Transmiter FM czy nowe radio

Pytania i odpowiedzi z tematyki car-audio

Moderator: Moderatorzy

damian068

Transmiter FM czy nowe radio

Post autor: damian068 »

witam mam oryginalne radio w moim fordzie i niestety nie ma czytnika cd :( a wiec postanowilem troche pokombinowac i nie wiem na co sie zdecydowac czy wybrac ten transmiter FM- slyszalem jak to działa kolega ma taki za 11 zl z allegro i jak robi glosniej to trzeszczy szumi i wogole badziew a nie wiem jak by to wygladalo przy sprzeciez np za 50 zl ?
Czy lepiej kupic jakies radio w rozsadnej cenie albo podpiac zmieniarke bo z tego co sie dowiedzialem w moim radiu jest taka mozliwosc. Jak już cos proponujecie to dajcie jakis link na allegro zebym mogl sie zorientowac o jakim sprzecie mowa
Awatar użytkownika
Jamszoł
Posty: 22180
Rejestracja: 29 lip 2006, 01:17
Lokalizacja: Kalisz
Pojemność: 2300
Rocznik: 2008
Generacja: MK4
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Jamszoł »

Ja mam transmiter - z tych droższych i jest wszystko OK - gdzies tu go opisywałem dawałem foto
Oczy 6.11.2010/15.01.2020 [ 28.08.2012_16.30 ]
damian068

Post autor: damian068 »

a mozesz jeszcze raz podac jaki masz model
Awatar użytkownika
Jamszoł
Posty: 22180
Rejestracja: 29 lip 2006, 01:17
Lokalizacja: Kalisz
Pojemność: 2300
Rocznik: 2008
Generacja: MK4
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Jamszoł »

Oczy 6.11.2010/15.01.2020 [ 28.08.2012_16.30 ]
KRi5S

Post autor: KRi5S »

Ja mam cos takiego: http://allegro.pl/fm-transmiter-bluetoo ... 11118.html

Ogolnie sprawdza sie calkiem niezle chociaz jakosc chinskiego wykonania pozostawia nieco do zyczenia.
Jesli chodzi o samo granie to gra w porzadku i nie ma z tym wiekszych problemow.
Zapamietuje ostatnio odtwarzany utwor, ale tylko do mementu kiedy nie zmieni sie zawartosc nosnika wiec karta sd czy pendrive ma ogolnie sens.
Co do rozmow przez bluetooth - porazka, calkowicie niefunkcjonalne dziadostwo. Mikrofon jest wbudowany w sam transmiter wiec jak mamy go wpietego w gniazdo zapalniczki to nasz rozmowca niewiele slyszy.
Pilot na kierownice jak dla mnie rozwniez nie spelnial swojej funkcji i szybko z niego zrezygnowalem. Pilot jest na podczerwien i ogolnie byl problem z "widocznoscia" pilota przez urzadzenie - czesto sie zdarzalo, ze np zaslanialem kolanem i pilot przestawal dzialac. Poza tym ja slucham tak, ze wlaczam jakis album i muza leci, nie zmieniam zbyt czesto utworow wiec i tak ten pilot nie byl za czesto uzywany.
Zwykly pilot jak najbardziej przydatny bo mozna sobie ustawic dowolny numerek utworu z palucha.
Duzym minusem jest luzowanie sie transmitera z gniazda zapalniczki jak sie jedzie po dziurach/nierownej drodze przez co sie wylacza.
Ten konkretny model nie czyta tagow id3 a nazwy plikow wyswietla w formacie SFN (8.3 - czyli stary dosowy). Do tego nie ma mozliwosci przeskakiwania po katalogach/podkatalogach co powoduje, ze trzeba sie troche nameczyc zeby odtworzyc jakis konkretny utwor.

Ogolnie do sluchania muzyki z mp3 urzadzenie sie sprawdza ale gdybym mial kupowac transmiter jeszcze raz to tego konkretnego modelu bym nie kupil bo za polowe jego ceny mozna miec jakis inny model, ktory pewnie rownie dobrze odtwarza muze a nie ma zbednych bajerow, z ktorych nie korzystam, a za ktore oczywiscie trzeba doplacic.
ppposp

Post autor: ppposp »

Kup fabryczne radio ale na CD np 6000 CD. Nie musisz przerabiać instalacji, kupować ramek itp Za 200zł idzie kupić na allegro. Po za tym ładnie wygląda, jest wkomponowane w deskę.
Jastrzab_1_8D_92

Post autor: Jastrzab_1_8D_92 »

