SWAP silnika

Dział tuningowy

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
orion
Posty: 3764
Rejestracja: 13 sty 2006, 09:58
Lokalizacja: mazowieckie

SWAP silnika

Post autor: orion »

Mam oriona 92r. 1,3i na wtrysku z katalizatorem i niestety zakatowałem silnik. Z tego powodu mam pytanie: CZY MOŻLIWY JEST PRZESZCZEP (DO MOJEGO AUTKA) SILNIKA 1,8 16v wraz ze skrzynią biegów i komputerem, BEZ PRZECIˇGANIA NOWEJ WIˇZKI ELEKTRYCZNEJ. Proszę o wszelkie istotne wskazówki. Pozdrawiam.
ORION i RS2000 dały mi mnóstwo radości, niestety nie miałem już do nich cierpliwości...
zeberko
Posty: 38
Rejestracja: 24 lut 2005, 12:02
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: zeberko »

zawsze mozna przelozyc ale inna jest wiazka do kompa teraz jeszcze hamulce wydech byc moze lewarek od zmniany biegow jesli bedziesz zakladal skrznie mtx 75 inna chlodnica
na pocieszenie powiem ze jesli robic swapa to miec drugi samochod i z niego prezrzucac wszystkie czesci
ja zmienialem z 1.4 CFI i na 1.6 16v
zycze powodzenia :)
Awatar użytkownika
orion
Posty: 3764
Rejestracja: 13 sty 2006, 09:58
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: orion »

taki mam zamiar (przeżucić graty z innego essiego) tylko czy trzeba środek wybebeszać i czy dużo z tym roboty?
ORION i RS2000 dały mi mnóstwo radości, niestety nie miałem już do nich cierpliwości...
zeberko
Posty: 38
Rejestracja: 24 lut 2005, 12:02
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: zeberko »

ja srodka wogole nie ruszalem
a silnik ze skrynia i zawiasem razem z sankami wyjalem i wrzucilem do mojego autka
ja by co to wal na moje g 7897188
Awatar użytkownika
orion
Posty: 3764
Rejestracja: 13 sty 2006, 09:58
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: orion »

dzięki wielkie na pewno będę miał pytania tylko na wypłatę.
ORION i RS2000 dały mi mnóstwo radości, niestety nie miałem już do nich cierpliwości...
Mariusz

Post autor: Mariusz »

to powodzenia w wymianie, ja tez sie nosilem z zamiarem wymiany silnika na cos lepszego (mam 1,4) ale koszty mnie uspokoimly:) tym bardziej ze moj 1,4 chodzi w miare ok
Awatar użytkownika
orion
Posty: 3764
Rejestracja: 13 sty 2006, 09:58
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: orion »

tylko że ja nie mam wyjścia mój żłopie olej i na piędziesięcio pięcio litrowym zbiorniku gazu ostatnio zrobiłem 350 km :(
ORION i RS2000 dały mi mnóstwo radości, niestety nie miałem już do nich cierpliwości...
Maniak

Post autor: Maniak »

Pytanie takie, istnieje mozliwosc zmiany napedu w essim 93r na tylni? Co sie z tym wiarze? :mrgreen: Aha i czy jest mozliwosc walniecia czegos moecniejszego niz silnik z mondzia 130km? Np. ze skorupiaka 2.9 benzynkę? Z drugiej strony moze by ten silnik z mondeo wystarczyl.. tylko dorzucic jakies turbo?
Awatar użytkownika
darcun4
Posty: 3468
Rejestracja: 22 mar 2005, 20:46
Lokalizacja: Toruń

Post autor: darcun4 »

A pewnie że idzie.Wgooglaj "POLODY" i na pewno coś takiego Ci wyskoczy.Nawet w essim z 89.
Awatar użytkownika
Yagr
Posty: 14498
Rejestracja: 23 lip 2006, 00:12
Lokalizacja: Kraków
Pojemność: 1598
Rocznik: 2007
Generacja: MK2
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Yagr »

darcun4 pisze:Wgooglaj "POLODY"
maciej polody/ czy czasem nie chodzi o jego "dziada"? ale to Mk II i on nie musiał napędu na tył przenosić...
Polak potrafi!!



ale mu się nie chce...
a jak mu się zechce...
to potrafi



spieprzyć!

P I W O L E C Z Y !

"wszystko co ma cycki lub koła będzie sprawiało problemy"
Maniak

Post autor: Maniak »

No właśnie, w jego essim ten naped był seryjnie. Wiec jak to jest? Da sie przerobic seryjny przód na tył?
Awatar użytkownika
Yagr
Posty: 14498
Rejestracja: 23 lip 2006, 00:12
Lokalizacja: Kraków
Pojemność: 1598
Rocznik: 2007
Generacja: MK2
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Yagr »

Maniak pisze:Da sie przerobic seryjny przód na tył?
Wszystko się da! nawet przerobić essiego na helikopter! rzecz w tym że ograniczają koszty... Ale jeśli koniecznie chcesz z essiego przednionapędowego robić driftcar to nie wiem czy nie taniej kupić MkII :grin: no... zawsze zostaje cossa, on ma i na przód i na tył :mrgreen:
Polak potrafi!!



ale mu się nie chce...
a jak mu się zechce...
to potrafi



spieprzyć!

P I W O L E C Z Y !

"wszystko co ma cycki lub koła będzie sprawiało problemy"
tomi

Post autor: tomi »

Maniak jasne, że się da tu masz link kliknij
Może coś podpatrzysz skoro w tym przypadku dało się przerobić napęd z tylnego na przedni to w esim tę może się udać. :lol:
Maniak

Post autor: Maniak »

Słyszał już ktoś moze o swapie 2.5i DOHC V6 24V Duratec 2495 cm3 z mondeo?
Adriano

Post autor: Adriano »

Ja bym raczej kupił odrazu mondeo :D
ODPOWIEDZ