zmieniarka - czyli co jak i gdzie

Pytania i odpowiedzi z tematyki car-audio

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Jamszoł
Posty: 22178
Rejestracja: 29 lip 2006, 01:17
Lokalizacja: Kalisz
Pojemność: 2300
Rocznik: 2008
Generacja: MK4
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Jamszoł »

Powinno spokojnie przetworzyć na falę elektromagnetyczną w UKF-ie w modulacji FM.
Transmiter da się przestroić na dowolną częstotliwość z zakresu jakie posiada radio samochodowe.
Najlepiej gdybyś od kogoś pożyczył na moment i sprawdził jak to będzie współpracować z MP4.
Ja nie mam MP4 więc nie sprawdzę .
Oczy 6.11.2010/15.01.2020 [ 28.08.2012_16.30 ]
Kudłaty_EZG
Posty: 3397
Rejestracja: 23 sie 2009, 10:31
Lokalizacja: Głowno

Post autor: Kudłaty_EZG »

Jeśli ma wejście na jacka to dlaczego miało by nie trybić?? mp4 normalnie odtwarza muzykę a sygnał zamiast do słuchawek idzie do transmitera i dalej w ustalonej częstowliwości nadawane przez transmiter odbiera radio tylko poszukaj sobie częstotliwości żeby w jak największym zakresie nie było normalnych stacji żeby uniknąć zakłóceń
Post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
Kiedy znajdziemy się na zakręcie.. redukcja, but i odcięcie :DDD
Albercik

Post autor: Albercik »

u Was to może i będzie działać... w 100lycy niestety nie jest już tak różowo. Mam w chryslerze fabryczne radio i panel dvd pod sufitem, który służy również jako cd/mp3. Jak się wjedzie do centrum, to non-stop tylko szumi, buczy i pierdzi :/

ja bym kombinował z wyprowadzeniem kabli z wejścia zmieniarki i wsadził odtwarzacz cd/dvd do schowka, albo pod fotel, a wtedy zawsze można z czasem dokupić ekran i zrobić kino samochodowe :mrgreen:
Awatar użytkownika
Yagr
Posty: 14498
Rejestracja: 23 lip 2006, 00:12
Lokalizacja: Kraków
Pojemność: 1598
Rocznik: 2007
Generacja: MK2
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Yagr »

Albercik pisze:Jak się wjedzie do centrum, to non-stop tylko szumi, buczy i pierdzi :/
a normalne stacje radiowe też ci szumią? Jak nie to masz po prostu kiepsko zestrojony transmiter albo akurat na takiej częstotliwości że łapie tło jakiejś stacji
Polak potrafi!!



ale mu się nie chce...
a jak mu się zechce...
to potrafi



spieprzyć!

P I W O L E C Z Y !

"wszystko co ma cycki lub koła będzie sprawiało problemy"
Kudłaty_EZG
Posty: 3397
Rejestracja: 23 sie 2009, 10:31
Lokalizacja: Głowno

Post autor: Kudłaty_EZG »

Albercik pisze:ja bym kombinował z wyprowadzeniem kabli z wejścia zmieniarki i wsadził odtwarzacz cd/dvd do schowka,
to już wolałbym wlutować się w elektronikę :) przed wzmacniaczem (tym właściwym) ale po przedwzmacniaczu
Post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
Kiedy znajdziemy się na zakręcie.. redukcja, but i odcięcie :DDD
Albercik

Post autor: Albercik »

Yagr pisze:a normalne stacje radiowe też ci szumią?
tak, ale w zasadzie nie ma sie co dziwić. Kiedyś zmierzono poziom fal elektromagnetycznych w samym środku centrum. Ponoć to tak, jakby stać przy otwartej, pracującej mikrofalówce :mrgreen: a to ze 3 lata temu było, więc teraz jest pewnie jeszcze gorzej.

Nawet przez CB nie pogadasz :)
Awatar użytkownika
Jamszoł
Posty: 22178
Rejestracja: 29 lip 2006, 01:17
Lokalizacja: Kalisz
Pojemność: 2300
Rocznik: 2008
Generacja: MK4
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Jamszoł »

