Głośniki przód

Pytania i odpowiedzi z tematyki car-audio

Moderator: Moderatorzy

demo

Post autor: demo »

KacpeR pisze:Zamówiłem te:
http://allegro.pl/item257..._dwudrozne.html

Parametry mają zajebisteee (jeśli oczywiście nie są grubo przesadzone, bo pewnie odrobinke podkolorowane) no i te czerwone membrany
Zobaczymy jak zagrają - jako jedyne w całym aucie i narazie pod seryjnym radiem.
Bo w planach jest i pioneer'ek, ale to za miesiąc może - jak z hajsem sie polepszy...
Napisze jak grają.
10 cm, to za male glosniki zeby wogle cos z nich wyciagnac, jeszcze PYLE :razz: lepiej tak jak mowi kolega Seba, 13 moim zdaniem najbardziej optymalne, 16 to juz kwestia tego czy ktos potrzebuje itp, takie moje zdanie, a 10 cm glosnik zagra co najwyzej sredniotonowo, czyli ogolnie do dupy
Deem-Essi

Post autor: Deem-Essi »

Ja u siebie zastosowałem Pionierki TS-G1349, właśnie 13 cm. Ze względu na dość mocno odsadzony moduł wysoko tonowy zamontowałem je "od spodu" tapicerki i schowałem pod seryjnymi maskownicami. Weszły bez najmniejszych problemów... ;)
Awatar użytkownika
KacpeR
Posty: 962
Rejestracja: 10 lis 2007, 14:13
Lokalizacja: STP - Stąporków
Kontakt:

Post autor: KacpeR »

No zobaczymy jak te będą grały... Sam nie wiem. Mozę jutro będą to sprawdzimy...
Awatar użytkownika
KacpeR
Posty: 962
Rejestracja: 10 lis 2007, 14:13
Lokalizacja: STP - Stąporków
Kontakt:

Post autor: KacpeR »

Dobra, dziś rano dostałem głośniczki. Odrazu znalazły się w aucie. Szczerze mówiąc szoku nie ma. Spodziewałem się odrobinę więcej, jednak jak dla mnie wystarczy. Po rozgrzaniu grają naprawde fajnie... jak na 10. Ogólnie luz - średniaki, trochie lepiej niz serja forda.
Moeże jak dojdzie radio jeszcze cos sie poprawi...

Ale mam jedno pytanie i seria i te głośniki przy balansie ustawionym na środek, głośniej i to spooro daje strona pasażera, dlaczego?
Deem-Essi

Post autor: Deem-Essi »

Rozumiem że na tym samym radiu?

1. Kable (może gdzieś sa uszkodzone)
2. Na tyle tez masz tą różnicę?
Awatar użytkownika
KacpeR
Posty: 962
Rejestracja: 10 lis 2007, 14:13
Lokalizacja: STP - Stąporków
Kontakt:

Post autor: KacpeR »

Sprawdziem i na tyle też tak jest...
Awatar użytkownika
nonam
Posty: 4605
Rejestracja: 06 wrz 2007, 23:24
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: nonam »

KacpeR, u mnie jest dokładnie to samo, mam wrażenie czasem jakby grała tylko strona pasażera, gra po prostu sporo głośniej i przynajmniej ja nie mogę dojść dlaczego :P
Bo z mocą jest tak, że zawsze jej za mało.

Kierowca bombowca.
Awatar użytkownika
KacpeR
Posty: 962
Rejestracja: 10 lis 2007, 14:13
Lokalizacja: STP - Stąporków
Kontakt:

Post autor: KacpeR »

A cały czas tak masz? Bo ja skumałem dzisiaj, że nie cały czas - nieraz gra po równo... Ale kij tam, narazie bawie sie balansem, a później może nowe radio coś zmieni, i kolejne głośniki...
Deem-Essi

Post autor: Deem-Essi »

KacpeR, sprawdź kable po tej stronie, ewentualnie zamień strony na kostce w radiu. U mnie kable w wiązce drzwiowej z przodu u pasażera były "zmęczone" i czasami potrafiło właśnie tak wyciszać cała prawą stronę. Ewentualnie przyczyna może leżeć w radiu. Na tym kanale może być gdzieś "zimy lut". Nie zauważyłeś jakiejś zależności typu wpadasz w dołek-gra lepiej?
Awatar użytkownika
Yagr
Posty: 14500
Rejestracja: 23 lip 2006, 00:12
Lokalizacja: Kraków
Pojemność: 1598
Rocznik: 2007
Generacja: MK2
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Yagr »

Wykonywałem ostatnio małą modyfikację polegającą na podmianie przednich głośników. Miałem tam oryginały od forda ale mocno sfatygowane, membrany popękane... Z tyłu miałem 13 Helixa (HXS 105). ponieważ i tak będę na tył wkładał inne więc te 13 wymontowałem i , po drobnych przeróbkach fabrycznych dystansów, wstawiłem w drzwi. Dorzuciłem też syczki z filtrem górnoprzepustowym, które wmontowałem w plastik przy regulacji lusterek. Wiem że lepiej w słupki ale wariant który wybrałem jest prostszy do wykonania a ja i tak nie tworzę super systemu audio ;) Po tej drobnej modyfikacji znacząco poprawiła sie jakość dźwięku. Brakuje co prawda głębi basu ale to przybędzie z tyłu. Jeśli ktoś chce sobie poprawić jakość to 13 z syczkami z przodu są niezłym, niskobudżetowym rozwiązaniem.
Polak potrafi!!



ale mu się nie chce...
a jak mu się zechce...
to potrafi



spieprzyć!

P I W O L E C Z Y !

"wszystko co ma cycki lub koła będzie sprawiało problemy"
ODPOWIEDZ