Co na przod pod radio? Dobre 13tki czy gorsze 16tki?

Pytania i odpowiedzi z tematyki car-audio

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Ven
Posty: 559
Rejestracja: 07 kwie 2007, 01:01
Lokalizacja: Otwock

Post autor: Ven »

Intencje intencjami a zycie zyciem .. wyborem i tak rzadzi portfel...

wiec moje grajki to beda nabyty w miare tanio zestaw JBL :

13tki

JBL GTO 525e z przodu
MOC RMS 45 W
MIOC MAXIMALNA 135 W

oraz 16tki JBL CS 2165 z tylu :
MOC RMS 40 W
MIOC MAX 120 W


http://www.allegro.pl/item243335573_jbl ... lera_.html

Mysle za jako zestaw dla kogos kto lubi czysty dzwiek , szeroka scene bez przeklaman i przesterowan to taki ekonomiczny zestaw JBL bedzie wystarczajacy, zobacze jak sprawuja sie gwizdki w tych 13tkach z przodu, podobno w serii GTO sa calkiem dobre.

Jak okaze sie ze moj pionek za nic tego sprzetu nie pociagnie, wrzuce to pod jakis wzmak. A jak zabraknie mi basu to za pare miechow ewentualnie skrzyneczka z 20cm wooferkiem i juz.

Teraz musze nabyc dystance 13cm na przod i 16cm na tyl. Ma ktos moze schemat takowych do wlasnorecznej budowy?

Nie rozumiem czemu na allegro nie ma dystansow z MDF na 13cm glosniki. Tylko na 16tki. :???:

Jesli ktos ma zamiar odradzic mi plastikowe dystance na przod to niech sie pospieszy bo jutro je kupie :smile:
Jest: Civic Sedan 6Gen VTi
Były: MKV RS2000, MKVI CLX 1.6 16v, MKIV Ghia 1.4 '89, MKIV XR3i '90 1.6 KE-Jetronic
aureel

Post autor: aureel »

Witam,
ważne pytanie: czy juz kupiłeś te głośniki?
Niewiem czy miałeś okazje słuchać tych 13-tek i czy miałeś porównanie do innych głośników. Ja też kupowałem trzynastki i słuchałem różnych ale w moim odczuciu model CS 2105 grał o wiele lepiej niż GTO, bardziej czysto i przejrzyście - GTO za bardzo syczały a miałem porównanie jeszcze z:
sony - dramat
blaupunkty - słabo
pioniery - b.dobre ale czegoś brakowało

to takie moje odczucie.
PS. te CS'y mam teraz u siebie w przeznaczonym na złom/części MK IV i pochodziły u mnie dosłownie koło 1,5 miecha więc możemy pogadać :roll: bo w moim drugim essie miałem już komplet dobrych głośników więc nie przekładałem.

Pozdrawiam. A.
ODPOWIEDZ