Albercik, pojęcia nie mam o czym tu piszesz - jadę przez pół Polski - radio ustawione na kanał " Radio Zet " i zero zakłóceń - jadąc do Wa-wy od strony Gdańska - dojeżdżam do Zamku Królewskiego i tuż za nim wdrapuje się wozem w prawo pod górę i na główną - pod tunel i prosto do centrum w rejon Pałacu Kultury i zero zakłóceń - nawet w tunelu .
Szukamy na radiu wolnej częstotliwości - nie wiem jak to jest w Warszawie , czy innych miastach - ale u mnie w Kaliszu mam ustawione na 91,3 MHz - to był środek wolnego między stacjami - dojechałem do tej częstotliwości transmiterem , załączyłem go na odtwarzanie a potem dostroiłem radio i wrzuciłem w pamięć .
Mowy nie ma , żeby coś zakłócilo odbiór w radiu - sygnał z transmitera jest dostatecznie silny.
Nawet na trasie z nonamem sprawdzaliśmy - jak się zbytnio nie oddalał ode mnie - to odbierał u siebie we wozie i był to dobry odbiór .
Oczy 6.11.2010/15.01.2020 [ 28.08.2012_16.30 ]
Albercik

Post autor: Albercik »

Jamszoł pisze:jadę przez pół Polski - radio ustawione na kanał " Radio Zet " i zero zakłóceń
pamiętaj, że radio zet i inne ogólnopolskie stacje mają różne częstotliwości i radio samo się przełącza :P Natiomiast, jak będziesz kiedyś w centrum W-wy to włącz sobie np. radio pogoda (100,1 MHz), albo RMF FM (91,0 lub 90,6). Już nie mówię o stacjach ze słabszym sygnałem.

Po prostu mówię, że w Warszawie taki transmiter nie zdaje egzaminu - nie są to informacje z palca, tylko zyskane doświadczalnie na własnej skórze :P
mlekolowickie

Post autor: mlekolowickie »

kupilem transmiter za 50zl, ma wejscie na jacka i USB, ma do tego pilota.
zaraz jade do kolegi z forum wiec przetestuje - jak wroce zdam relacje :P
Awatar użytkownika
Jamszoł
Posty: 22178
Rejestracja: 29 lip 2006, 01:17
Lokalizacja: Kalisz
Pojemność: 2300
Rocznik: 2008
Generacja: MK4
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Jamszoł »

Ja do transmitera nie podłączam nic z zewnątrz - ładuje utwory na kartę pamięci .
Oczy 6.11.2010/15.01.2020 [ 28.08.2012_16.30 ]
mlekolowickie

Post autor: mlekolowickie »

dziala ale nie tak jak chce - zawiesza mp4 po podlaczeniu przez kabel. oddaje, organizuje od znajomego cos innego :)
Kudłaty_EZG
Posty: 3397
Rejestracja: 23 sie 2009, 10:31
Lokalizacja: Głowno

Post autor: Kudłaty_EZG »

mlekolowickie pisze:zawiesza mp4 po podlaczeniu przez kabel.
mp4 powinieneś podłączać przez kabel jack-jack a nie USB jak sądzę, jak przez USB proponuje kupić jakiegoś 4GB pena to wydatek rzędu 30zł i masz spokój a taki nośnik pamięci przyda się też od czasu do czasu
Post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
Kiedy znajdziemy się na zakręcie.. redukcja, but i odcięcie :DDD
mlekolowickie

Post autor: mlekolowickie »

za mp4 wydalem 800, penow mam duzo, ale nie chce nimi odtwarzac:)
mp4 dziala przy laczeniu jack-jack. Ale ogolnie to za drogo :P nie jestem az takim audiofilem zeby wydawac 50zl na taki badziew. wykonanie pozostawia wiele do zyczenia :)
Dan1el

Post autor: Dan1el »

Panowie czy fabryczna zmieniarka czyta tylko oryginalne plyty cd ? Bo mam takową w swoim fordzie ale jak ją uruchomie to tylko czyta plyty a raczej proboje bo zaraz przeskakuje z disc1 na disc2 itd... Czy ktoś taka zmieniarke jeszcze posiada u siebiee ? jak ona sie sprawuje? bo chcialbym zachowac taki zestaw czyli oryginalne radio + zmieniarka... A jesli nie to bede musial kupić radio.
Przemas

Post autor: Przemas »

sprawna, oryginalna zmieniarka przeczyta CD-R. Aktualnie nie mam jej w wozie, ale wiem, że na 100% czyta. CD-ROMy łatwiej mają czytać odtwarzacze ze względu na inną technologię produkcji, dlatego tam laser nie musi być w tak idealnym stanie. Może wystarczy użyć płyty czyszczącej i wyczyścić laser zmieniarki, chociaż płyta wystarcza na krótko - najlepiej rozebrać i spirytem wyczyścić :) Pamiętaj też że w zimie będzie gorzej czytać płyty. U mnie w radioodtwarzaczu Panasonica muszę w zime ze 2 minuty puścić oryginał płyte, żeby przeczytało mi nagrywaną :D
ODPOWIEDZ