Głośniki

Pytania i odpowiedzi z tematyki car-audio

Moderator: Moderatorzy

EsiDriver

Głośniki

Post autor: EsiDriver »

Siema siema.

Wiem że odeślecie mnie pewnie gdzieś wgłąb forum, ale spytam.
Co sądzicie o takich głośnikach JBL GTO 938 w półkę.
Dodam że mój Essi to sedan więc półka nie powinna latać. Wiem że to nie to samo co skrzynia no ale nie mam teraz kasy na taki wydatek a fabryczne są zbyt słabe.
Radio to Sony CDX-GT33U

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Yagr
Posty: 14498
Rejestracja: 23 lip 2006, 00:12
Lokalizacja: Kraków
Pojemność: 1598
Rocznik: 2007
Generacja: MK2
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Yagr »

EsiDriver, 6x9 nie wchodzą tak łatwo w półkę i zależy jakie. Tam jest standardowe miejsce pod 5x7. Zamiast tego lepiej sobie najpierw zainwestuj w porządne 16' na przód, do tego dystanse z MDF i juz będzie nieźle a tyłem się zajmiesz w dalszej kolejności jak fundusze pozwolą ;)
Polak potrafi!!



ale mu się nie chce...
a jak mu się zechce...
to potrafi



spieprzyć!

P I W O L E C Z Y !

"wszystko co ma cycki lub koła będzie sprawiało problemy"
EsiDriver

Post autor: EsiDriver »

Yy mówisz że nie wejdą? Nie pamiętam w sumie jaka tam półka ;P

A co byś polecił na przód?
Awatar użytkownika
Yagr
Posty: 14498
Rejestracja: 23 lip 2006, 00:12
Lokalizacja: Kraków
Pojemność: 1598
Rocznik: 2007
Generacja: MK2
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Yagr »

EsiDriver, ja nie śledzę na bieżąco głośników - na pewno 16 cali w MDF. Tego sobie poszukaj bo juz wiele opcji było na forum poruszanych ;) Natomiast co do tyłu to może 6x9 i wejdą ale nie każde bez cięcia półki się zmieszczą. Musisz sobie sam obczaić ile masz tam jeszcze marginesu i patrzeć jakie wymiary dany głośnik ma konieczny do montażu. Tak jak napisałem wcześniej ford miał u siebie taki nietypowy rozmiar 5x7, spotykało sie je tez w mazdach.
Polak potrafi!!



ale mu się nie chce...
a jak mu się zechce...
to potrafi



spieprzyć!

P I W O L E C Z Y !

"wszystko co ma cycki lub koła będzie sprawiało problemy"
EsiDriver

Post autor: EsiDriver »

tzn ja nie mam w tyle miejsca pod fabryczne głośniki. więc tak czy tak musiałbym ciąć półkę
Awatar użytkownika
Yagr
Posty: 14498
Rejestracja: 23 lip 2006, 00:12
Lokalizacja: Kraków
Pojemność: 1598
Rocznik: 2007
Generacja: MK2
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Yagr »

EsiDriver, chodziło mi o to że blacha pod półka ma fabrycznie zaprojektowane otwory pod głośniki - te otwory musisz pomierzyć ;)
Polak potrafi!!



ale mu się nie chce...
a jak mu się zechce...
to potrafi



spieprzyć!

P I W O L E C Z Y !

"wszystko co ma cycki lub koła będzie sprawiało problemy"
EsiDriver

Post autor: EsiDriver »

Aa no chyba że tak :P

Sorry za brak zrozumienia ale ja tym autem praktycznie nie jezdzilem :P

A pomimo wszystkich opini że głośniki w półce to zło myśle o zalożeniu bo póki co jeżdże żelazkiem (tico) z półkami w tej jakże wielkiej półce i jakoś dają bass który mi w miare wystarcza a w Essim duży bagażnik więc i dźwięk chyba powinien być troche lepszy. No i większe możliwości montażowe bo w tico wgl sie nie mieściły i ciężko je było zamontować ale polak potrafi :P
Awatar użytkownika
S3ci0r
Posty: 4782
Rejestracja: 26 mar 2010, 02:41
Lokalizacja: Łódź
Pojemność: 1988
Rocznik: 1997
Generacja: MK7
Nadwozie: Hatchback

