dziwne przebicia - nowe kable sygnałowe

Pytania i odpowiedzi z tematyki car-audio

Moderator: Moderatorzy

pavka

dziwne przebicia - nowe kable sygnałowe

Post autor: pavka »

Witam, podlaczylem uzywany wzmacniacz boshmana do 2 glosnikow z tylu , z przodu mam 2 glosniki bezposrednio do radia, jak stoi auto to gra wszystko pieknie ale jak przekrecam kluczyk to juz slysze pyk glosne w glosnikach przez wzmaczniacz i potem jak odpalam to slysze rozrusznik i potem normalnie obroty silnika , pykanie migacza wszystko elektryczne co sie w aucie dzieje to przebija sie do wzmacniacza i slychac w glosnikach... puscilem czincze nad fotelami, zmienialem je i dalej bez zmian, na wylaczonym silniku gra ok jakies sugestie ?
Blazey

Post autor: Blazey »

Pętla masy. Albo uwalona masa niskiego w radiu lub wzmacniaczu.
Awatar użytkownika
KuRowSKi
Posty: 582
Rejestracja: 13 lut 2007, 08:16
Lokalizacja: Świętochłowice
Kontakt:

Post autor: KuRowSKi »

A masz filtr przeciw zakłóceniowy na cewce?
www.VolvoTech.pl ---Elektromechanik---
Albercik

Post autor: Albercik »

Dokładnie, jak pisze KuRowSKi - kup filtr przeciwzakłóceniowy i nie będzie problemu. Ja za taki filterek Dietz'a dałem chyba 25 zł, więc majątek to nie jest... Powiedz jeszcze jak masz podłączone sterowanie wzmaka. Tzn, masz w radiu fabrycznie kabel do włączania wzmacniacza, czy podpiąłeś się pod sterowanie el. anteną?
Blazey

Post autor: Blazey »

masz w radiu fabrycznie kabel do włączania wzmacniacza, czy podpiąłeś się pod sterowanie el. anteną
A czy w 95% radioodbiorników samochodowych, to nie to samo? Bo tylko niektóre, rzadkie modele, zazwyczaj wysokich serii, mają podział na osobne wyjścia. Co bywa czasem kłopotliwe.
Ostatnio zmieniony 13 lis 2009, 00:36 przez Blazey, łącznie zmieniany 1 raz.
pavka

Post autor: pavka »

wzmacniacz taki mam:

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic782467.html

a radyjko takie

http://www.maxaudio.pl/sklep/artykul/id/6291


- Nie mam filtra - a gdzie sie go wpina?
- sterowanie wzmacniaczem jest wpiete w kostke do radia (ale nie jestem pewien czy jest razem ze sterowaniem antena)
- wzmacniacz byl naprawiany (ale u dobrego elektronika, było coś z masą właśnie)
Blazey

Post autor: Blazey »

EL ANT - czyli sterowanie elektryczną anteną i REM - czyli remote, to to samo wyjście. Pojawia się tam 12V po załączeniu radia. Tylko to wyjście do sterowania napięciowego, a nie prądowego, o czym niektórzy potrafią zapomnieć.
Podejrzewam, że powtórzył się problem z masą. Ten wzmacniacz, to sprzęt niewysokich lotów i jego usterki i nadwrażliwość, to częste przypadki.
Musisz sprawdzić, co z masą gniazd sygnałowych, czy nie pojawia się na nich jakieś napięcie. Otwórz też wzmacniacz i zobacz, co było naprawiane (może być niezła zabawa, bo pewnie trzeba zdemontować całą płytkę, czyli odkręcić wszystkie tranzystory, a potem odpowiednio je przykręcić pamiętając o izolacji galwanicznej - więc jeśli nie masz praktyki, to się nie bierz).
Pomocą może być filtr - separator galwaniczny. Zakłada się go w torze sygnałowym na chinche.
pavka

Post autor: pavka »

dzięki Blazey!
dzięki rowniez pozostałym.

posprawdzam napiecia i odwiedze tego elektronika niech sie wypowie, no chyba, ze bedzie mial na stanie do sprawdzenia te filtry czy separatory to od reki posprawdzamy moze bedzie dobrze.

pozdrowionka!
Albercik

Post autor: Albercik »

pavka, kupujesz to: http://cgi.ebay.pl/ws/eBayISAPI.dll?Vie ... 0226119279 i masz po problemie. Ja tego używam i nie mam zakłóceń. Podłączałem u siebie wzmaka Blaupunkta, Sony Explode'a i VoiceKrafta i było to samo. To nie jest kwiestia wzmaka, tylko zakłóceń idących z alternatora. Masa nic do tego nie ma.

