DIY - Panele drzwiowe - tashki + słupki

Pytania i odpowiedzi z tematyki car-audio

Moderator: Moderatorzy

SlaVkoEg

Post autor: SlaVkoEg »

Zycie... :)
LNOWAK1986

Post autor: LNOWAK1986 »

Przybyły kolejne fotki. Tym razem z wykonywania słupków
zenq

Post autor: zenq »

pytanka, pytanka :)

czy dalbys rade odswierzyc czesc zdjec? niestety niektoe mi sie juz nie wyswietlaja :/
czy panele przykrecales do blachy drzwi ? czy tylko do tapicerki?
LNOWAK1986

Post autor: LNOWAK1986 »

U mnie zdjęcia otwierają się wszystkie.

Panele są przykręcone do tapicerki, tapicerka jest mocowana standartowo na 2 dużych śrubach, nic nie zmieniałem z mocowaniem. Te śruby przechodzą przez panel dociskając go razem z boczkiem do drzwi. Nie jest to najlepsze rozwiązanie ale za to najłatwiejsze. Żeby zmniejszyć drgania (które i tak były minimalne) tapicerki, możesz podłożyć pomiędzy otwór w blasze drzwi a otwór w tapicerce/panelu, pierścień wycięty z gumy lub filcu. Idealnie było by gdybyś panel, w zagłębieniu na głośnik przykręcił śrubami do blachy drzwi i dopiero na to głośnik, ale znacznie utrudniło by to demontaż tapicerki. Lub jeszcze lepiej głośnik na dystansach do drzwi i dopiero na to panel z tapicerką.
Wracając do mocowania, otwory w panelu przez który przechodzą te 2 śruby najlepiej wykończyć wkładając w nie oprawkę do diody LED o rozmiarze 12mm :cool:
zenq

Post autor: zenq »

rzeczywiscie, w tej chwili u mnie rownierz otwieraja sie wszystkie zdjecia :) pomysle na tym mocowaniem do drzwi, chcialbym unikanac wkretow na widoku, wolal bym je ukryc lub dac od srodka...

a jeszcze pytanko do slupkow... nie wolales zamiast tej dosc sporej warstwy szpachli dac zywicy??
czy trudno naciaga sie skaja na takie slupki, tak zeby nie bylo widac zmarszczen??
LNOWAK1986

Post autor: LNOWAK1986 »

Nie bawiłem się z żywicą i nie wiem jak się ona formuje. Ze szpachlą nie ma problemu. Szpachli wcale nie jest tak dużo, słupek nie wygląda na nadmiernie przerośnięty, jak dla mnie jest ok.
Co do naciągania skaju to jest zadanie dla wytrwałych. Skaj można podgrzewać trochę opalarką, przez co ładnie się naciągnie. Warto też mieć pod ręką klej: kropelkę i paski materiału, obwiązujesz nimi słupek i podkładasz kawałki drewna od spodu przez co naciągasz jeszcze mocniej skaj ( klej spokojnie wysycha). Duży wpływ na powstawanie zmarszczek ma kształt do jakiego dążysz. Na tych zdjęciach widać zmarszczki, bo robiłem je jeszcze przed ostatecznym naciągnięciem ( tam gdzie są zmarszczki odklejasz skaj i po naciągnięciu przyklejasz go kropelką). Może ktoś zna inny sposób...na to żeby słupek wyglądał tak głaciutko jak te wykonane przez profesjonalne zakłady car-audio..
Tfaruk

Post autor: Tfaruk »

Rewelacyjna robota.
LNOWAK1986

Post autor: LNOWAK1986 »

zapomniałem dodać:
zenq pisze:chciałbym unikanąć wkrętów na widoku, wołał bym je ukryć lub dać od środka...
tak wkręty przykręcamy od środka, warto dąć duże podkładki.

Jeżeli ktoś ma zmieniarkę i nie wie gdzie ją zamocować, to niżej na fotkach widać moje rozwiązanie. Może i to się komuś przyda ....

Obrazek

Obrazek

Obrazek
marsdorf

Post autor: marsdorf »

Muszę przyznać że taschki wyszły Ci wyśmienicie :) ja też robiłem i jestem zadowolony z efektu mam już je z 8 miesięcy i zanic w świecie bym ich nie zdemontował:D zdjęcia kiedyś wrzuce najpierw trzeba zrobić:D
LNOWAK1986

Post autor: LNOWAK1986 »

Wizualnie może i to ładnie wygląda. Ale od jakiegoś czasu przestało mi się podobać to jak grają :mad: pod radiem jest ok, jak się nie gra za nisko, ale pod wzmacniaczem .... odzywają się drzwi. W najbliższym czasie mam zamiar przerobić te panele tak żeby głośniki były przykręcone do drzwi... i zająć się bagażnikiem..

planów jest sporo pieniędzy i czasu za mało
ODPOWIEDZ