BLAUPUNKT GTX 663 MKI

Pytania i odpowiedzi z tematyki car-audio

Moderator: Moderatorzy

Blazey

Post autor: Blazey »

Ale przecież w 99% radioodtwarzaczy samochodowych NIE MOŻNA zmostkować wyjść głośnikowych! Nawet jak jest napis mosfet. Zresztą końcówki pracują one już w mostku (na jeden głośnik przypadają dwie końcówki mocy). Dlatego też napędzanie suba końcówką radia przypomina ciągnięcie ciężarówki maluchem.A filtr dolnoprzepustowy jeszcze dodatkowo zabierze trochę mocy dostarczanej do głośnika.
Zwrotnica dzieli pasmo na zasadzie połączonych filtrów, które tną pasmo w określonych miejscach. Czyli kondensator stanowi połowę zwrotnicy (już upraszczając).
Awatar użytkownika
Yagr
Posty: 14512
Rejestracja: 23 lip 2006, 00:12
Lokalizacja: Kraków
Pojemność: 1598
Rocznik: 2007
Generacja: MK2
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Yagr »

dżizas, gdzie ja pisze o mostkowaniu??? Jak sie uprze to może podpiąc pod jeden z tylnych kanałow jak zwykły głośnik tylko przez filtr, jest to druciarstwo ale dopóki sie wzmaka nie dorobi to to bedzie funkcjonować. A ten twój jeden procent to np. niektóre pioneery (chyba DEH-P9100 m.in.) oferowały mozliwośc przekonfigurowania wyjśc tylnych na wyjście na suba.
Polak potrafi!!



ale mu się nie chce...
a jak mu się zechce...
to potrafi



spieprzyć!

P I W O L E C Z Y !

"wszystko co ma cycki lub koła będzie sprawiało problemy"
Blazey

Post autor: Blazey »

Dokładnie. Niektóre pioneery i nie wiem, co jeszcze. Ale przestrzegam, bo już się spotkałem z informacją, że jeśli jest napis mosfet, to końcówki można mostkować. A tak nie jest. A sam wiesz, że eksperymentatorów nie brakuje.
Podłączenie suba zamiast jednego głośnika nie da nawet namiastki jego możliwości. Po prostu będzie on sobie pyrkał...
Awatar użytkownika
linden
Posty: 26
Rejestracja: 28 gru 2008, 13:20
Lokalizacja: Poznan

Post autor: linden »

Witam! Po dlugim czasie chcialbym ostatni raz odkopac ten watek. Otoz swego czasu zamiast skrzyni i wzmaka kupilem zestaw CB. Teraz przyszedl czas wlasnie na skrzynie i wzmacniacz. Praktycznie mam do wydania 800zl. Na chwile obecna sklaniam sie do skrzyni soling cp123 i wzmacniacza Peiying PY-2H30R. Mysle ze to optymalny zestaw za te pieniadze. Jednak mam watpliwosci co do tego jak taki wzmacniacz ma sie do akumulatora. Otoz w samochodzie alternator mam nie pierwszej swiezosci co budzi moje obawy. Bo kiedy na przyklad samochod nie jest na chodzie wzmacniacz caly czas pobiera prad czyli kilka chwil i akumulatora nie ma :mrgreen: Mam oczywiscie w radiu opcje odlaczenia wzmacniacza tylko nie wiem czy to jest 100% pewne rozwiazanie problemu. Gdyby ktos mial jakies doswiadczenia z pradem prosze o opinie i ewentualne propozycje innych zestawow. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Yagr
Posty: 14512
Rejestracja: 23 lip 2006, 00:12
Lokalizacja: Kraków
Pojemność: 1598
Rocznik: 2007
Generacja: MK2
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Yagr »

linden, nawet ałabszy aku pociągnie mocny zestaw w czasie jazdy jak alternator daje porządny prąd ;) Chociaż oczywiście przy małej pojemności akumulatora mocny zestaw szybko zeżre cały prąd. Wszystko zależy czy chcesz słychać muzy w trakcie jazdy czy tez z wyłączonym silnikiem i jaką moc pobiera cały zestaw ;) Specem w tej kwestii nie jestem zle jak Blazey sie pojawi to ci z radościa wykład na ten temat strzeli ;)
Polak potrafi!!



ale mu się nie chce...
a jak mu się zechce...
to potrafi



spieprzyć!

P I W O L E C Z Y !

"wszystko co ma cycki lub koła będzie sprawiało problemy"
Awatar użytkownika
linden
Posty: 26
Rejestracja: 28 gru 2008, 13:20
Lokalizacja: Poznan

Post autor: linden »

Sluchac na postoju w czasie na przyklad mycia samochodu :mrgreen: czy tez czasem wiadomo gdzies sie pojedzie na cos/kogos sie czeka. Raczej nie przesiaduje w samochodzie pod domem tylko w celu odsluchu audio ;d

A moc... Ten "pedzing" ktorego chce kupic na mostku ma 500W. Wiec przy zalozeniu ze chinczykom troche sie pomylilo przy pomiarach moze miec gdzies z 400W Akumulator mam 50Ah 450A.
Awatar użytkownika
linden
Posty: 26
Rejestracja: 28 gru 2008, 13:20
Lokalizacja: Poznan

Post autor: linden »

Widze ze w tym temacie juz wszystko zostalo powiedziane. Kupuje solinga i Peiying. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Do tego Taki zestaw kabli . Aha i chcialbym tylko jeszcze wiedziec czy oprocz zdjecia nadkola i wlutowania bezpiecznika jest jakas filozofia w montazu wzmacniacza ktorej moge nie ogarnac ? ;)
ODPOWIEDZ