orion car audio

Pytania i odpowiedzi z tematyki car-audio

Moderator: Moderatorzy

tomekk58

orion car audio

Post autor: tomekk58 »

witam, od jakichś 2 miesiecy posiadam oriona z 93 roku, dla mnie podstawa jest car audio, narazie mam taki zestaw:
- radio Pioneer deh-p40mp
- przedni zestaw 16'odseparowany powerbass s-6c (drzwi czekaja na wygłuszenie)
- wzmacniacz Pyle qa4400 4ro kanałowy
- sub pyle plw12bl

i tutaj pytanie do Was. co zrobic zeby miec lepszy bas, w Fiescie ten zestaw dawał rade, basu bylo duzo ale teraz jak to przełozyłem do sedana dzwiek poprostu uległ diametralnemu pogorszeniu... bass z skrzynki słychac dopiero jak sie da glosno muzykę... skrzynke mam na 32 litry closed, moze jakby zwiększyc jej litraz lub przerobic na bass reflex to bas byłby lepszy?? czy lepiej zrezygnowac z tego pyle(200wrms, 600max) i zainwestowac w jakiegos JBLa lub pioneera?? dodam ze słucham glownie czarnej muzy lub jakiegoś trance'iku w samochodzie i lubie duzo bassu i wysokich tonów(te juz są), nawet jak muza jest puszczona po cichu... co radzicie zrobic? aha i czy oplaca sie pakować jakieś 3 drożne 20cm glośniki w tylną połkę?? pozdrawiam
MARKKO

Post autor: MARKKO »

tomekk58 pisze:w Fiescie ten zestaw dawał rade, basu bylo duzo ale teraz jak to przełozyłem do sedana
i tu traj masz juz odpowiedź sedan jest autem zamkniety i ciężko uzyskać z nim taki bass jak w htb
LNOWAK1986

Post autor: LNOWAK1986 »

„ aha i czy oplaca sie pakować jakieś 3 drożne 20cm glośniki w tylną połkę?? ”

Zdecydowanie nie. Z przodu masz niezłe głośniczki, nadające się idealnie do dobrego car audio, więc nie psuj tego dokładając coś na tył.

Jeżeli chodzi o niskie to najlepiej zmień subwofer. Głośnik ma właśnie największy wpływ na jakość dźwięku , potem wzmacniacz. Ten głośniczek Pyle nie poraża ani jakością ani parametrami. Zmień go na Hertza ES250 w obudowie 44.5 litra z BR o średnicy 7cm i długości 20 (z obu stron zaokrąglenia), różnica będzie na pewno znacząca.

Podałem przykład Hertza bo jakoś lubię to firmę ( tak jak ALPINE) :grin: , ale jest pełno innych głośniczków na runku. Napisz ile chcesz na to przeznaczyć .....
tomekk58

Post autor: tomekk58 »

LNOWAK1986 pisze:Napisz ile chcesz na to przeznaczyć .....
hmm najpierw chcialem spróbowac pomodzic z tym co mam no ale chyba nic wiecej sie nie da z tego suba wyciągnąć... no a jeśli bym kupowal nowego to myśle ze tak ok 500 zł mogłbym dać, na jakiegos magnata lub jbl'a powinno wystarczyc (hertz'a nie lubie :P) aha i czy da sie jakos ułatwić dostęp niskim tonom z bagaznika do wnętrza, chodzi mi tu o wyciecie dziur w tej dykcie na tylnek połce w miejscu seryjnie przewidzianym pod glośniki(bez wycinania materiału oczywiście) bo ani nie mam podłokietnika ani nic i bass sie kisi w bagażniku caly czas...
LNOWAK1986

Post autor: LNOWAK1986 »

Zapomnij o magnacie. JBL może być ( choć ja za nimi nie przepadam) wybrał bym Infinity choć najtańsze modele to to samo co JBL.
„ułatwić dostęp niskim tonom z bagażnika do wnętrza” – nie wiem jak jest u ciebie z tylną kanapą ale jeżeli jest dzielona to możesz zrobić tak żeby po odchyleniu mniejszej części był widoczny głośnik. A jeżeli masz możliwości i lubisz się bawić w takie rzeczy to możesz zastąpić tylną półkę płaska skrzynią z głośnikiem. Ale przy takiej konstrukcji trzeba sporo pomyśleć nad mocowaniem półki ( trochę waży). A może lepiej zastąpić tylną półkę metalową siatką z naciągniętym materiałem :cool:
Ostatnio zmieniony 26 gru 2007, 22:24 przez LNOWAK1986, łącznie zmieniany 1 raz.
MARKKO

Post autor: MARKKO »

LNOWAK1986 pisze:Ale przy takiej konstrukcji trzeba sporo pomyśleć nad mocowaniem pułki ( trochę waży).
hmmm w sedanie?
LNOWAK1986

Post autor: LNOWAK1986 »

chodzi mi o skrzynie montowaną zamiast półki. Głośnik 3,5Kg + MDF z 10kg wiec mocowania muszą być solidne ;] głównie chodzi o to żeby nic nie drgało...

