Podlaczenie wzmacniacza

Pytania i odpowiedzi z tematyki car-audio

Moderator: Moderatorzy

LUKASZ31

Podlaczenie wzmacniacza

Post autor: LUKASZ31 »

witam jestem tu nowy ale mam nadzieje ze mi pomozecie .Chodzi mi o to ze kupilem wzmacniacz podlaczylem go i co sie okazalo nie gra.Podlaczylem plus i minus z aku do wzmacniacza i sygnal na zalaczanie sie wzmacniacza pociagnalem z kostki cienki niebieski kabelek a sygnal z radia co daje dzwiek do wzmacniacza dalem czincze i nic nie gra moze cos poknocilem prosze pomozcie jesli to mozliwe to prosze o schemat z opisem jak to wszystko podlaczyc
Awatar użytkownika
Jamszoł
Posty: 22178
Rejestracja: 29 lip 2006, 01:17
Lokalizacja: Kalisz
Pojemność: 2300
Rocznik: 2008
Generacja: MK4
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Jamszoł »

Jak chcesz , żeby ktoś ci pomógł , to przynajmniej napisz jaki to wzmacniacz.
Co prawda jestem laikiem w car audio ale chyba różne wzmacniacze mają różne wejścia.
Oczy 6.11.2010/15.01.2020 [ 28.08.2012_16.30 ]
Blazey

Post autor: Blazey »

1. Wyposaż się w miernik. W tym przypadku wystarczy nawet żaróweczka, a do remote dioda (na tym przewodzie nie można przekraczać zbyt dużego prądu.
2. Sprawdzasz stan zasilania na zaciskach wzmacniacza: powinno być tyle, co na klemach akumulatora.
3. Włączasz radio i sprawdzasz, czy na zacisku REMOTE pojawia się 12V.
Jeśli nie, to szukasz w tym obwodzie. Jeśli tak, to coś uwalone we wzmacniaczu. Ale na próbę odłącz jeszcze przewód REMOTE od wzmacniacza a na zacisk podaj kawałkiem przewodu 12V wprost z zacisku zasilania. Nic się nie zepsuje, wzmacniacz powinien odpalić.
4. Wzmacniacz kupiłeś nowy, czy używany? Jakiej marki? Jaki model? Jakie dałeś przewody zasilające? Czy dałeś bezpiecznik przy akumulatorze (to jest KONIECZNE by zapewnić bezpieczeństwo użytkowania!!!)? Czy na wzmacniaczu zapalają się jakieś diody?
Awatar użytkownika
cashy
Posty: 38
Rejestracja: 12 maja 2007, 15:30
Lokalizacja: Białystok

Post autor: cashy »

Na poczatku pokaz co kupiles. Jaki sprzet, jakie okablowanie. Przyczyn moze byc mnóstwo, od złego okablowania, poprzez zle podlaczenie, az do wady sprzetu :511:
kvazi555

Post autor: kvazi555 »

podczepie sie pod temat... mam wzmaniacz SONY XM-ZR602 i proboje go podlaczy i mam pytanie co dac na biała kostke sygnal z kad?
Załączniki
wzmaniacz.JPG
wzmaniacz.JPG (43.54 KiB) Przejrzano 4357 razy
Awatar użytkownika
Jamszoł
Posty: 22178
Rejestracja: 29 lip 2006, 01:17
Lokalizacja: Kalisz
Pojemność: 2300
Rocznik: 2008
Generacja: MK4
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Jamszoł »

Tu masz cały opis http://www.sony.pl/product/icp-stream-a ... 703311.pdf
U góry jest pobierz w jezyku polskim
Nie wiem czy można wejść bezpośrednio tu http://pdf.crse.com/manuals/3215703311.pdf
Sprawdziłem po wstawieniu linka - można wejść :)
Oczy 6.11.2010/15.01.2020 [ 28.08.2012_16.30 ]
kvazi555

Post autor: kvazi555 »

instrukcje to ja panie juz czytalem ale dalej z nij nie pojmuje zaduzo trzeba mi to łopatoligicznie wytlumaczyć :P załozenie wzmaniacza ma byc takie: podlaczone maja byc 2 tylnie glosniki i subwoofer cos jak schemat 3ci tylko ze ja zwrotnic nie mam czy da rae tyo jakos grać? i czy bede musiał ta kostke podlaczać?
Blazey

Post autor: Blazey »

Znikąd. Ta kostka nie musi być podłączona. To tak zwane "wejście po wysokiej". Jak radio nie ma wyjścia chinch, to wykorzystuje się tą kostkę, by podłączyć do wzmacniacza sygnał głośnikowy. W środku siedzi prosty układ reduktora, który dopasowuje sygnał do poziomu sygnału z przewodów chinch. Jak masz wyjście chinch w radiu i tak podłączony wzmacniacz, to możesz o tej kostce zapomnieć - niepotrzebna.
To jest panie wzmacniacz DWUKANAŁOWY. Więc albo głośniki tylne, albo subwoofer w mostku. Chyba, że zdecydujesz się na układ trimode. Ale to wymaga stosowania dodatkowych filtrów zewnętrznych na głośnikach. Wtedy interesuje cię podłączenie według rysunku 4 i tabela wartości elementów C (pojemność) i L (indukcyjność).
Ostatnio zmieniony 28 mar 2009, 19:02 przez Blazey, łącznie zmieniany 1 raz.
kvazi555

Post autor: kvazi555 »

Blazey dzieki za wyjaśnienie :) teraz jeszcze powiedz mi jak podlaczyc 2glosniki tylnie + subwoofer nie stosujac zadnych zwrotnic?
Blazey

Post autor: Blazey »

NIE DA SIĘ!!!
Albo dwa głośniki tylne, które będą szły w pełnym paśmie, albo subwoofer, do którego należy przełączyć przełącznik LPF w pozycję ON. Jeśli chcesz mieć głośniki i sub, to tylko tak, jak na rysunku 4 i stosując te dodatkowe elementy. Innej możliwości nie ma.
Albo wzmacniacz 4 kanałowy lub dodatkowa dwójka.
kvazi555

Post autor: kvazi555 »

Dzieki bardzo za wyjasnienie :)
ODPOWIEDZ