Przyciemnianie świateł

Dział tuningowy

Moderator: Moderatorzy

Majkel

Przyciemnianie świateł

Post autor: Majkel »

Witam! Mam pytanie, co sądzicie o przyciemnieniu kloszy tylnych reflektorów (w mk5 są wyjątkowo kolorowe-czyt. brzydkie,jak na moje oko,a zamienników z inną kolorystyką ani rzadnych "leksusów" nie udało mi się znaleźć. Czym najlepiej byłoby je przyciemnić i na co zwracać uwagę przy takiej operacji żeby potem nie stracić dowodu :smile:
Podobny dylemat mam z przednimi reflektorami. Czytałem gdzieś kiedyś na tym forum (ale teraz za nic nie mogę tego tematu znaleźć) o malowaniu czarnym matem dolnej powerzchni lustra lamp,były tam bodajrze zdjęcia i wygądało to ładnie,kumpel sobie tak zrobił w bawarce e-46 i dało super efekt. Co na ten temat sądzicie?
ELpYndoL

Post autor: ELpYndoL »

Ostatnio zmieniony 23 sty 2007, 14:38 przez ELpYndoL, łącznie zmieniany 1 raz.
emceha

Post autor: emceha »

Przyciemnić można. Powinno to ciekawie wyglądać ;) A lexusy są:
Lexus1
Lexus2
emceha

Post autor: emceha »

He he Yanek mnie wyprzedził :P
Majkel

Post autor: Majkel »

Qrcze,jesteście naprawdę wielcy :!: Chyba zrobię tak: przednie czarnym matem a do tyły to się bawił nie będę,kupię te black lexusy bo mi bardziej do koncepcji kolorystycznej będą pasować :smile: Jak porobię z nimi to zapodam fotki,tylko że śnieg zaczyna dowalać a z braku garażu wymiana będzie uciążliwa :sad: Pozdrawiam :!:
Awatar użytkownika
Yagr
Posty: 14500
Rejestracja: 23 lip 2006, 00:12
Lokalizacja: Kraków
Pojemność: 1598
Rocznik: 2007
Generacja: MK2
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Yagr »

michal0310 pisze:z braku garażu wymiana będzie uciążliwa
wymiana jest tak prosta że zrobisz ją po ciemku, z zawiązanymi oczami w gradobiciu i o zapałce :mrgreen: Aaa.... i jedną ręką... ;)
ale te foty to później MUSISZ zapodać :grin:
Polak potrafi!!



ale mu się nie chce...
a jak mu się zechce...
to potrafi



spieprzyć!

P I W O L E C Z Y !

"wszystko co ma cycki lub koła będzie sprawiało problemy"
emceha

Post autor: emceha »

Yagr pisze:wymiana jest tak prosta że zrobisz ją po ciemku, z zawiązanymi oczami w gradobiciu i o zapałce Aaa.... i jedną ręką...
... a ja dodam że nawet z palcem w ..... :mrgreen:
michal0310 pisze:przednie czarnym matem
michal0310, czy ty chcesz przyciemnić przednie reflektory??? Nie żartuj nawet człowieku. Lepiej rozbież lampy, wstaw soczewki i wygładź szkła reflektorów ;) Będziesz miał przygotowane pod Xenonik :razz: Jeszce przydały by ci się białe kierunki i juz by spoko autko wygladało :cool:
Majkel

Post autor: Majkel »

emceha pisze:czy ty chcesz przyciemnić przednie reflektory???
no rzeczywiście nad tym myślę... sąsiad ma podobnie zrobione w Astrze jedynce i wygląda to całkiem,całkiem...
emceha pisze:wygładź szkła reflektorów
niestety o robieniu takich żeczy jak wygładzanie powierchni kloszy nie mam nawet bladozielonego pojęcia :sad: Nawet nie wiedziałem że taką operację można przeprowadzić...myślałem że gładkie klosze to tylko gotowe można kupić ;) No i na kosztach mi zależy (ile soczewki?) bo narazie kupiłem te leksusiki do tyłu :cool: :cool: :cool: i trochę się wypłukałem z siana :sad: Acha, dodam jeszcze że z firmą do której aukcji linki podał Yanek można się dogadać i potargować,ale najlepiej podjechać do nich do Kielc.
Awatar użytkownika
Yagr
Posty: 14500
Rejestracja: 23 lip 2006, 00:12
Lokalizacja: Kraków
Pojemność: 1598
Rocznik: 2007
Generacja: MK2
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Yagr »

michal0310, jak już masz te leksusiki to gdzie foty??
Polak potrafi!!



ale mu się nie chce...
a jak mu się zechce...
to potrafi



spieprzyć!

