Kurczak Curry

Wasze pomysły i propozycje. Przepisy na ciasta, potrawy, drinki itd...

Moderator: Moderatorzy

bielu

Kurczak Curry

Post autor: bielu »

ja wszyscy sie chwalą osiągnięciami kulinarnymi to ja też zapodam całkiem fajną bynajmniej jak dla mnie strawe, która jest łatwa i wg mnie szybka w przyrządzaniu:.
Składniki:
-filet z kuraka
-trochę mąki
-przyprawy takie jak curry, pieprz, wegeta, papryka wedle gustu słodka lub ostra
- patelnia z olejem :D

Jak upichcić:
Sugeruje pierw przygotować mix przypraw razem z mąką zeby później tylko sobie kurczaka w tym obtaczać i rzucać na patelnie. Aby stworzyć naszą panierke, wybieram sobie jakąś niedużą miseczke i dosłownie na oko sypiemy wszystkiego po kolei tylko z głową zeby nam niepotrzebnie za dużo tego wyszło.Dajemy mąkem, curry, wegete papryke. Mieszamy te przyprawy ze sobą do momentu otrzymania sypkiej przyprawy o kolorze bladorudym. jesli nie bedzie to dodajemy curry. Później bierzemy fileta i kroimy go na niezadługie i niegrube paski, widelcem nabijamy i obtaczamy w naszej wczesniej przygotowanej panierce, a następnie wrzucam na patelnie z olejem i smażymy. oczywiscie po obu stronach. Danie uważam za bardzo dobrze się komponujące z frytkami, ponieważ sam osobiście nie raz już to w ten sposób serwowałem. Polecam osobom które lubią kurczaczka w róznych postaciach z lekką nutą orientalności. Wybaczcie ze nie byłem zbyt dokładny w ilościach przypraw, ale ja to wszystko sypie na oko i sami jak bedziecie to przygotowywać zobaczycie ze te wartości są raczej trudne do oszacowania.
Życzę smacznego jesli ktoś skorzysta z tego przepisu i mu zasmakuje tak jak mi
bogdanatorx

Post autor: bogdanatorx »

Skorzystałem z przepisu bielu i naprawde dobre i szybkie żarcie. Smakuje mi i mojej dziewczynie. Już 2 razy robiliśmy i za kazdym razem pycha :twisted:
ODPOWIEDZ