montaż głośników

Pytania i odpowiedzi z tematyki car-audio

Moderator: Moderatorzy

marcin_79

montaż głośników

Post autor: marcin_79 »

Witam
Mam pytanie do znawców tematu. Przejrzałem forum i niestety nie znalazłem żadnych info na temat gdzie lepiej umiejscowić 16cm głośnik. Ale od początku.
Jestem na etapie budowania nowego car audio:

jednostka: JVC KW-R600BTE lub KW-SD70BT - jeszcze nie podjąłem ostatecznej decyzji

głośniki przód: Hertz ESK 165.5 - zestaw odseparowany

tył: orginał do likwidacji, z czasem sub w bagażniku

wzmacniacz: tu najprawdopodobniej używka 4-kanałowy Infinity REF 4571a lub cos ze stajni Hilfonics ZEUS ewentualnie podobnej klasy. Ma pracować w trybie 3 kanałów.

Tweetery oczywiście pójdą w słupki na wysokości głowy (nie przy desce) natomiast mam pytanie co do lokalizacji wooferów:
Czy zainstalować je w drzwiach na dystansach w orginalnym miejscu czy lepiej wrzucić je na dół drzwi w tzw. tashki ?
Drzwi oczywiście do wygłuszenia itd
Dzięki za podpowiedź.
Awatar użytkownika
Yagr
Posty: 14498
Rejestracja: 23 lip 2006, 00:12
Lokalizacja: Kraków
Pojemność: 1598
Rocznik: 2007
Generacja: MK2
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Yagr »

marcin_79, w oryginalnym miejscu jest dość przestrzeni - wrzucasz tylko dystanse z MDF (na allergio kupisz) i powinno dobrze brzdękać. Prosta robota. Z tashkami - więcej cudowania, trochę cierpi funkcjonalność (ograniczasz kieszeń w drzwiach). Co do odsłuchu obu opcji - nie miałem mozliwości porównać takich samych głośników w dwu wspomnianych miejscach.
Polak potrafi!!



ale mu się nie chce...
a jak mu się zechce...
to potrafi



spieprzyć!

P I W O L E C Z Y !

"wszystko co ma cycki lub koła będzie sprawiało problemy"
Awatar użytkownika
S3ci0r
Posty: 4782
Rejestracja: 26 mar 2010, 02:41
Lokalizacja: Łódź
Pojemność: 1988
Rocznik: 1997
Generacja: MK7
Nadwozie: Hatchback

Post autor: S3ci0r »

no niestety yagr ale się mylisz. zwykłe 16 owszem wejdą ale nie esk. już dsk dotykają szyby magnesem, esk są jeszcze większe (magnes) i pewnie głębsze więc może być problem
GG: 3022309

PMC Team Polska
RTT - Rób Te Tosty :d
Awatar użytkownika
Yagr
Posty: 14498
Rejestracja: 23 lip 2006, 00:12
Lokalizacja: Kraków
Pojemność: 1598
Rocznik: 2007
Generacja: MK2
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Yagr »

S3ci0r, możliwe - dotychczas stykałem się z dystansami pod 16 - nie zwracałem uwagi jakiej głębokości głośnik jest montowany ;) Ale ja nie był bym taki pewny że nie wejdą - tam jest naprawdę sporo miejsca, może wystarczy dać głębszy dystans? Jak będę ściągał boczek to zmierzę ile tam tego wlezie ;)
Polak potrafi!!



ale mu się nie chce...
a jak mu się zechce...
to potrafi



spieprzyć!

P I W O L E C Z Y !

"wszystko co ma cycki lub koła będzie sprawiało problemy"
Awatar użytkownika
S3ci0r
Posty: 4782
Rejestracja: 26 mar 2010, 02:41
Lokalizacja: Łódź
Pojemność: 1988
Rocznik: 1997
Generacja: MK7
Nadwozie: Hatchback

Post autor: S3ci0r »

jest niewiele miejsca wbrew pozorom, przynajmniej jak zjedziesz szyba w dół, jakieś 6cm oczywiście jak da się grubszy dystans to wejdą ale może być problem z zamontowaniem boczku :)
GG: 3022309

PMC Team Polska
RTT - Rób Te Tosty :d
marcin_79

Post autor: marcin_79 »

Yagr pisze: Co do odsłuchu obu opcji - nie miałem mozliwości porównać takich samych głośników w dwu wspomnianych miejscach.
No właśnie o odsłuch mi chodzi. Zastanawiam się czy bass nie będzie "przykrywał" za mocno wysokich i czy nie trzeba go będzie za dużo przytłumiać

Nie mam jeszcze głośników, kurier nie dotarł jeszcze :592: , więc nie mogę zmierzyć ale zastanawiam się czy przy zabawie z tashkami nie wystarczy mała modyfikacja w drzwiach w celu "zamknięcia" tyłu głośnika. W końcu tej kieszeni na drzwiach jest trochę (głębokość).
Przyjdą głośniki to zrzucę boczek i przymierze co i jak.
Jakby miał za mocno odstawać to wolę z kieszenią się pobawić.
Mifumi
Posty: 1
Rejestracja: 20 lut 2014, 18:52
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Mifumi »

Ja mam podobne pytanie.
Mk VII, Sedan
Chciałbym mieć w miarę rozsądny bas z przodu, bez użycia wzmacniacza, radio jakie posiadam to JVC KD-R432.
Oraz dobrze by było posiadać dobry bas z tyłu, posiadam dwa głośniki po 20cm które chciałbym wykorzystać oraz wzmacniacz, jakiś Blaupunkt 2 kanałowy.

O ile na przodzie wsadzę dystans MDF + Zakupię jakieś głośniki(16, bo 20 wątpię aby weszły) z tweetami / zwrotnicami, to z tyłu mam jajka, a dystans który spotkałem jest pod 16.

Jeśli ktoś może coś doradzić, albo wie gdzie dostanę dystanse pod 20(na tył, ewentualnie na przód jeśli to możliwe), chętnie posłucham ;}

Jeśli dałoby radę jakimś cudem wsadzić 20cm z przodu, to na przód idą 20 + tweety + wzmacniacz, a tył zostawiam w spokoju.
marcin_79

Post autor: marcin_79 »

Odświeżę nieco temat. Głośniki zamontowane, mieszczą się w fabrycznym miejscu wymagany jest jedynie dystans grubości 40mm (max 43 mm). Zdjęcia z montażu wrzucę przez weekend.
PS. Grają zaje...cie jedyny minus jest taki, że lusterko kierowcy z racji częstszego używania ma większe luzy i niestety drga szkło :mrgreen: Od strony pasażera nie ma tego problemu.

dystanse "home made"
Obrazek

wygłuszenie drzwi:
Obrazek Obrazek Obrazek


gotowe drzwi po wygłuszeniu i montażu głośników

Obrazek
ODPOWIEDZ