cieknąca pompa wtryskowa

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Yagr
Posty: 14498
Rejestracja: 23 lip 2006, 00:12
Lokalizacja: Kraków
Pojemność: 1598
Rocznik: 2007
Generacja: MK2
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Yagr »

Jastrzab_1_8D_92, uzupełnij profil.

Jeśli wtryskiwacz nie będzie ładnie mgiełki rozpylał to może wskazywać na pompę ale równie dobrze może wskazywać na wtryskiwacz. Ponadto chodziły słuchy o "wtrysku sterującym" (cokolwiek to znaczy) w nowszych wersjach endury (nie wiemy co masz bo nadal nie uzupełniłeś profilu!) więc nie wiem czy to takie obojętne który wtrysk wyciągniesz ale ja w dieslach nie siedzę więc musisz poczekać na bardziej obeznanych.
Polak potrafi!!



ale mu się nie chce...
a jak mu się zechce...
to potrafi



spieprzyć!

P I W O L E C Z Y !

"wszystko co ma cycki lub koła będzie sprawiało problemy"
Awatar użytkownika
Jamszoł
Posty: 22178
Rejestracja: 29 lip 2006, 01:17
Lokalizacja: Kalisz
Pojemność: 2300
Rocznik: 2008
Generacja: MK4
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Jamszoł »

Jastrzab_1_8D_92, możesz tak zrobić - ale musisz być pewien wtryskiwacza
Jeśli wszystko jest ok i wtryskiwacz daje mgiełkę to słychać przy tym charakterystyczne trr
Zawsze można wykręcić wszystkie wtryskiwacze - będzie lżej kręcić silnikiem
Oczy 6.11.2010/15.01.2020 [ 28.08.2012_16.30 ]
Jastrzab_1_8D_92

Post autor: Jastrzab_1_8D_92 »

Witam, jakie ciśnienie powinna dawać pompa wtryskowa (pompa bosch, silnik 1,8D) na wtryskiwacze?

Jastrząb
Jastrzab_1_8D_92

Post autor: Jastrzab_1_8D_92 »

podane wyżej ciśnienia to są minimalne ciśnienia zadziałania wtrysków , mi chodzi ile daje nowa pompa wtryskowa ?

[ Dodano: Czw 24 Lis, 2011 ]
HELP!
Wymieniłem pompę (pompa Bosch silnik 1,8D) wtryskową (pompa sprawna , sprawdzona na stole probierczym u pompiarza) Po wymianie nie odpala z rozrusznika. Odpala z zaciągu, jak odpali kopci strasznie na umówmy się sino niebiesko, szaro. Jest brak mocy zupełny i i bardzo duszacy gryzący dym, którego jest mnustwo. Na starej pompie kopcenia nie było , jedynie na czarno jak się przygazowało. Stara pompa ciekła wszędzie to było powodem wymiany na sprawną.Nowa pompa ustawiona na tzw. punkcie(potem była przestawiana na fasolkach regulacyjnych i nawet na ząbkach do przodu i tyłu ) Co może być przyczyną że na nowej pompie nie działa ?
Dzięki za pomoc, bo jestem w czarnej du...
Jastrząb

[ Dodano: Sob 26 Lis, 2011 ]
Witam, problem ustawienia pompy rozwiązany(prawie). Zmienione zostało koło pasowe, ponownie pompa została ustawiona na tzw punkty i odpalił na dotyk. Czy to ze odpalił za sprawą zmiany koła pasowego pompy , czy była wcześniej wadliwie ustawiona, tego już się nie dowiem , narzazie działa. I tu kolejne pytanie jak ustawić (jeśli się da ustawić) żeby auto wolniej "spadało" z obrotów, po mojemu żeby auto było bardziej elastyczne, przynajmniej tak było wcześniej i dobrze mi się jeździło. Teraz jak jadę na 1-wszym biegu np na parkingu lekko puszczam gaz auto zwalnia aż głowa leci mi do przodu , lekko dodam gazu głowa leci mi do tyłu , śmieszny przykład opisania problemu, ale może być miarodajny.

Jastrząb
ODPOWIEDZ