A tak BTW Blazey, totalnie się mylisz w kwestii przewodów REMOTE i EL ANT. To nie jest to samo. Tzn zasada jest ta sama, ale sposób jest zupełnie różny...
pavka

re

Post autor: pavka »

sprawdzilem masy , przewody, pozyczylem radio i wzmaczniacz i...

radio ma problem... na samych glosnikach chodzi ok ale jak podlcze wzmaczniacz to glosniki wzmaczniacza slychac kazdy przekaznik w aucie, jak wlaczam swiatla jest "pyk" jak migacze chodza jest "pyk, pyk, pyk" obojetnie jaki wzmacniacz jest to samo ale...

przelaczylem radio wpialem jvc dosc starego kameleona i na obu wzmacniaczasz bez zadnych filtrow jest SUPER...

podejrzewam, ze moze na radiu jest cos z masa... chociaz to prawie nowe radio :(

dalem do znajomego elektronika ma to rozebrac popatrzec... dam znac ewentualnie co wyszlo z tego:)

a co do tego linka na ebay to jakby to ktos mial do sprawdzenia to owszem z checia sie skusze - ale zamawiac z neta nie bede bo pewnosci nie mam, ze bedzie dobrze a wiem, ze jak radio zmienie to jest ok.
Blazey

Post autor: Blazey »

Teraz spojrzałem w linka z radiem. W pioneerach zdarzały się takie rzeczy. Strzelona ścieżka masowa.
Albercik

Post autor: Albercik »

pavka, na starym panasonicu z wyjściem na wzmaka też nie miałem problemu. Ale mam go zarówno na Alpinie, jak i na Sonym, więc chyba to problem nowoczesnych radyjek. Ja mam taki filterek, więc (jakbyś był w Wawie, czy okolicach) mogę Ci pożyczyć, to sobie sam zobaczysz, że to napewno to.

Poza tym, nawet jeśli masz radio zwalone i to z radia idą szumy, to ten filtr też Ci to wytnie.
Blazey

Post autor: Blazey »

Ale ten filtr może też nieźle obciąć pasmo. Raz klient podłączył taki filtr w tor wzmacniacza do subwoofera, a on mu niemal doszczętnie bas wyciął. Co przy subwooferze jest raczej niepożądane. Tu trzeba dobrać doświadczalnie. I kupić jakiś markowy filtr.
Albercik

Post autor: Albercik »

dlatego polecam tego Dietza, co w linku jest. Sam go używam i mało mi szyby nie wysadzi, jak za głośno zrobię. Zresztą chłopaki na ost. spocie słyszeli :twisted:
pavka

Post autor: pavka »

Nie nie, dalem pionerka do elektronika niech popatrzy mase i zdecydowalem, ze chce to zrobic, zeby to dzialalo a nie na sztuke , ze jakies pasmo mi tlumi filterek...

juz bardziej bede zdecydowany tego kameleona jvc wsadzic ew. kupic nowe radio na raty:)

jeszcze jedna sprawa , w autku byly 2 glosniki naprawde fajne pionerki 20 cm, 3 drozne ale konketne i jeden nie gra dół tylko wysokie tony, dół nawet nie piśnie, gosciu powiedzial, ze to sie naprawia takie cos i wzial to do zrobienia i teraz pytanie do znawcow tematu - czy to bedzie naprawione dosc rozsadnie czy raczej sie nie da dobrze glosnika naprawic i bedzie to gralo ale licho?
ODPOWIEDZ