Transmiter FM czy nowe radio

Pytania i odpowiedzi z tematyki car-audio

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Yagr
Posty: 14516
Rejestracja: 23 lip 2006, 00:12
Lokalizacja: Kraków
Pojemność: 1598
Rocznik: 2007
Generacja: MK2
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Yagr »

damian068, w tym EURO jest za 190zł Clarion CZ109E. To proste radio bez bajerów za to w bardzo dobrej relacji ceny do jakości. Clarion swojego czasu uchodził za producenta z co najmniej średniej półki z bardzo dobrymi i czułymi tunerami. Nie wiem czy coś się w tym względzie zmieniło ale jesli chcesz najtańsze z zachowaniem podstawowych funkcjonalności to ten model powinien ci wystarczyć.
Polak potrafi!!



ale mu się nie chce...
a jak mu się zechce...
to potrafi



spieprzyć!

P I W O L E C Z Y !

"wszystko co ma cycki lub koła będzie sprawiało problemy"
damian068

Post autor: damian068 »

dzieki za porade ale jakos nie moge znalesc tego radia w ich ofercie na pewno dobrze nazwe napisales ?
Awatar użytkownika
Yagr
Posty: 14516
Rejestracja: 23 lip 2006, 00:12
Lokalizacja: Kraków
Pojemność: 1598
Rocznik: 2007
Generacja: MK2
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Yagr »

damian068 pisze:dzieki za porade ale jakos nie moge znalesc tego radia w ich ofercie na pewno dobrze nazwe napisales ?
dobrze napisałem ale to radio było z jakimś upustem i teraz jak patrze to faktycznie juz znikło... widać sie sprzedał ostatni egzemplarz...

Tu jeszcze jest... http://www.euro.com.pl/radioodtwarzacze ... 109e.bhtml ale pewnie zaraz usuną...
Polak potrafi!!



ale mu się nie chce...
a jak mu się zechce...
to potrafi



spieprzyć!

P I W O L E C Z Y !

"wszystko co ma cycki lub koła będzie sprawiało problemy"
Awatar użytkownika
jakobs72
Posty: 900
Rejestracja: 15 paź 2006, 22:47
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Post autor: jakobs72 »

Ja też bawiłem się z transmiterem, ale bardzo dawno i zraziłem sie do niego. Mój transmiter miał około 5 ustawień fali na której nadawał "audycję" do radia. Pech chciał że na każdej z częstotliwości zawsze było jakieś radio które skutecznie zakłócało "audycję" nadawaną przez transmiter. Także ja transmitera już nie kupię :-| :???:
damian068

Post autor: damian068 »

Yagr pisze:Tu jeszcze jest... http://www.euro.com.pl/ra...on-cz109e.bhtml ale pewnie zaraz usuną...
no i faktycznie juz usuneli
Awatar użytkownika
Yagr
Posty: 14516
Rejestracja: 23 lip 2006, 00:12
Lokalizacja: Kraków
Pojemność: 1598
Rocznik: 2007
Generacja: MK2
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Yagr »

damian068 pisze:no i faktycznie juz usuneli
bo zeszły im te radia jak ciepłe bułeczki - markowy sprzęt przeceniony z coś koło 260zł na 190zł ;)
Polak potrafi!!



ale mu się nie chce...
a jak mu się zechce...
to potrafi



spieprzyć!

P I W O L E C Z Y !

"wszystko co ma cycki lub koła będzie sprawiało problemy"
damian068

Post autor: damian068 »

no to chyba bede czekac na nowa wyprzedaz ;]
czyli najlepiej kupowac sprzet z tej firmy ??
a na jakie parametry zwracac uwage przy wyborze radia bo nie bede tu pisal co chwile jak sie jakas promocja pojawi tylko juz sam zdecydowac
Awatar użytkownika
Yagr
Posty: 14516
Rejestracja: 23 lip 2006, 00:12
Lokalizacja: Kraków
Pojemność: 1598
Rocznik: 2007
Generacja: MK2
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Yagr »

damian068, ja ci napisałem o tym modelu bo był w dobrej cenie. Co do innych to nie ma co uogólniać - każda z renomowanych marek ma swoje modele adresowane do różnych odbiorców i z różnych półek cenowych. U każdego producenta zdarzały się modele mniej i bardziej udane więc raczej sprecyzuj swoje wymagania ( czy to ma być tylko odtwarzacz czy z wejściami na USB czy innymi, czy ma byc wyjście na wzmacniacz itp...) podaj zakres cenowy a chłopaki oblatani w nowościach na pewno znajda ci coś godnego uwagi.
Polak potrafi!!



ale mu się nie chce...
a jak mu się zechce...
to potrafi



spieprzyć!

