car audio

Pytania i odpowiedzi z tematyki car-audio

Moderator: Moderatorzy

drix1987

car audio

Post autor: drix1987 »

Wiele się naczytałem na naszym forum odnośnie tego tematu, ale raczej nie wiele dotyczyło mk6 a tym bardziej kombii :cool: Więc tak, mam chęć zmienić moje nagłośnienie, ponieważ nie bardzo mnie zadowala, obecnie posiadam z przodu w drzwiach oryginalne głośniki forda, nie są zajechane bardzo ale przy głośniejszej muzyce już troszkę wymiękają. Z tyłu wymontowałem głośniczki i nic w ich miejscu nie ma. Z tyłu mam skrzynię basową o mocy ok 200W RMS (trójdrożne) nie są to jakieś markowe, kupiłem w niemczech za 80 euro kilka lat temu. Z racji jej sporego rozmiaru myślę czy po prostu jej się nie pozbyć i wmontować głośniki gdzieś w autku. Sercem czyli radyjkiem jest obecnie jvc kd-g341 i jego bym nie zmieniał bo jestem zadowolony. Jeśli nie było by trzeba to bez wzmacniacza chciałbym sie obejść, ale jak stwierdzicie że potrzebny to będzie:) koszta...narazie nie ważne ale powiedzmy ze do kilkuset zlotych :grin: jeśli ktoś widział gdzieś w necie jakieś zdjęcia czy coś to chętnie bym zobaczył

[ Dodano: Pon 14 Cze, 2010 ]
odpowiedzi nie uzyskałem, wiem że tematów podobnych jest wiele, ale nagłośnienie kombii to co innego nieprawdaż?
Awatar użytkownika
DaVe
Posty: 210
Rejestracja: 15 mar 2008, 14:16
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Kontakt:

Post autor: DaVe »

kolego podstawa dobrego naglosnienia w essim jest odseparowany zestaw na przod.

przyklad:
http://allegro.pl/item1084088773_glosni ... separ.html

z tego co sie orientuje to mozna je i w kombiku z tylu zabudowac. (w tyl nie musisz wiele inwestowac bo i tak tego nie slyszysz, raczej dla komfortu pasazerow z tylu beda potrzebne)

co do wzmacniacza. warto chociazby dlatego ze polepszy jakosc dzwieku.

natomiast co do skrzynki. obowiazkowo zeby wypelnic o niskie czestotliwosci 'scene muzyczna'

proponuje zamknieta skrzynke z glosnikiem 30 cm i pojemnoscia 30l. przykladowo JBL CS 1214.

nie zapomnij takze o dobrym zestawie kabli a przedewszystkim o kablu zasilajacym. conajmniej 8mm przekroju i bezpiecznik 50A.
ODPOWIEDZ