KONDENSATOR

Pytania i odpowiedzi z tematyki car-audio

Moderator: Moderatorzy

ELpYndoL

KONDENSATOR

Post autor: ELpYndoL »

CO myślicie o kondensatorkach warto inwestować w te cacka :?: czy to tylko bajer który ma robić efekt :wink:
Yukas

Post autor: Yukas »

Kondensator to extra rzecz, bo zapobiega spadkom napięcia i rezultacie trzeszczenia tuby i pogorszeniu jakości dźwięku. Jeśli oczywiście słuchamy głośno muzy :mrgreen:
Wiem akurat coś o tym, bo kumpel zamontował sobie kondensator o wartości jednego farada i teraz mu ładnie wszystko gra, a on nie oszczędza sprzętu :mrgreen:
Używa się jednak tego wtedy, gdy masz dużo sprzętu w samochodzie o dużej mocy.
ELpYndoL

Post autor: ELpYndoL »

Dzieki "Yukas" pomyśle o kondensatorku :wink: lubie dać sobie czadu w autku :mrgreen: i też słyszałem że kondesatorki to kumulacja energi :wink:
Yukas

Post autor: Yukas »

Polecam się na przyszłość :D
Krzychu-9

Post autor: Krzychu-9 »

Dokładnie.

Kondensator pomaga (czyli oddaje prąd) w momentach gdy wzmacniacz pobiera więcej prądu "BUMMMM!!" a potem się ładuję dzieje się to B.szybko, efekt jest taki że głośniki dostają tyle ile chcą więc nie trzeszczą przy głośnym słuchaniu, pozatym akumulator nie dostaje tak po D...,
oczywiście ma to sens przy sprzęcie wysokiej mocy.

PZDR
Iziek

Post autor: Iziek »

Może i ja bym zamątował synowi... bo właśnie robi taką troche drętwą tube ale fajnie gra i wzmacka też chce sobie kupić to by się przydało... Ile kondenstator sredniej mocy gdzieś kosztuje??
Domino

Post autor: Domino »

izi60 luknij tu http://moto.allegro.pl/search.php?strin ... &country=1

a co do kondensatorka super sprawa, jest taka roznica w dzwieku jak bez wzmaka i ze wzmakiem, jak nie masz i nigdy nie miales to nie widzisz roznicy, ale po zalozeniu juz go za nic nie oddasz :twisted:
Yukas

Post autor: Yukas »

Jak mówiłem kondensator to extra bajer tylko troszke przydrogi, szczególnie dobrej firmy i mocy przynajmniej jednego farada :|
Iziek

Post autor: Iziek »

A to trzeba oddzielnie jeden kondensator na jeden przewód do głośnika plus i minus czy tylko plus :?:
Domino

Post autor: Domino »

kondensator montujesz przed wzmacniaczem, dochodzi do niego plus i wychodzi plus, dochodzi minus i wychodzi minus. nie warto inwestowac w kondensator bez wzmaka bo to sie z celem mija.
ELpYndoL

Post autor: ELpYndoL »

Czyli warto zainwestować w taki kondensatorek :wink:
Iziek

Post autor: Iziek »

To czyli na kanał trzeba 4 kondensatorki?? czy 2??
Domino

Post autor: Domino »

na jeden wzmak jeden kondensator, zalezy ile bedziesz mial nominalnej na glosnikach jezeli B.Duzo to 1,5 albo 2 farady jezeli norma to spoko luzik jeden 1 faradowy ci wystarczy w zupelnosci :wink:
Iziek

Post autor: Iziek »

Aaaaaaa... to idzie tylko na przewód od akumulatora do wzmacka... czaje :D I'm Happy :D
Yukas

Post autor: Yukas »

Jak dajecie wzmaka i np tube 500W to warto jest zainwestować w kondensator 1,5 farada, a najlepiej 2 farady. Kumpel ma w swoim Matizie tube 500W i kondensator 1,5 farada i bardzo ładnie ciagnie :D Nie dawał na fula, bo to małe autko i jak by podkręcił to nie usiedziałby w środku :mrgreen:
ODPOWIEDZ