rodzaje linek ręcznego

Moderator: Moderatorzy

lukasz13osw
Posty: 25
Rejestracja: 10 cze 2014, 22:04
Lokalizacja: oswiecim

rodzaje linek ręcznego

Post autor: lukasz13osw »

Witam, mogłby mi ktos rozjaśnic sprawę hamulca ręcznego? Konkretniej chodzi mi o to ile linek go obsługuje, która ma jaką długość itp., bo już się pogubiłem.

[ Dodano: Sro 24 Wrz, 2014 ]
eee, i mam taką samą sytuacje z poduszkami pod skrzynią i silnikiem. Na początku wydawało mi sie, ze są łącznie 3, dwie pod silnikiem i jedna pod skrzynią, a dziś w sklepie z czesciami mi powiedzieli że jest odwrotnie. u mnie bankowo jest do wymiany poduszka pod skrzynią, tylko że nie wiem w takim razie która. mógłby mi tez ktos napisać któa jest lewa, prawa, przednia itp?
Awatar użytkownika
Yagr
Posty: 14498
Rejestracja: 23 lip 2006, 00:12
Lokalizacja: Kraków
Pojemność: 1598
Rocznik: 2007
Generacja: MK2
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Yagr »

Polak potrafi!!



ale mu się nie chce...
a jak mu się zechce...
to potrafi



spieprzyć!

P I W O L E C Z Y !

"wszystko co ma cycki lub koła będzie sprawiało problemy"
lukasz13osw
Posty: 25
Rejestracja: 10 cze 2014, 22:04
Lokalizacja: oswiecim

Post autor: lukasz13osw »

ok, dzięki wielkie
Awatar użytkownika
leon167
Posty: 177
Rejestracja: 10 cze 2015, 18:15
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: leon167 »

Podepnę się w tym temacie z moim ręcznym :
Wymieniłem cały komplet tzn bębny, szczęki ,samoregulatory , sprężyny i nawet łożyska w tyle
Do tego cała kompletna linka (obie części) i wzorując się miejscami osadzenia starych linek (chodzi o miejsce nad tłumikiem środkowym przy krótkiej lince) zamontowałem w lewych otworach (w sumie są 4 otwory patrząc od tyłu w przód auta )
Hamulec ręczny uległ poprawie ale dalej nie jest to równomierne branie obu stron i moje pytanie jest takie czy ma to znaczenie w którym otworze z tych 4 powinny znaleźć się linki (obie różnią się długością i zmieniając je sugerowałem się osadzeniem starej linki dłuższej na prawą stronę itp). Oczywiście mogę eksperymentować aż do uzyskania zadowalających efektów ....ale może ktoś podpowie ...????
ODPOWIEDZ