Tortilla A'la Twister Z Kfc,

Wasze pomysły i propozycje. Przepisy na ciasta, potrawy, drinki itd...

Moderator: Moderatorzy

kvazi555

Tortilla A'la Twister Z Kfc,

Post autor: kvazi555 »

Przepis zapoozyczony w innego forum, ale wyprobowany i polecaam!

Kod: Zaznacz cały

Witam,

Dzisiaj postanowiłem zrobić na obiad tortille, jako że i tak miał być kurczak. Na początku chciałem robić samemu ciasto, ale podarowałem sobie i kupiłem gotowe. Wyszło bardzo dobrze a przepis podaje poniżej żebyście mogli sami w domu spróbować. Jest z tym dużo zabawy, ale warto!

Czas przygotowania: 90-120 minut

Składniki na 3-4 osoby: 

- paczka tortilli(najlepiej 6 sztuk, bo na tyle starczyło idealnie mięsa) 

Sosy i sałatka: 
- ketchup
- majonez
- jogurt naturalny
- czosnek
- sałata lodowa(inna od biedy też może być) 
- 2 pomidory
- ogórek zielony
- trochę szczypiorku
- ocet, olej, sól, pieprz, papryka w proszku

Kurczak jak z KFC: 
- 1 pojedynczy filet z kurczaka(duży) 
- płatki kukurydziane
- trochę mleka
- 1 jajko
- mąka
- olej do smażenia

Na początek sałatka: 

Sałatę kroimy w miarę drobno, pomidory na kawałki około 2x2 cm a ogórek zielony na tniemy wzdłuż na 4 ćwiartki i potem na kawłki szerokości 3-5 mm. Wedle uznania można dodać kukurydzę, ogórek konserwowy, oliwki i co tam jeszcze dusza zapragnie. 

Wszystkie składniki wędrują do miski i robimy sos Winegret. Mieszamy sól, cukier, olej i ocet(najlepszy balsamiczny) w proporcjach 1:2:4:4 czyli przykładowo pół łyżeczki soli, łyżeczka cukru i po łyżce octu i oleju. Do tego dosypujemy trochę ziół do sałatek i mieszamy aż cukier i sól się rozpuszczą. Polewamy sałatkę, mieszamy i do lodówki.

Ja dodatkowo miałem jeszcze sałatkę z czerwonej kapusty - można zrobić/kupić i nieźle pasuje.

Czas na 3 sosy: 

Sos czosnkowy

W miseczce mieszamy majonez i jogurt naturalny w proporcjach do smaku - u mnie około 1:2. Do tego dodajemy zmiażdżone ząbki czosnku uprzednio posolone w zależności od preferencji - u mnie były to 3 duże ząbki. Dodajemy kilka łodyg szczypiorku drobno posiekanego i solimy całość. 

Sos paprykowy

Mieszamy ketchup i majonez i jogurt naturalny w proporcjach 1:1:1. Do tego dosypujemy papryki słodkiej i ostrej, ale nie za dużo. Ostatni sos ma być dopiero prawdziwie ostry  

Sos chilli

Najprostszy z tych trzech: ketchup, duużo papryki ostrej, trochę słodkiej i ewentualnie sosy Tabasco/Piri Piri itp. Ma być baardzo ostry, bo będzie stanowić dodatek zaostrzający do innych sosów.

Wszystkie sosy tak jak sałatka do lodówki. Mamy już wszystkie dodatki. 

Jak przygotować kurczaka: 

Filet myjemy, oczyszczamy i kroimy na kawałki około 2x4 cm. Posypujemy solą i papryką słodką oraz ostrą. 

Przygotowujemy gęste ciasto naleśnikowe: jedno jajko, trochę mleka i mąka do zagęszczenia. Ma być na tyle gęste, żeby nie rozpłynęło się na patelni w trakcie smażenia. Warto dodać tutaj trochę soli i papryki. Płatki kukurydziane kruszymy w głębokim talerzu - będą stanowić panierkę.

Kawałki kurczaka moczymy w cieście naleśnikowym a następnie obtaczamy w pokruszonych płatkach dość obficie. Z dzisiejszych doświadczeń wiem, że lepiej przygotować wszystkie kawałki przed smażeniem.

Gdy już wszystko jest gotowe, rozgrzewamy dużo oleju na patelni - kurczak ma się smażyć na głębokim tłuszczu. Gdy jest wystarczająco gorący wrzucamy kawałki i opiekamy po minutę, może dwie z każdej strony. To wystarczy, aby panierka stała się chrupiąca a mięso było białe i dobre do jedzenia.

Tortille podgrzewamy wg. zaleceń z opakowania  

Jak to podać to chyba wszyscy wiedzą - do tuby z tortilli wrzucamy parę kawałków kurczaka, sałatki i polewamy sosami  SMACZNEGO!

Kurczak smakuje bardzo podobnie do tego z KFC - ja akurat robiłem łagodne kawałki kurczaka a za to ostre sosy i tortille wyszły pycha  
ELpYndoL

Post autor: ELpYndoL »

Wyglada obiecujaco :) ale nie wiem czy dam rade to wszystko ogarnac ;) ale napewno sprawdze ten przepis i dam znac czy kuchnia jest w całosci :P
Awatar użytkownika
Mikosz
Posty: 1689
Rejestracja: 12 lis 2007, 16:57
Lokalizacja: UK

Post autor: Mikosz »

Jeżeli będziecie robić w domu ciasto na tortille to można zrobić z kilku podstawowych składników ale smak i zapach nie będzie taki jak mają w KFC. Tortille kupują od firmy gdzie pracuję :mrgreen:
Tak prosto z serca odradzam kupować tortille z logiem Carrefour. Jest zrobiony z gorszych składników bleee. (za dużo glicerolu)
W auchanie widziałem tortille z innej firmy. Jest OK.
Moja narzeczona robiła piersi z kurczaka na panierke z płatków i pycha.... :D Aż palce lizać...
kvazi555

Post autor: kvazi555 »

potwierdzam jeszcze raz przepis pod piwko wchodzi rewelacyjnie! tylko zrobcie teog wiecej bo smutno sie robie jak juz sie je ostatniego Twisstera! :mrgreen:
ODPOWIEDZ