P I W O L E C Z Y !

"wszystko co ma cycki lub koła będzie sprawiało problemy"
Awatar użytkownika
Jamszoł
Posty: 22180
Rejestracja: 29 lip 2006, 01:17
Lokalizacja: Kalisz
Pojemność: 2300
Rocznik: 2008
Generacja: MK4
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Jamszoł »

Mój transmiter można przestawiać co 0,1 MHz tak , że zawsze można przestawić częstotliwość gdzie się chce.
W tej chwili Mati używa go u siebie w Omedze - mimo , że ma radio na CD
Transmiter jest poręczniejszy
Oczy 6.11.2010/15.01.2020 [ 28.08.2012_16.30 ]
Kwazio

Post autor: Kwazio »

Też jestem za dobrym transmiterem ;-) Chodź to kwestia gustu..

Fabryczne radio ma parę zalet :

1.Idealnie się komponuje i pasuję design do kokpitu.
2.Nikt się na starego kaseciaka nie porwie żeby go ukraść.
3.Wielkie klawisze łatwe w obsłudze podczas jazdy.
4.Czytelny wyświetlacz nawet w słoneczne dni.

Warto tylko żeby ten transmiter był markowy ;-)

Miałem radio Sony xploda i zamieniłam na forda :-P Może źle zrobiłem ale mi się podoba :-) i jestem zadowolony.
Awatar użytkownika
driver98
Posty: 1415
Rejestracja: 28 lis 2007, 11:10
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: driver98 »

Transmiterek nabyłem w biedronce-no i się zawiodłem.Jak już to tylko markowy.
PRAWDZIWY FACET JEŹDZI DIESLEM,A BENZYNA I GAZ...DLA PANIENEK😎
Jastrzab_1_8D_92

Post autor: Jastrzab_1_8D_92 »

Co do radia samochodowego ..., polecam wybór firmy, którą nie tylko zna sprzedawca ..., osobiście polecam Pioneer-a, w moim przypadku rewelacyjnie odbiera fale radiowe, bez specjalnej anteny ...(zastosowałem ok metrowy kawałek przewodu koncentrycznego).
Pozostaje jeszcze kwestia wyświetlacza ..., dostrzegalna w słoneczne dni.
Nie twierdze ze markowe radia są wszystkie dobre, bo wszędzie trafia się "czarna owca" i analogicznie nie oznacza to że radio tzw. "marketowe" to skończony bubel. Jednak przy różnicy cenowej ok 100zł warto w tym przypadku zainwestować. Poza tym markowe radio jest łatwiej odsprzedać i ewentualnie naprawić po gwarancji.

Jastrząb
esRS

Post autor: esRS »

a ja polecam Peiyinga, nasza polska firma, radia nie są drogie i dobrej jakości :)
damian068

Post autor: damian068 »

co do radia to ma byc jakies proste fajnie by bylo jak by mialo wyjscie usb nie potrzebuje wyjscia na wzmacniacz bo i tak nie zamierzam w to inwestowac najlepiej jakies z galka od glosnosci bo kiedys mialem do czynnienia z guziaczkami i niezbyt mi sie podoba obsluga mysle ze takie radio do 400zł a moze poleci mi ktos swoje radio ktore uzywa i wie jak gra


a tutaj znalazlem 3 radyjka ktore mnie zainteresowaly
http://www.euro.com.pl/radioodtwarzacze ... -r35.bhtml
http://www.euro.com.pl/radioodtwarzacze ... content_3c
http://www.euro.com.pl/radioodtwarzacze ... content_3c


moim zdaniem te JVC kd r511 jest ciekawym sprzetem a co wy o tym sadzicie ?
Kwazio

Post autor: Kwazio »

Z tych 3 wybrałbym pioneer-a ma AUX i USB to wystarczy zresztą mam takie u siebie w sklepie i żadne do nas nie wróciło, ani klient z pianą w ustach też się nie zjawił :-P.


Uczulam tylko iż montaż w przypadku radio firmowego powinien być przeprowadzony w stacji która zajmuje się montażem tego typu sprzętu. W przeciwnym wypadku część producentów nie uwzględnia gwarancji i się ją traci z automatu.


Jeśli chodzi o JVC jakoś mają różne produkty jedne są na wysokim poziomie a drugie totalny chłam dlatego nie pchałbym się w tą markę. Jeśli mam inne opcje ;-)


Mój typ to by było coś takiego jak chcesz mieć markę i dobre w miarę parametry:


http://www.euro.com.pl/radioodtwarzacze ... t35u.bhtml


U nas się dobrze sprzedają i mają dobrą opinie ;-) chodź cena mniej atrakcyjna względem pioneer-a
ODPOWIEDZ