P I W O L E C Z Y !

"wszystko co ma cycki lub koła będzie sprawiało problemy"
Majkel

Post autor: Majkel »

Nie do końca jasno się wyraziłem... Dałem kase kumplowi który jeździ po kraju żeby do nich podjechał i mi kupił,dzwonił do mnie że kupił, że spoko obsługa itd (nawet powiedzieli że jakbym Essem przyjechał to mi pozwolą założyć czarne i chromy dla porównania przed zakupem,ale do scyzoryków mam dość daleko :sad: ), ale jeszcze jest w trasie,wraca dopiero w środę... A fotki jak były obiecane tak niezwłocznie będą :D

Oczywiście "osobnik" (albo raczej osobnicy :) ) który wrzucił linki jako pierwszy, poraz kolejny "pomógł". Dzięki!
Majkel

Post autor: Majkel »

Wiem że nie powinno się pisać oddzielnych postów jeden pod drugim przez jednego usera (sorry Admin i Modek), ale myślę że jeżeli dotyczą dość różnych rzeczy to nic się nie stanie :razz:
Otóż co do światełek to dostałem ciekawą propozycję do sąsiada który wczoraj kupił Essa MK5 (hehehe :razz: )... Pokazałem mu zdjęcie tych lamp do tyłu z allegro (oczywiście nie wiedział że są z allegro :razz: ) i spytałem się go ile jego zdaniem kosztują... A on,motoryzacyjny i tuningowy laik jeszcze większy niż ja odpowiedział że pewnie z siedem stów :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Tak się chłopak napalił że chce się zamienić jutro (dopiero jutro dostanę lampy) i dać mi za nie 4 fele wyglądające mniej-więcej tak (zdjęcie prawie identycznych pobrane z allegro):
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9d0 ... 53669.html

Pytanie: Ile waszytm zdaniem można wziąć za takie kółka :?:
ELpYndoL

Post autor: ELpYndoL »

michal0310, hm powinienes dostac od reki 1200zł
emceha

Post autor: emceha »

michal0310 pisze:Oczywiście "osobnik" (albo raczej osobnicy ) który wrzucił linki jako pierwszy, poraz kolejny "pomógł". Dzięki
buuuuu, Yanek oszukuje :cry: przestawił zegar w systemie i wyskoczyło że napisłapaarę sekund wcześniej he he :mrgreen:

A co do kółek to bym się zamieniał na twoim miejscu. Koszt? Napewno jakieś 700 - 800 pln ;) albo i wiecej.

Aha pytałeś michal0310 o koszt soczewek no to Cię uświadamiam :P :
- soczewka większa (np od calibry) - około 35-60 pln za sztukę lub dwie (różnie można spotkać na allegro a podejżewam że na giełdach też by się znalazło)
- polerowanie szkieł - około 100pln za kpl.

No i to na tyle jeśli chodzi o zestaw do świateł mijania ;) Dodatkowo trochę chęci i inwencji twórczej. A jak ktoś chce mieć fulll wypas bisoczewkę to musi jeszce kupić dwie mniejsze (na długie) i tu koszta podobne ale od czego najlepiej to nie wiem.
Majkel

Post autor: Majkel »

kasia I yanek pisze:powinienes dostac od reki 1200zł
mch pisze:Koszt? Napewno jakieś 700 - 800 pln
Jeżeli mówicie poważnie, a nie wydaje mi się żeby było inaczej :razz: to pędzę do niego i biorę od razu fele żeby się nie rozmyślił a lampy mu jutro dostarczę (nawet na srebrnej tacy :cool: )
Swoją drogą wiem że za tyle te felgi nie pójdą bo są w "raczej gorszym" stanie niż te na fotce (porysowane,nalot z klocków itp),ale są proste i mają ładny wzór. Zostawiłbym je dla siebie,ale są trochę za duże,musiałbym kupić do nich takie opony jak on miał (profil 45) żeby mi się spokojnie zmieściły bez obaw o obcieranie...szkoda ich trochę... Jeszcze zobaczymy.
emceha

Post autor: emceha »

michal0310 pisze:Zostawiłbym je dla siebie
Ja bym inaczej nie postąpił ;)
michal0310 pisze:ale są trochę za duże,musiałbym kupić do nich takie opony jak on miał (profil 45) żeby mi się spokojnie zmieściły
A jakie masz teraz?
ODPOWIEDZ