Zadaniem transmitera fm z wejściami na nośniki pamięci, jest "rozkodowanie" pliku (przeważnie formatu mp3) z zapisu cyfrowego , przetworzenie i wyemitowanie analogowej fali radiowej o częstotliwości FM. Dostępne obecnie na rynku transmitery , różnią się zainstalowanymi/odsługiwanymi dekoderami (ilością obsługiwanych formatów mp3,wma,wav...etc.), ilością zakresów emitowanych fal radiowych, panelem sterowania (możliwością dostępu do plików zgromadzonych na nośniku pamięci) oraz całą masa tak zwanych "bajerów" , czyli piloty, kolorowe podświetlenia,duże wyświetlacze...
Jeśli szukasz alternatywy dla swojego seryjnego radia to wystarczy Ci proty transmiter,
który będzie obsługiwał mp3 i miał np. 3 rodzaje emitowanej częstotliwości ( chyba ze radio na każdej z nich będzie źle się dostrajało, ale oczywiście mówię o sytuacji skrajnej wynikającej z wady radia) Co do trzeszczenia przy podgłoszeniu , o czym pisałeś na wstępie tego tematu, to nie zawsze wina samego transmitera. Przeważnie winą są same głośniki, czasami końcówka mocy w radiu , bądź zakłócenia fali radiowej i samego transmitera z instalacji audio ( rodzaj zastosowanych przewodów, miejsce ich rozmieszczenia ...) Jeśli wszystko masz w aucie dobrze zainstalowane możesz kupić najtańszą opcje ...(bez wewnętrznych ekranów przeciwzakłóceniowych) , polecam jednak dodatkową inwestycje czyli ok 20-30 zł co zaowocuje lepszymi parametrami i co za tym idzie, także więcej opcji samego urządzenia.
Sprawnie działający transmiter jest opcją praktyczniejsza i technicznie bardziej zaawansowaną od zmieniarki.

Jastrząb
damian068

Post autor: damian068 »

dobra dzisiaj sprawdze jak kolegi sprzet bedzie dzialal u mnie i zobaczymy czy nie lepiej zainwestowac te 40 zł wiecej i kupic cos bardziej "wypasionego" bo te modele z tymi ekranami to sie chyba nie sprawdzaja bo i tak chyba kabel nie jest wystarczajco dlugi aby ustawic to sobie na deske i ogladac (przynajmniej tak mi sie wydaje)

dzieki wszystkim za pomoc jak bede mial jeszcze jakies watpliwosci to dam znac ;]
Awatar użytkownika
Jamszoł
Posty: 22180
Rejestracja: 29 lip 2006, 01:17
Lokalizacja: Kalisz
Pojemność: 2300
Rocznik: 2008
Generacja: MK4
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Jamszoł »

Przy moim można przestawić częstotliwość nadawania od 86 do 108 MHz- czyli cały radiowy zakres FM
Oczy 6.11.2010/15.01.2020 [ 28.08.2012_16.30 ]
Żyraf

Post autor: Żyraf »

miałem transmitter, zrezygnowałem. daje bardzo słaby sygnał, często radio ma problem z łapaniem zasięgu pry odległości 1m od anteny. nie polecam.
Awatar użytkownika
Jamszoł
Posty: 22180
Rejestracja: 29 lip 2006, 01:17
Lokalizacja: Kalisz
Pojemność: 2300
Rocznik: 2008
Generacja: MK4
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Jamszoł »

Mam transmiter i polecam - pole rażenia - co najmniej 30 m
Mati jadąc RS-em przede mną na zlot był cały czas w zasięgu
Żyraf, jak nie polecasz to myślę tego co ty miałeś a nie wszystkie .
Oczy 6.11.2010/15.01.2020 [ 28.08.2012_16.30 ]
Jastrzab_1_8D_92

Post autor: Jastrzab_1_8D_92 »

Zebrać kilka aut z dobrą instalacją audio i dobrym transmiterem ..., ciekawy (głośny) efekt:)
damian068

Post autor: damian068 »

Musze odswiezyc temat bo kupil ten tranmiter i niestety nie spelnil moich wymagan wiec chyba jednak zainwestuje w radio ;]

moze mi ktos doradzic jakie radio wybrac z tej oferty http://www.euro.com.pl/radioodtwarzacze ... :5:3.bhtml rozchodzi sie tylko i wylacznie o oferte tego sklepu radio niech nie bedzie zbyt drogie ale ladnie gra ;]
Awatar użytkownika
Yagr
Posty: 14513
Rejestracja: 23 lip 2006, 00:12
Lokalizacja: Kraków
Pojemność: 1598
Rocznik: 2007
Generacja: MK2
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Yagr »

damian068 pisze:kupil ten tranmiter i niestety nie spelnil moich wymagan
no to chociaż napisz dla potomnych co ci tam nie pasuje żeby następny chętny na transmiter wiedział że typ wybrany przez ciebie nie bangla w tym czy innym sensie ;)
Polak potrafi!!



ale mu się nie chce...
a jak mu się zechce...
to potrafi



spieprzyć!

P I W O L E C Z Y !

"wszystko co ma cycki lub koła będzie sprawiało problemy"
damian068

Post autor: damian068 »

przy sluchaniu glosniej muzy trzeszczy jak jest jakas muzyka z basikiem to trzeszczy jakby gubil zasieg ogolnie zeby trafic na jakas piosenke co czysto bedzie grac to trzeba sie troche nameczyc sprawdzalem juz na roznych czestotliwosciach i nic modelu nie pamietam ale moge zrobic zdjecie i wrzucic to wzrokowo wiadomo czego nie kupowac
ODPOWIEDZ