Konserwacja nadkoła

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Jamszoł
Posty: 22178
Rejestracja: 29 lip 2006, 01:17
Lokalizacja: Kalisz
Pojemność: 2300
Rocznik: 2008
Generacja: MK4
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Jamszoł »

kris pisze:,czas między warstwami to powiedzmy 20 min. do pół godziny ;)
Inaczej sie to robi
Malujesz pierwszą warstwę - nie musi przy pierwszej być idealnie pokryte
Po pomalowaniu czekasz - długo ?
Tak długo , aż :
Dotykasz gdzieś z boku dłonią - zewnętrzną częścią dłoni - jeśli sie ubrudzisz - czekasz
Ma się lakier kleić ale nie brudzić dłoni
Czas schnięcia zależy od wielu czynników - od temperatury otoczenia - grubości nałożonego lakieru - ilości dolanego utwardzacza - ilości dodanego rozpuszczalnika - ilości dodanego zmiękczacza - długości czasu od którego była wyprodukowana farba/lakier
kris pisze:dać 4 warstwy
4 Warstwy w przypadku pomalowania podkładem i tu jest podpowiedź - należało by po zmatowaniu zderzaka i odtłuszczeniu - prysnąć go podkładem
Bo źle położony lakier na lakier powoduje odpadanie tego nowego po jakimś czasie lub łuszczenie się
Oczy 6.11.2010/15.01.2020 [ 28.08.2012_16.30 ]
kris

Post autor: kris »

Jamszoł, dlatego dałem foto na którym widać zderzak w podkładzie,a jeśli o czasy nakładania,dałem na podstawie lakieru z mojej mieszalni,w innej tak jak piszesz może być inny skład i dlatego czasy mogą się różnić ;)

Generalnie robisz tak:
matowisz zderzak
odtłuszczasz
jeśli jest do szpachlowania to zaprawiasz rysy
szlifujesz
odtłuszczasz
podkład
szlifowanie
odtłuszczasz
pierwsza warstwa koloru i następne

Jeśli masz metalik to na koniec dajesz klar,jesli zwykły to nie.
Awatar użytkownika
darcun4
Posty: 3468
Rejestracja: 22 mar 2005, 20:46
Lokalizacja: Toruń

Post autor: darcun4 »

Saveroc pisze:kupić farbę w sprayu do malowania zderzaków
Jedne z lepszych farb robi Boll. Tylko o ile się nie mylą, występują tylko w 3 kolorach: http://www.boll.pl/lakiery-akrylowe-i-o ... ikowych-49
Jak masz lakierować błotniki, to możesz kupić: http://www.boll.pl/lakiery-akrylowe-i-o ... lastiku-50 a lakiernik zrobi resztę pod kolor.
Ostatnio zmieniony 21 kwie 2014, 10:41 przez darcun4, łącznie zmieniany 2 razy.
Saveroc

Post autor: Saveroc »

To tak, użyję do lakierowania farby której mi doradził Darcun (dobrze że jest w kolorze czarnym :) ). I zrobię tak jak mi powiedzieli Kris i Jamszoł. Czyli Jamszoł jak już zamontuję pomalowany zderzak to jeszcze raz mam go odtłuścić? A ten podkład to jaki polecacie?
Kris, zajebiście go pomalowałeś, wygląda jak oryginał full nówka - postaram się podobnie zrobić :D ( a co do twojego Forda ze zdjęcia, ile go masz już lat w posiadaniu? )
kris

Post autor: kris »

Saveroc, od kwietnia 2009 ;)
Awatar użytkownika
Jamszoł
Posty: 22178
Rejestracja: 29 lip 2006, 01:17
Lokalizacja: Kalisz
Pojemność: 2300
Rocznik: 2008
Generacja: MK4
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Jamszoł »

