszcze trzeba kupić resztę.

Że też nie mogli seryjnie dać hamulców, tylko spowalniacze jakieś... :mrgreen:
Benko

Post autor: Benko »

A jak ktoś nie ma abs to tez pasowac bedą :lol:
emtees

Post autor: emtees »

Na pewno też będą pasować :)
rex

Post autor: rex »

zaciski w wawie mam za 200 dwa, do tego piasta po 70pln, za jakies grosze oslona, no i tarcza z klockiem wiadoma sprawa. Zalezy tez w jakim stanie masz bebny z tylu :D. Bo przykladowo ja zakupilem za 200pln caly kompletny zestaw na przod z mondka v6 zaciski + klocki + tarcze w bdb stanie wiec wyszlo tyle co wymiana moich tarcz i klockow na nowe. Do tego dalem 40pln za zfrezowanie mocowania zacisku i 52pln za nowe przewody elastyczne z mondeo. W pon montuje :D A z ABS to trzeba z czujniiem cos i wiencem kombinowac.
emtees

Post autor: emtees »

rex pisze: A z ABS to trzeba z czujniiem cos i wiencem kombinowac.
Jak ktoś ma ABS to tak. Troche utrudniona sprawa. Dobrze, że ja nie mam tego wynalazku :mrgreen:

W całkiem fajnej kwocie wyrwałeś te hamulce z mondka. :grin:
rex

Post autor: rex »

na allegro wzialem caly komplet. Jeszcze sa przynajmniej 2 zestawy. A ABS ja mam ale sie nie obraze jak nie bedzie :D
Awatar użytkownika
clhseba
Posty: 2640
Rejestracja: 22 sie 2009, 22:00
Lokalizacja: Katowice
Pojemność: 2000
Rocznik: 2007
Generacja: MK4
Nadwozie: Kombi

Post autor: clhseba »

Ciekawa sprawa z tymi heblami ;) jak już ktos to założy na tył to dajcie jakąś fotorelacje :) to i ja się skuszę
Awatar użytkownika
lordpablo
Posty: 3055
Rejestracja: 17 lut 2007, 14:50
Lokalizacja: Siennica

Post autor: lordpablo »

tak z ciekawości czy przednie heble masz już jakieś inne niż seria?
rex

Post autor: rex »

Tzn pytasz czy mam serie z przodu a chce pakowac tarcze na tyl?? :)) Z przodu wsadzam z mondiego V6 jutro. Zobacze co bedzie bo seryjna tarcza u mnie jest fioletowa z przegrzania :evil:
Awatar użytkownika
lordpablo
Posty: 3055
Rejestracja: 17 lut 2007, 14:50
Lokalizacja: Siennica

Post autor: lordpablo »

no i wszystko jasne dzięki za odpowiedz
ODPOWIEDZ