Cobra 19 Ultra III

Moderator: Moderatorzy

Przemas

Cobra 19 Ultra III

Post autor: Przemas »

Witam!
Znalazłem taką ofertę na mojej skrzynce mailowej:
http://citeam.pl/oferty/kupony-allegro/ ... -cb-radiem

niewiele myśląc (co było nowością względem wszystkich moich zakupów powyżej 50zł) zdecydowałem się kupić - 150 zł z przesyłką to chyba taniej się nic nie kupi :P
Nie znam się na CB, nigdy nie miałem CB, a jedyna moja styczność to tyle co zobaczyłem u kogoś i jadąc do Torunia na zlot BMW miałem pożyczone od kumpla - tamto nie było, żadnej ze znanych mi marek CB (a znam ze 3... może 4 marki), a jakościowo od niego chyba nic gorszego kupić nie można :P

Nie oczekuję wiele od tej Cobry - jedynie zapytać przy wyjeździe z Rawy/Łodzi jak ścieżka na Łódź/Rawę :D :D :D Niestety jednak poczytałem trochę komentarzy no i zastanawiam się czy w ogóle do tego się nada, czy może wyrzuciłem 150zł w błoto? :D Będzie to miało zasięg większy niż 10 metrów i da się tym zagadać, tak, żeby zrozumieć rozmówcę bez gaszenia silnika i uciszania pasażerów rozmawiających szeptem? :D
Awatar użytkownika
clhseba
Posty: 2640
Rejestracja: 22 sie 2009, 22:00
Lokalizacja: Katowice
Pojemność: 2000
Rocznik: 2007
Generacja: MK4
Nadwozie: Kombi

Post autor: clhseba »

Powiem tak :(

Ja to miałem i oprucz szumów trzasków NIC nie słyszałem :(

odległość jaką maksymalnie udało mi się rozwinąć to z kumplem ( jego radio : PRESIDENT HARRY III + PRESIDENT MISSOURI) to około 3 km.

ja miałem antene Sirio ml145
Awatar użytkownika
darcun4
Posty: 3468
Rejestracja: 22 mar 2005, 20:46
Lokalizacja: Toruń

Post autor: darcun4 »

Przemas pisze:150 zł z przesyłką
wyrzucone praktycznie w błoto.
Przemas

Post autor: Przemas »

heheh, czyli 150zł mniej na lakier? :mrgreen:
bardzo się nie przejmuję, bo jak mi się nie spodoba to popchnę może dalej czy na prezent komuś dam, ale nie ukrywam, że fajnie by było "coś" usłyszeć :P

CB sie jakoś stroi, ustawia w aucie, czy po prostu bach antene na dach, kabel przez auto, zasilanie, włącznik, kanał 19 i nadaję? :D
kris

Post autor: kris »

Mam takie samo radio w Ducato,za tą kase bym nie kupił,ale auto było razem z radiem,powiem tak,szału ni ma ,ale na miśki jest dobre :mrgreen: może a racji tego,że antena jest wysoko na wozie.
Awatar użytkownika
Jamszoł
Posty: 22178
Rejestracja: 29 lip 2006, 01:17
Lokalizacja: Kalisz
Pojemność: 2300
Rocznik: 2008
Generacja: MK4
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Jamszoł »

Przemas, jak już będziesz montował to radio to :
Dokup kabel antenowy - koło 3 m ale ten gruby - ten co się kupuje do anten bazowych + bezpiecznik na przewód elektryczny '"Gorącą żyłę " ( środek przewodu ) łączysz poprzez bezpiecznik z klemą plusową a zewnętrzną warstwę kabla (oplot) łączysz z minusem aku
Bezpiecznik zaraz przy klemie
Podłączenie tego przewodu w taki sposób powoduje likwidację tak zwanych szumów własnych czyli wszystkiego co zakłóca wewnątrz naszego samochodu
To nie niweluje wszystkich zakłóceń ale zawsze jest ich mniej .
Jeśli jakiś odbiornik w samochodzie zakłóca nam CB - zawsze możemy dokupić kondensator i wstawić go w przewód zasilający odbiornika o jakiej wartości ? - nie pamiętam ale tu pomocny będzie kolega Minister lub sprzedawca w sklepie .
Na 99 % zakłócać może silniczek wycieraczek , następnym użądzeniem zakłócającym jest alternator i wiatrak przy nagrzewnicy oraz wiatrak przy chłodnicy .
Oczy 6.11.2010/15.01.2020 [ 28.08.2012_16.30 ]
Awatar użytkownika
darcun4
Posty: 3468
Rejestracja: 22 mar 2005, 20:46
Lokalizacja: Toruń

Post autor: darcun4 »

