Zeberka w sosie barbecue

Wasze pomysły i propozycje. Przepisy na ciasta, potrawy, drinki itd...

Moderator: Moderatorzy

Albercik

Zeberka w sosie barbecue

Post autor: Albercik »

Skladniki na sos:

4 lyzki oleju
1 lyzeczka czosnku drobno posiekanego
2 srednio-duze cebule drobno posiekane
180 gram koncentratu pomidorowego
4 lyzki bialego octu (ja tu daje winny ocet, bo bialego nigdy nie mam, i chyba wiecej niz 4 lyzki)
1 lyzeczka soli
1 lyzeczka tymianku
4 lyzki miodu
1 dl bulionu (z kostki)
1 dl sosu angielskiego (Worcestershire)
1 lyzka musztardy mocnej (forte de Dijon)

Przygotowanie

Na patelnie dac olej, podgrzac, wsypac cebule, czosnek, i podsmazyc na zloto.

Do miski dac koncentrat, wlac na to ocet, wymieszac. Wlac mieszanke na patelnie. Od tego momentu to bedzie pryskac na czerwono, czyli przykrywac patelnie albo duza pokrywka, albo przynajmniej folia aluminiowa.

Dodac sol, tymianek, miod, bulion, sos angielski i musztarde. Dobrze wymieszac i zostawic na wolniutkim ogniu na 15 minut. Odstawic - jest gotowe.

Przepis ten jest w wersji oryginalnej. Ja osobiście nie daję tymianku, bo go po prostu nie lubię. Bez niego też jest zajebiaszcze. Moja narzeczona to może potwierdzić. A, że dziś będę gotował znowu, to zrobię fotkę, jak to wygląda po przyrządzeniu (chyba, że chcecie manuala krok-po-kroku :P :mrgreen: )

Zeberka pociac na porcje (takie 6-10 cm dlugosci), poukladac luzno w rynience, na kazde dac lyzke sosu barbecue, i do pogrzanego piekarnika. Po pol godzinie odwrocic zeberka, i z drugiej strony dac troche sosu na kazde.

W sumie pieka sie godzine.

Zanim je dam do piekarnika obieram ziemniaki, i na brzegu runienki ustawiam polowki ziemniakow (polowki w dlugosci, nie za grube). W ciagu godzieny upieka sie nie tylko zeberka, ale tez ziemniaki - a razem jest pycha.

Smacznego !
ODPOWIEDZ