Saveroc pisze:Czyli Jamszoł jak już zamontuję pomalowany zderzak to jeszcze raz mam go odtłuścić?
Nooo ?
Błotnik po pomalowaniu i wyschnięciu montujesz i już nic więcej nie potrzeba robić
Można też zamówić w mieszalni lakierów odpowiedni lakier w spreju
Zrobią to od ręki
Ja u siebie drzwi malowałem lakierami Dupont - są to jedne z lepszych farb na rynku
Podjechałem pod sklep - chłopaki ze sklepu podeszli z próbkami do samochodu i lakier dorobili
Saveroc, Tobie też tak radzę zrobić - takich sklepów w Krk jest pełno
Podkład też kupisz w tym samym sklepie tej samej firmy
Oczy 6.11.2010/15.01.2020 [ 28.08.2012_16.30 ]
Awatar użytkownika
Yagr
Posty: 14498
Rejestracja: 23 lip 2006, 00:12
Lokalizacja: Kraków
Pojemność: 1598
Rocznik: 2007
Generacja: MK2
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Yagr »

Tylko nie pomyl lakieru strukturalnego do zderzaków z lakierem oodkładowym do plastików.
Polak potrafi!!



ale mu się nie chce...
a jak mu się zechce...
to potrafi



spieprzyć!

P I W O L E C Z Y !

"wszystko co ma cycki lub koła będzie sprawiało problemy"
Saveroc

Post autor: Saveroc »

kris pisze:Saveroc, od kwietnia 2009 ;)
A miało to auto przed tobą jakiś właścicieli? Bo wygląda jak nowe, naprawdę i do tego nadwozie jest fajne :) . Chciałbym aby moje autko takie miało (ale nie będzie miało :/ )
Dzięki Jamszoł, zobaczę co da się zrobić z tym...
kris

Post autor: kris »

Helmut nim jeździł :D
Zakansaj rękawy i rób,kiedyś też będziesz miał takie ;) nie od razu Rzym zbudowali
Saveroc

Post autor: Saveroc »

Ta farba co mi doradził Darcun jest bardzo dobra, polecam. Nie dość że szybko schnąca to na dodatek jedna pucha wystarczyła mi na pomalowanie 4 warstw (no nie całe cztery, pod koniec mi zabrakło :D ). I do tego świetnie się prezentują i podkładu nie trzeba :)
Kris, mam pytanie - te błotniki mógłbym kupić na szrocie? Czy tylko w sklepach lub allegro?
kris

Post autor: kris »

Saveroc pisze:Kris, mam pytanie - te błotniki mógłbym kupić na szrocie? Czy tylko w sklepach lub allegro?
na szrocie kupisz szrot,idea jest taka,żebyś po zamontowaniu i pomalowaniu nie robił przy nich nic przez kilka dobrych lat :grin:
Kup surowe błotniki na alegro ;)
I dawaj foty tego zderzaka.
Saveroc

Post autor: Saveroc »

Na allegro trzeba sporo szukać, jak na razie znalazłem tylko jeden błotnik - na przód.
Jutro jak wmontuję zderzak to cyknę fotkę :)
A dało by radę wymienić wnętrze mk5 (chodzi mi o deskę rozdzielczą) na wnętrze np. mk7? Opłaca się takie coś?
kris

Post autor: kris »

Saveroc, 4 strony,poszukaj co Cie interesuje ;)

http://allegro.pl/listing/listing.php?s ... 0&buyNew=1
Saveroc

Post autor: Saveroc »

Kris dzięki za tą stronkę. Przyda mi się, gdy będę miał kasę przeglądnę oferty i może coś kupię. Jak na razie zbieram na nowe łożyska i tuleje :)
Mam jeszcze takie pytanie, dlaczego mi radio szumi jadąc po nierównej drodze? W znaczeniu że nie cały czas tak jest, tylko przy mocniejszych drganiach. Oraz czy radio może mieć "przebicie"? Ponieważ czasami jak dotnę np. guzik (nie przekręcę lecz dotknę lub wcisnę) to radio się podgłasza lub wycisza - zależy, dziwne to jest. Radio oryginalne.
ODPOWIEDZ