Co sądzicie o głośnikach 6x9 Helix?

Pytania i odpowiedzi z tematyki car-audio

Moderator: Moderatorzy

Krzysiek1991

Co sądzicie o głośnikach 6x9 Helix?

Post autor: Krzysiek1991 »

planuje zamontowac w swoim escorcie glosniki http://www.allegro.pl/item635814088_hel ... _rest.html

Mam radio JVC-KD G341 o mocy 4x50,z przodu wywalilem stare glosniki bo planuje wygluszenie drzwi, zaś z tylu mam wsadzone glosniki Boschmann o mocy 400 watt i graja nawet fajnie jednak chcialbym jeszcze obok tych Boschmanów wsadzic Helixy ale nie wiem czy te helixy to bedzie dobry wybór.Mysle jednak ze nie obejdzie sie bez wzmacniacza...
Awatar użytkownika
Yagr
Posty: 14513
Rejestracja: 23 lip 2006, 00:12
Lokalizacja: Kraków
Pojemność: 1598
Rocznik: 2007
Generacja: MK2
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Yagr »

Helix to dobra marka, oczywiście przy wzmaku dużo lepiej zagrają niż przy samym radiu ;)
Polak potrafi!!



ale mu się nie chce...
a jak mu się zechce...
to potrafi



spieprzyć!

P I W O L E C Z Y !

"wszystko co ma cycki lub koła będzie sprawiało problemy"
Blazey

Post autor: Blazey »

Przede wszystkim "buszmeny" to nie głośniki. Wydają jakieś tam dźwięki, ale do grania im daleko. Jeśli już, to wymienić je na te nowe. Bo one psują dźwięk.
Poza tym, nie wiem, jak sobie poradzisz z połączeniem tych głośników. Jak je połączysz: w szereg? Moc się rozłoży na oba i efektu nie będzie. Równolegle? Końcówka będzie przeciążona zbyt małą impedancją i będzie się mocno grzać i pewnie wyłączać.
Seria dark blue od helixa, to miękkie głośniki i grają już ładnie pod samym radiem. Dobry wybór. Oczywiście wzmacniacz pozwoli im i każdym innym głośnikom zagrać lepiej.
PS. Żadne radio samochodowe nie dysponuje mocą 50 W RMS. Jest to "chłyt matetingowy" i cuda z obliczeń.
Krzysiek1991

Post autor: Krzysiek1991 »

Blazey masz racje co do jak to nazwales "buszmeny" im glosniej podkrece radio tym bardziej one charczą i dlatego chce je zastapic helixami i mysle ze to bedzie dobry wybór ale moze ktos ma inne zdanie na ten temat
Krzysiek1991

Post autor: Krzysiek1991 »

Myslalem z poczatku ze podlacze je razem z Boschmanami ale po dluzszym zastanowieniu dochodze do wniosku ze lepiej zeby helixy graly bez boschmanow.A moze te boschmany z tylnej pulki wmontowac w przednie drzwi jak uwazacie?
Blazey

Post autor: Blazey »

Nie. Nawet więcej nie napiszę. To bardzo zły pomysł.
Awatar użytkownika
darcun4
Posty: 3470
Rejestracja: 22 mar 2005, 20:46
Lokalizacja: Toruń

,,

Post autor: darcun4 »

Krzysiek1991 poczytaj załącznik.Pewnie Ci się przyda.
Załączniki
PolskiCarAudioFAQ01beta.pdf
(818.99 KiB) Pobrany 227 razy
Krzysiek1991

Post autor: Krzysiek1991 »

darcun4 dzieki za zalacznik
Krzysiek1991

Post autor: Krzysiek1991 »

jeszcze mam takie pytanie jakie glosniki polecacie w przednie drzwi w przedziale cenowym 150-200 zł?
kvazi555

Post autor: kvazi555 »

xelixy, hertze, jbl 16cm w dystansach jak pod wzmacniacz jak nie to to samo tylko o "czy" cm mniejsze :P

ps. Krzysiek1991, edytuj posty, nie pisz jednego pod 2gim ;)
ODPOWIEDZ