Który tłumik wybrać... potrzebuje pomocy :)

Dział tuningowy

Moderator: Moderatorzy

emceha

Post autor: emceha »

Silencer silencerowi nie równy ;) Co do osiągów to Kazik a rację, sam układ wydechowy duzo nie da :???: Ja mam Ulterka i chwalę sobie niemiłosiernie. Fak faktem do najładniejszych koncówek to on nie należy ale pomruk jest ładny i nie drze się (średnica 80 mm). Wiem że 100 mm już by troszku ryczał :mrgreen:
roy019

Post autor: roy019 »

teraz to juz po faworach... kupiłem juz taki: http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=286618062
Mam nadzieje ze nie bedzie za glosny :) Tak sie zastanawiam co to znaczy "REGULACJA fI100" byly jeszcze z regolacja FI90 ale wsiolem stowke
kazik

Post autor: kazik »

to zobaczymy jak bo będzie wyglądało i czy będzie problem z zamontowaniem bo 100 na końcówce to jednak jest sporo ja będę kupował teraz na lato tłumik z taką regulacją http://www.lorbi.com.pl/regulacjaplynna.html
http://www.lorbi.com.pl/mugen150.html a taki tłumik do tego bo mam w planach zmieniać cały wydech razem z kolektorem wydechowym i cały dolot ale zobaczymy co z tego wyjdzie
Awatar użytkownika
Seba
Posty: 251
Rejestracja: 26 gru 2007, 13:08
Lokalizacja: Złotów
Kontakt:

Post autor: Seba »

roy019 pisze:teraz to juz po faworach... kupiłem juz taki: http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=286618062
Mam nadzieje ze nie bedzie za glosny :) Tak sie zastanawiam co to znaczy "REGULACJA fI100" byly jeszcze z regolacja FI90 ale wsiolem stowke
No i gitarka,dzwiek bedzie kozaczny :) Ale mi sie nie podoba bo koncowka scieta i krotka czyli bedziesz musial tlumik caly wystawic za zderzak a nie tylko koncoweczke.
SPRZEDAM WSZYSTKIE CZESCI Z ESSA 1,8 16V 3 drzwi i CABRIO RDA i RQB

Cabrio RS 2000 ProJect
Mitsubishi Pajero 3,0 181KM
Felicia Pick-Up , Suzuki Bandit 1200
www.tadych-transport.pl
tofik

Post autor: tofik »

Seba pisze:No nie wiem u mnie silencer duzo dawal i byl nie znacznie glosniejszy jak na serii. A reszta wydechu to wspawana rura zamiast kata bo porcelanka sie rozsypala( a brak kasy bylo na nowy kat - uwarzam,ze z katem lepiej silnik chodzi) a srodkowy to seryjny w dodatku nowy.

ty weź se zamontuj strumienice
Awatar użytkownika
Yagr
Posty: 14498
Rejestracja: 23 lip 2006, 00:12
Lokalizacja: Kraków
Pojemność: 1598
Rocznik: 2007
Generacja: MK2
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Yagr »

ty weź se zamontuj strumienice
jasne, i od razu mega plus bonus 50 koni więcej i spalanie 50% mniej :lol:
Polak potrafi!!



ale mu się nie chce...
a jak mu się zechce...
to potrafi



spieprzyć!

P I W O L E C Z Y !

"wszystko co ma cycki lub koła będzie sprawiało problemy"
emceha

Post autor: emceha »

Yagr pisze:jasne, i od razu mega plus bonus 50 koni więcej i spalanie 50% mniej
Zgadza się ;) ale tylko z orginalną choinką zapachową Wunderbaum :mrgreen:
kazik

Post autor: kazik »

ale co mu da strumienica bez dolotu :?: chyba tylko większe spalanie i głośniejszy wydech :mrgreen: :mrgreen:
emceha

Post autor: emceha »

Da Kazik, szybszy odpływ spalin ;) i świst przy pełnym wciśnieciu gazu w podłogę :P
kazik

Post autor: kazik »

i pierwsze psiary go mają na celowniku a on zostaje bez dokumentów ja wychodzę z założenia że jak robić coś z wydechem to zrobić całość i dolot razem z tym
emceha

Post autor: emceha »

kazik pisze:i pierwsze psiary go mają na celowniku a on zostaje bez dokumentów
Yyyyy a z jakiej paki ??? Uwierz że żaden pies nie wejdzie Ci pod auto żeby zobaczyć co ty tam masz założone. Z resztą teraz struienice są w kształcie kata. Poza tym nie ma aż takiej różnicy dźwięku no i nie każda strumienica świszczy ;) Jedyną opcją sprawdzenia czy masz kat czy nie jest pomiar spalin :P
Awatar użytkownika
Seba
Posty: 251
Rejestracja: 26 gru 2007, 13:08
Lokalizacja: Złotów
Kontakt:

Post autor: Seba »

Taa szczegolnie ta z allegro za 150zl cos da. Wole miec zwykla rure bo efekt taki sam a rura kosztuje z 5zl . Za dobra strumienice trzeba dac z 500zl a zeby dalo to z 2KM to nalezy caly wydech obliczyc i przekonstruowac. Wole miec mniej te 2KM i wydac z 2 tys na benzyne :)
SPRZEDAM WSZYSTKIE CZESCI Z ESSA 1,8 16V 3 drzwi i CABRIO RDA i RQB

Cabrio RS 2000 ProJect
Mitsubishi Pajero 3,0 181KM
Felicia Pick-Up , Suzuki Bandit 1200
www.tadych-transport.pl
kazik

Post autor: kazik »

niby i tak ale jak jest uparta gnida. a poza tym dlaczego twierdzisz żeby montować strumienice zamiast kata lepsze osiągi są jak zamontujesz za miast środkowego tłumika
emceha

Post autor: emceha »

Oj nie mów Seba bo tu już nie chodzi o zwiększenie mocy tylko o przesunięcie krzywej w inny zakres obrotów. Auto robi się bardziej elastyczne. Wiem bo katuję już drugą.

Kazik widzisz problem jest w tym że kazdy jak słyszy struienica sportowa to myśli że będzie się bujał do sety o ćwierć minuty szybciej :P a tak nie jest. Do uzyskania większej mocy i rzyspieszeń są inne zabiegi, o wiele bardziej kosztowne. Chcecie się bujać szybciej do sety??? Dajcie skrzynię biegów do rzeróbki i niech wam zmienią pzełożenie główne ;)
Ostatnio zmieniony 28 gru 2007, 16:12 przez emceha, łącznie zmieniany 1 raz.
kazik

Post autor: kazik »

jak wydasz 2 tysie na wydech to z pewnością nie osiągniesz więcej niż tylko 2 km do za 2 tysie to zrobisz cały dolot i wydech
ODPOWIEDZ