Przemas pisze: CB sie jakoś stroi
Radio to raczej nie ale antenę to tak. Najczęściej reflektometrem.
Awatar użytkownika
Jamszoł
Posty: 22178
Rejestracja: 29 lip 2006, 01:17
Lokalizacja: Kalisz
Pojemność: 2300
Rocznik: 2008
Generacja: MK4
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Jamszoł »

darcun4 pisze:Radio to raczej nie ale antenę to tak. Najczęściej reflektometrem.
:mrgreen: :mrgreen: reflektometrem to się sprawdza a stroi się stroikiem
Przemas - jak będziesz kupował antenkę - to powiedz w sklepie , że chcesz taką co ją łatwo zestroić
Bywają takie sklepy co - jak Ci sprzedadzą antenkę to Ci ją zestroją gratisowo
Oczy 6.11.2010/15.01.2020 [ 28.08.2012_16.30 ]
Awatar użytkownika
darcun4
Posty: 3468
Rejestracja: 22 mar 2005, 20:46
Lokalizacja: Toruń

Post autor: darcun4 »

No widzisz Jurek, tak to jest jak człek nie douczony powtarza coś co gdzieś usłyszał. Aż musiałem sprawdzić i oto efekty:
Hasło - reflektometr:
http://www.e-radia.pl/p/pl/50/reflektometr+swr-30.html
http://sklep.avt.pl/p/pl/485436/reflekt ... +5564.html
http://www.e-radia.pl/c/pl/11_15/1/1/0/ ... metry.html
Hasło - stroik:
http://www.google.pl/search?q=stroik&ie ... =firefox-a
I w końcu sam zgłupiałem :shock:
A żeby było ciekawiej, to znalazłem chyba już całkiem "profesional" ustrojstwo co ma nazwę "analizator antenowy"
Załączniki
Schowek0111.jpg
Awatar użytkownika
Jamszoł
Posty: 22178
Rejestracja: 29 lip 2006, 01:17
Lokalizacja: Kalisz
Pojemność: 2300
Rocznik: 2008
Generacja: MK4
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Jamszoł »

darcun4, stroik to ogólne pojęcie - nie wszystkie anteny go mają - przy niektórych tnie się bat
Oczy 6.11.2010/15.01.2020 [ 28.08.2012_16.30 ]
Przemas

Post autor: Przemas »

o kurczę :D
muszę przyznać, że to się robi bardziej zawiłe niż myślałem :D

czyli pora się zagłębić w temat, poczytać w sieci i za jakiś czas sprawię sobie CB z prawdziwego zdarzenia :D

"jakaś" antena jest w zestawie, ale to z tego co czytam to nadaje się tylko na rozruch :D
ale po kolei... :D Kupię sobie sprzęcik, antenkę i będę nadawał jak rasowy radiowiec :D
muszę przyznać, że im bardziej sie w temat zagłębiam tym bardziej mnie ciekawi :D
Awatar użytkownika
S3ci0r
Posty: 4782
Rejestracja: 26 mar 2010, 02:41
Lokalizacja: Łódź
Pojemność: 1988
Rocznik: 1997
Generacja: MK7
Nadwozie: Hatchback

Post autor: S3ci0r »

Przemas, podjedź na spota, będzie kris to Ci wszystko ustawi ;)
GG: 3022309

PMC Team Polska
RTT - Rób Te Tosty :d
Awatar użytkownika
kupiec
Posty: 12680
Rejestracja: 08 paź 2007, 00:34
Lokalizacja: tychy
Pojemność: 1600
Rocznik: 2005
Generacja: Inny samochód
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: kupiec »

Przemas pisze:CB sie jakoś stroi, ustawia w aucie
strojenie anteny to koszt 10-20 zł, antene na pewno dostaniesz badziewską więc na początek kup sobie jakąś magnesówkę a jak ci się spodoba to zrobisz dziurę w dachu i kupisz coś lepszejszego :)
raz miałem to lub podobne radio na jedną trasę i z moją anteną przykręconą do klapy
+ dodatkowa masa to nawet nawet to śmigało, nie wiem jaki zasięg ale za dużo szumów nie było a nie stroiłem anteny do tego radia :)
więc jak na początek przygody z CB to wystarczy :)
تاجر القواعد
[*] 1.8 TD
Bo ja lubię coś napisać i potem to sobie czytać. Dzięki temu jestem mądry, bo to są bardzo mądre te moje posty
kris

Post autor: kris »

kupiec pisze:nie wiem jaki zasięg ale za dużo szumów nie było a nie stroiłem anteny do tego radia :)
taki fajny gość a nie wie,że anteny nie stroi się do radia :mrgreen:
Awatar użytkownika
kupiec
Posty: 12680
Rejestracja: 08 paź 2007, 00:34
Lokalizacja: tychy
Pojemność: 1600
Rocznik: 2005
Generacja: Inny samochód
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: kupiec »

kris, znaczy w ogóle nie była strojona od czasu wyrwania kabla :P taki skrót to miał być, ukradli mi radio i wyrwali kabel anteny, nie wiem jak to zrobili ale wyrwali z wtyczki zamiast rozkręcać i gość od CB kazał jechać na strojenie ale jakoś zeszło :p
تاجر القواعد
[*] 1.8 TD
Bo ja lubię coś napisać i potem to sobie czytać. Dzięki temu jestem mądry, bo to są bardzo mądre te moje posty
ODPOWIEDZ