Wkład poduszki skrzyni biegów-co i jak?

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Sjepka
Posty: 43
Rejestracja: 10 maja 2009, 23:12
Lokalizacja: Okrajnik\Żywca

Wkład poduszki skrzyni biegów-co i jak?

Post autor: Sjepka »

Panowie jak to jest z tym wkładem poduszki w Escorcie? Siedzący w temacie wiedzą iż w Escorcie 1992 mamy trzy poduszki silnika i skrzyni,w których jedna(ta najbliżej nóg kierowcy) ma możliwość wymiany wkładu. Tylko problem leży w tym czy ten wkład można wymienić w warunkach garażowych,czy niezbędna jest do tego nadludzka siła czyt. prasa :-| Orientuje się ktoś w temacie? Może ktoś wymieniał sam wkład i może się podzielić swoją wiedzą? Pytanie kieruje w szczególności do kolegi Jamszoła gdyż z tego co czytałem wymieniał on poduszkę silnika od strony rozrząd,więc może wie coś na temat tej?
Załączniki
Wkład
Wkład
wkład.jpeg (14.36 KiB) Przejrzano 12833 razy
Łapa z wkładem
Łapa z wkładem
Podobno czerwone są szybsze...

Golf?! Was ist das?!
Awatar użytkownika
Sjepka
Posty: 43
Rejestracja: 10 maja 2009, 23:12
Lokalizacja: Okrajnik\Żywca

Post autor: Sjepka »

No to zamówię wkład,i w przyszłym tygodniu będę z tym walczył więc zdam relację potem :mrgreen:

PS.Takie są właśnie zalety gleby :cool: Coś wystawało z drogi i uderzyłem skrzynią,w momencie biegi zaczęły ciężko chodzić.Skrzynia po prostu obwisnęła z tyłu, spojrzałem pod maskę i zobaczyłem zerwaną gumę na poduszce za skrzynią :evil: :evil: :evil:
Podobno czerwone są szybsze...

Golf?! Was ist das?!
Awatar użytkownika
Sjepka
Posty: 43
Rejestracja: 10 maja 2009, 23:12
Lokalizacja: Okrajnik\Żywca

Post autor: Sjepka »

Skrzynia na szczęście cała :grin: Ale przy tym ucierpiała tez druga poduszka (ta od strony chłodnicy)zerwało gume,w sumie i tak już spękana była i kwalifikowała się do wymiany, ale tą już zamówiłem :mrgreen:

A co do tej łapy,to nigdzie nie mogę znaleźć całej,wszędzie tylko same wkłady aaa Mówię oczywiście o nowych częściach :cool:
Podobno czerwone są szybsze...

Golf?! Was ist das?!
Awatar użytkownika
Sjepka
Posty: 43
Rejestracja: 10 maja 2009, 23:12
Lokalizacja: Okrajnik\Żywca

Post autor: Sjepka »

No niestety, są tylko same wkłady aaa w cenie +/- 60 zeta :twisted:

Całe łapy są ale używki :???: Już wole założyć byle jaki zamiennik,niż założyć używaną, sparciała gumę i pieron wie ile toto pojeździ :razz:

Sprawdziłem tez sklepy internetowe z gratami do Forda ale też lipa :567:
Podobno czerwone są szybsze...

Golf?! Was ist das?!
Awatar użytkownika
Sjepka
Posty: 43
Rejestracja: 10 maja 2009, 23:12
Lokalizacja: Okrajnik\Żywca

Post autor: Sjepka »

Łapa

Niby jest ale dostępność: "brak" :571:
Podobno czerwone są szybsze...

Golf?! Was ist das?!
Awatar użytkownika
Sjepka
Posty: 43
Rejestracja: 10 maja 2009, 23:12
Lokalizacja: Okrajnik\Żywca

Post autor: Sjepka »

Pytałem gościa na FEFKu co ma sklep z częściami do Forda. Ma taką łapę,oryginał a cena to bagatela 630 zł :evil: :evil: :evil:
Podobno czerwone są szybsze...

Golf?! Was ist das?!
Awatar użytkownika
morgon
Posty: 802
Rejestracja: 20 cze 2007, 21:33
Lokalizacja: Buczkowice

Post autor: morgon »

Sjepka pisze:bagatela 630 zł :evil: :evil: :evil:
Czyli pewnie prawie wartość mojego Forda.... Dając ogłoszenie napisze sprzedam poduszkę, Ford gratis :mrgreen:
Awatar użytkownika
Sjepka
Posty: 43
Rejestracja: 10 maja 2009, 23:12
Lokalizacja: Okrajnik\Żywca

Post autor: Sjepka »

Zamówiłem wkład :mrgreen: Spostrzeżeniami z wymiany i ewentualnym sukcesem lub porażką postaram się z Wami podzielić :razz: :razz: :razz: Dostęp do prasy mam,więc powinno się udać :mrgreen:
Podobno czerwone są szybsze...

