Co nam w Essich gra :-)

Pytania i odpowiedzi z tematyki car-audio

Moderator: Moderatorzy

Yukas

Post autor: Yukas »

hmm... Masz oryginalne radyjko firmowe :wink:
Spróbuj u znajomych posłuchać jak gra ich sprzęt i porównaj sobie różne marki i wybierz najlepszy Twoim zdaniem. Ja już swojego faworyta mam :wink:
Jeśli będziesz zakładał bez wzmacniaczy to sprawdzaj u ludzi, którzy ich nie mają. Na wzmacniaczach zupełnie inaczej gra muza niż przy ich braku :D
Mariusz

Post autor: Mariusz »

popieram przy pomocy wzmacniacza rzeczywiscie wszystkie glosniczki lepiej graja jednak jak dasz dobre radyjko (o odpowiedniej mocy) bedzie tez dobrze. mowiac szczerze zastosowanie dobrego radia i odpowiednio dobranych i najwazniejsze dobrze ustawionych glosnikow efekt jest super i usatysfakcjonuje nie jednego. a dla tych bardziej wymagajacych hmmmm wzmachol i skrzynia :)
ELpYndoL

Post autor: ELpYndoL »

DZięki jak będe coś zakładał napewno zapytam o rade :wink:
Krzychu-9

Post autor: Krzychu-9 »

Yanek - jak będziesz szukał już czegoś to daj znać, może uda się coś podpowiedzieć,
a i popieram bonusik29'awzmacniacz zawsze wzmacniacz, tak naprawdę nie ma co Panowie podniecać się wzmakiem z radia jak pisze 4x50 to trzeba pamiętać że to jest moc tgz. SINUS czyli chwilowa testowana w labolatorium przy zaj....ch warónkach itd.
a prawdziwa moc w RMS to może jakieś 20kilka W, więc jak ktoś zakłada głośniczki 100W w RMS, to spoko ale napewno nie można mówić o zajefajnej skuteczności.
No można się tak rozpisywać do rana, jak będziesz chciał coś zmątować do daj znać a pomogę na ile potrafię. :D

PZDR
Awatar użytkownika
leszek
Posty: 2567
Rejestracja: 26 paź 2004, 16:35
Lokalizacja: warszawa
Pojemność: 1500
Rocznik: 2018
Generacja: MK1
Nadwozie: Inne

Post autor: leszek »

kurcze "szkoda" że ja mam kombi.u mnie z tyłu nic ciekawego nie wymyśli z głośniczkami(roleta) :?
Podczas, gdy obrabiasz mi tyłek nie zapomnij mnie w niego pocałować :-)
Krzychu-9

Post autor: Krzychu-9 »

kurcze "szkoda" że ja mam kombi.u mnie z tyłu nic ciekawego nie wymyśli z głośniczkami(roleta)
zawsze można coś dopasować do potrzeb i możliwości

PZDR
Yukas

Post autor: Yukas »

Prawda jest taka, że dobrej klasy radyjko i dobre głośniczki = super muza :D
A radio plus wzmacniacz i tuba to już jest dla maniaków łupanki :mrgreen:
ELpYndoL

Post autor: ELpYndoL »

Yukas pisze:Prawda jest taka, że dobrej klasy radyjko i dobre głośniczki = super D muza :
A radio plus wzmacniacz i tuba to już jest dla maniaków łupanki :mrgreen:


[ Dodano: Pią 04 Lut, 2005 ]
Więc każdy zakłada co chce :wink:
Yukas

Post autor: Yukas »

I na co kogo stać :wink:
ORION

Post autor: ORION »

Są dwa rodzaje melomanów samochodowych 1.to tacy co słuchają jak muzyka gra w samochodzie i doceniają dobre brzmienie dzwięku 2.skupiają się na jak najlepszym dzwięku (łupaniu) wychodzącym poza samochód. Posiadanie tuby i wzmacniacza nie wyklucza spokojnego słuchania muzyki. Tuba bardzo dobrze uzupełnia dzwiek i podnosi jakość odtwarzanej muzyki. Przy tubie juz nie trzeba zakładać głośników o dużej średnicy i dziurawić sobie półki, można jeszcze dołożyć głośniczki wysokotonowe na słupkach (bardzo fajny efekt) i dzwiek jest naprawde dobry. Podstawa to dobre radio bez niego tuba, głośniki i wzmacniacz nic nie dadzą. Ale każdy ma swoje zdanie. :)
ELpYndoL

Post autor: ELpYndoL »

Orion masz takie wysoko tonowe głośniczki założone u siebie w ESSIM :?:
Arek

Post autor: Arek »

Maniurka78 pisze:[...] Nie mam nikogo w poblizu żeby sprawdzić czy aby napewno te głośniki nie pasują wogóle. [...]Więc albo otworki w półeczce albo jednak coś pokombinować z tymi "jakami" :P :wink:
Wracając do naszej wcześniejszej dyskusji co do wymiarów balkoników, mam w końcu zdjęcia jak to wyglada u mnie. I wygląda beznadziejnie. Przy okazji przyjrzałem sie essiemu 5d i tam półki są dłuższe o ok 2-3 cm, dlatego w 5d można zamontować głośniczki 6x9" a w 3d NIE!!! :(
Na zdjęciu maskownice z głośników 6x9".
Załączniki
PICT0084.JPG
PICT0084.JPG (95.33 KiB) Przejrzano 4695 razy
Awatar użytkownika
Lukas
Posty: 5992
Rejestracja: 28 mar 2004, 18:35
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Lukas »

ja mam takie glosniczki: (zdjecia jak juz zamontowane sa autku to dam kiedy indziej, najgorsze bylo rozwiercic u mnie polke, bo z plastiku jest)
Załączniki
glosnik.jpg
glosnik.jpg (21.32 KiB) Przejrzano 4693 razy
glosnik2.jpg
glosnik2.jpg (18.6 KiB) Przejrzano 4692 razy
:ble:
Arek

Post autor: Arek »

Lukas a to są 6X9" czy mniejsze??? A generalnie jak się spisują boschmany???
Pozdr
Awatar użytkownika
Lukas
Posty: 5992
Rejestracja: 28 mar 2004, 18:35
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Lukas »

tak, 6x9
sprawuja sie super! Maja bardzo dobry bass i nie potrzebuje zadnej dodatkowej tuby. (mam maly bagaznik i jeszcze w nim zapasowke wiec nie ma miejsca na skrzynie)
Ale dzialaja oczywiscie na wzmacniaczu. Poza nimi w autku mam 4 seryjne glosniki z przodu (w drzwiach i na podszybiu) Oraz jeszcze dwa male glosniczki z tylu i 2 te 6x9
Dziek jest super :) wystarczajacy dla mnie, pewnie ktos bardziej wybredny powie ze to do kitu sprzet ale mnie malo kosztowal i jest bardzo zadowolony.
:ble:
ODPOWIEDZ