A tak w ogóle czy w tym sedanie jest taka duża półeczka ??
tomekk58

Post autor: tomekk58 »

dzis troszeczke posiedziałem w autku i próbowałem rozne koncepcje i najlepiej bylo jak rozłozyłem oparcia tylnej kanapy(wstyd sie prezyznac ale dzis dopiero doszedlem do tego ze sie rozklada:P), no ale wiadomo ze tak nie bede jeździć... jeszcze co zauwazylem to ze ten moj sub strasznie sie meczy w tej skrzynce, gra tak jakby chcial a nie mógł, co wydaje mi sie dziwne bo skrzynia jest obliczona w programie do tego stworzonym... spróbuje włożyc ten glosnik do innej(wiekszej lub z br) skrzyni i zobaczymy jak bedzie. Co do półki to jest dość duza ale nie bede z niej robil "plaskiej skrzyni", jedynie zdejme ta dykte i wtedy zrobie odsłuch, jak wyjdzie na + to zrobie tak jak LNOWAK1986, piszesz, dam siatke metalową obita jakims materiałem, zeby to estetycznie wyglądalo :)
Jeszcze jedno, czym najlepiej wytlumić drzwi? kupic maty (miekkie + twarde) czy poprostu obkleic drzwi soundbandem z OBI?? co bedzie bardziej oplacalne (cena / efekt)

w podziekowaniu za porady z prośba o dalsze :D
Deem-Essi

Post autor: Deem-Essi »

Słuchaj, ważne żeby materiał był elastyczny i o nie za bardzo gęstej strukturze. Przed zakupem sprawdź czy daje się dobrze kształtować, co znacznie ułatwi pracę...
SlaVkoEg

Post autor: SlaVkoEg »

w sedanie jest jakas polka ?? nie ma pod szyba czasami blachy z wycietymi dziurami na glosniki ??
MARKKO

Post autor: MARKKO »

tomekk58 pisze:ze co zauwazylem to ze ten moj sub strasznie sie meczy w tej skrzynce, gra tak jakby chcial a nie mógł, co wydaje mi sie dziwne bo skrzynia jest obliczona w programie do tego stworzonym.
stworzonym do sedana???
tomekk58

Post autor: tomekk58 »

chodzilo mi o program do obliczania pojemnosci skrzyni pod konkretny glośnik na podstawie jego parametrów ;>
LNOWAK1986

Post autor: LNOWAK1986 »

strasznie się meczy w tej skrzynce, gra tak jakby chcial a nie mógł
męczy się bo jego skuteczności jest na poziomie 85,5 dB , w porównaniu z Hertzem czy Infinity które maja skuteczność na poziomie 94 dB to kolosalna różnica. Tak jak pisałem wcześniej ten głośnik nie poraża parametrami, wiec nie oczekuj od niego super brzmienia.

Wytłumić drzwi można na kilka sposobów. Ja pierwsze naniosłem na wszystkie blachy masę APP SEAL12 ( 1 kg / około 30zł), dobrze się trzyma i ciężko ją oderwać, stworzyło to świetny podkład do nalepiania mat/taśmy. Drzwi się wyraźnie usztywniły, i nieznacznie wytłumiły. Na to nalepiłem taśmę dekarską i jest ok. ... tzn. było do momentu dołożenia wzmacniacza na przód, teraz słychać drgania tapicerki, a wszystko przez głośniki w panelach...
uka

Post autor: uka »

Jeśli chcesz mieć jakis bas, to zrób tak:
po 1 - sprzedaj te pyle - zarówno wzmacniacz jak i głosnik. Takie firmy jak ta mocno naciągaja parametry swoich produktów dlatego zapomnij, ze wzmak ma deklarowaną moc, a głosnik parametry takie jak w specyfikacji. Jeśli chcesz coś dobrego, to kup np. Intertechnika MDS08 (akurat posiadam takie głośniki i graja naprawdę świetnie). Odpowiedni wzmacniacz, to będzie np. Carpower 604 (2 kanały na przód i 2 w mostku na sub), albo lepiej taki: http://www.allegro.pl/item289131774_car ... kazja.html
jesli chcesz poczuc trochę więcej mocy ;)
W sedanie aby bas przedostawał się do kabiny mozna zrobić prosty trick ;)
Wycinasz w półce otwory tak jak pod głosniki o średnicy im wiekszej tym lepiej i zakładasz na nie same maskownice od głosników. Montarzu głośników w półce gdy sub jest w bagażniku nie polecam, bo ciśnienie może je uszkodzic, a juz na pewno zakłóci ich brzmienie. Przy wygłuszaniu matami pamietaj o bardzo dokładnym wyczyszczeniou i odtłuszczeniu powierzchni. Napisz mi jeszcze jakimi kablami masz poprowadzone zasilanie do wzmacniacza (przekrój)
tomekk58

Post autor: tomekk58 »

sprawa mozna by rzec sama sie rozwiazala, sub pyle poszedł z dymem... :/ trwaja poszukiwania następcy i na 90% bedzie to jbl gto1202. kable do wzmaka mam 10mm (przeprowadzenie ioch do kabiny bylo nie lada gratka :P )
ODPOWIEDZ