Golf?! Was ist das?!
Awatar użytkownika
Sjepka
Posty: 43
Rejestracja: 10 maja 2009, 23:12
Lokalizacja: Okrajnik\Żywca

Post autor: Sjepka »

Znalazłem coś takiego http://forum.mazdaspeed.pl/viewtopic.php?t=49680 Gość wymienia same wkłady,i nawet mu to sprawnie idzie bez żadnej prasy :mrgreen:
Podobno czerwone są szybsze...

Golf?! Was ist das?!
yezozwierz

Post autor: yezozwierz »

Jak chcesz to mam poduszkę tą od strony chłodnicy z przodu skrzyni...
Awatar użytkownika
Sjepka
Posty: 43
Rejestracja: 10 maja 2009, 23:12
Lokalizacja: Okrajnik\Żywca

Post autor: Sjepka »

yezozwierz pisze:Jak chcesz to mam poduszkę tą od strony chłodnicy z przodu skrzyni...
Yeżyna,już zamówiłem nowiutką i pachnącą :razz:
Podobno czerwone są szybsze...

Golf?! Was ist das?!
yezozwierz

Post autor: yezozwierz »

Ale ona kosztuje więcej browarów niż ja bym chciał :P
Awatar użytkownika
Sjepka
Posty: 43
Rejestracja: 10 maja 2009, 23:12
Lokalizacja: Okrajnik\Żywca

Post autor: Sjepka »

yezozwierz pisze:Ale ona kosztuje więcej browarów niż ja bym chciał :P
Wiesz jak to ze starą gumą jest,lubi pękać :585: A tak po prawdzie to jaki by nie był zamiennik i tak będzie lepszy od starego oryginału :mrgreen: Przyjanmniej jeśli o elementy gumowe chodzi ;)

Ale dzięki za oferte :mrgreen:

PS. Flache i tak lecisz :razz: :razz: :razz:
Podobno czerwone są szybsze...

Golf?! Was ist das?!
Awatar użytkownika
Sjepka
Posty: 43
Rejestracja: 10 maja 2009, 23:12
Lokalizacja: Okrajnik\Żywca

Post autor: Sjepka »

Nowa poduszka oprawiona w łapie :-D :-D :-D Oczywiście jak to zamiennik poduszka była ciut za duża ;)

A tak na przyszłość dla tych ,którzy będą to kiedyś robić mały plan ;) Szkoda że nie miałem czym fotek zrobić :(

1.Łapę zdemontowaną z auta mocujemy w imadle
2.Brzeszczot do metalu i wycinamy gumę ze środka,tnąc dookoła tak aby usunąć jak najwięcej gumy
3.Następnie brzeszczotem przecinamy w poprzek to co zostanie,uważając przy tym na to żeby nie zacząć ciąć łapy ;)
4.Śrubokręt do ręki i w okolicach tego nacięcia podważamy i całą resztę wydłubujemy
5.Szczotka druciana trochę papieru ściernego i czyścimy otwór na poduszkę w łapie
6.Nową poduszkę musiałem minimalnie zeszlifować dookoła,mocując ją w uchwycie tokarki,małe obroty,papier ścierny i jazda ;)
7.Łapę smarujemy w środku lekko jakimś olejem dla lepszego poślizgu :-D
8.Skoro miałem już dostęp do do tokarki więc użyłem jej również do wprasowania wkładu ;)
9.Łapę oparłem na uchwycie tokarki,podjechałem konikiem zablokowałem go,między kiełek a wkład podłożyłem sporą podkładkę i zacząłem powoli wciskać wkład
10.Z początku szło dość lekko lecz druga połowa naprawdę wycisnęła mi pot na czoło :lol:

Po zakończeniu wprasowywania mamy zregenerowaną poduszkę skrzyni biegów :-D :-D :-D

PS.Warto zaznaczyć przed wyrywaniem starego wkładu,ustawienie tego płaskownika tak,żeby nie okazało się potem że mamy krzywą poduszkę :(
Podobno czerwone są szybsze...

Golf?! Was ist das?!
ODPOWIEDZ