Post autor: S3ci0r »

delikatnie mówiąc olej głośniki na tył bo przede wszystkim musi najpierw przód zacząć grać dobrze żeby jakiekolwiek audio miało sens. tak jak Yagr napisał na przód głośnik 16/16,5mm w dystansie mdf który można w większości nabyć na aukcji w gratisie pod auto ;) powiedz ile kaski masz na głośniki to coś poradzimy :cool:
GG: 3022309

PMC Team Polska
RTT - Rób Te Tosty :d
EsiDriver

Post autor: EsiDriver »

Hmm. No generalnie na tył chciałem dać tak do 300zł. bo mnie troszke remoncik tego auta kosztuje, no a i studiowanie do tanich rzeczy nie nelaży
Awatar użytkownika
S3ci0r
Posty: 4782
Rejestracja: 26 mar 2010, 02:41
Lokalizacja: Łódź
Pojemność: 1988
Rocznik: 1997
Generacja: MK7
Nadwozie: Hatchback

Post autor: S3ci0r »

no to polecam Ci odseparowany zestaw na przód Hertz DSK 165 ;) zmieścisz się w 300zł z wysyłką i dystansami w gratisie :) dalszych instrukcji udzielę jak już będziesz miał je w rękach :P
GG: 3022309

PMC Team Polska
RTT - Rób Te Tosty :d
EsiDriver

Post autor: EsiDriver »

A da to jakiś bass już?
Awatar użytkownika
S3ci0r
Posty: 4782
Rejestracja: 26 mar 2010, 02:41
Lokalizacja: Łódź
Pojemność: 1988
Rocznik: 1997
Generacja: MK7
Nadwozie: Hatchback

Post autor: S3ci0r »

da dobry bas bo sam na takim zestawie jeździłem przez pół roku puki nie wleciała skrzynia do bagażnika :P generalnie jak chcesz żeby to dobrze grało to proponuję:
  • - wywalenie/odłączenie wszystkich głośników jakie do tej pory były w aucie
    - podpięcie wooferów w wyjścia tylnych głośników (z radia), a tweetery przymocować na przednich słupkach i zapiąć pod przednie wyjście głośnikowe
    - wygłuszenie drzwi taśmami dekarskimi (do dostania w casto lub innym markecie budowlanym) co znacznie poprawi brzmienie basu
    - zaopatrzenie się we wzmacniacz pod którym te głośniki dopiero dobrze zagrają (woofer ma 80W ciągłej mocy, a żadne radio nie jest w stanie pociągnąć takich głośników należycie - marne 4x30W RMS :razz: )
GG: 3022309

PMC Team Polska
RTT - Rób Te Tosty :d
kris

Post autor: kris »

Heloł,nosze się z zamiarem montażu tweterów,rozumiem ,że trzeba je podłączyć pod któreś z 4 kanałów,chce się podpiąć pod głośniki w drzwiach,niech mi ktoś powie,podpinamy się równolegle tak jak na fotce?
Czyli ,że można to zrobić na 3 sposoby,
bezpośrednio pod radio
pod głośniki w drzwiach
pod kable (między radiem a głośnikami)

Dobrze kombinuje ??
Awatar użytkownika
Jamszoł
Posty: 22178
Rejestracja: 29 lip 2006, 01:17
Lokalizacja: Kalisz
Pojemność: 2300
Rocznik: 2008
Generacja: MK4
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Jamszoł »

kris pisze:Dobrze kombinuje ??
To zależy gdzie je będziesz montował
Jeśli w drzwiach to możesz pod głośniki w drzwiach lub pod wtyczkę co jest tuż przed głośnikiem
Jeśli na desce rozdzielczej gdzieś na podszybiu to albo pod radio albo pod kabelki co idą do drzwi
Pamiętaj tylko , że musi być + do + oraz - do -
Oczy 6.11.2010/15.01.2020 [ 28.08.2012_16.30 ]
Awatar użytkownika
nonam
Posty: 4605
Rejestracja: 06 wrz 2007, 23:24
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: nonam »

Też się chętnie dowiem, bo tweetery leżą i czekają na zamontowanie już długo długo :P
Bo z mocą jest tak, że zawsze jej za mało.

Kierowca bombowca.
ODPOWIEDZ