Torcik bezowy

Wasze pomysły i propozycje. Przepisy na ciasta, potrawy, drinki itd...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
gandzia
Posty: 177
Rejestracja: 29 lis 2011, 21:22
Lokalizacja: Łódź

Torcik bezowy

Post autor: gandzia »

W sobotę na obiedzie u Seciora jedliśmy ciacho "kostka hiszpańska", które zresztą bardzo nam zasmakowało. Secior oczywiście stwierdził, że mogę mu takie ciasto kiedyś zrobić no i właśnie w tym tygodniu mnie na nie wzięło :P

Przeglądałam przepisy w internecie, żeby zorientować się co i jak należy zrobić, ale ja postanowiłam dodać trochę od siebie w przygotowaniu tej słodkiej pyszności ;)

Zaczynamy od przygotowania ciasta biszkoptowego, które będzie spodem naszego tortu :)

składniki na biszkopt

5 jajek
1 szklanka cukru
1 szklanka mąki
1 łyżeczka proszku do pieczenia
szczypta soli

przygotowanie

Białka oddzielamy od żółtek, dodajemy do nich szczyptę soli i ubijamy pianę mikserem do momentu aż będzie sztywna. Następnie dodajemy na 3-4 razy cukier cały czas mieszając. Na koniec dodajemy żółtka i ponownie mieszamy. Następnie dodajemy porcjami mąkę z proszkiem do pieczenia, miszając delikatnie pianę, tylko tym razem już drewnianą łyżką. Tortownice smarujemy tłuszczem i wysypujemy bułką tartą, a następnie wykładamy masę i pieczemy 45-60 min.

Kiedy biszkopt się piecze, możemy wykorzytsać ten czas na przygotowanie kremu :)

składniki na krem

3/4 litra śmietany 30%
cukier waniliowy
1-4 łyżek cukru pudru
1 opakowanie śmietany "fix"

do samego tortu

bezy, kupiłam w cukierni gotowe
dżem lub konfitury

Przygotowanie kremu jest banalne, należy tylko śmietankę z cukrami i śmietaną "fix" ubić na sztywno :P

Biszkop upieczony :) czekamy aż ostygnie i jeśli jest zbyt gruby to trzeba go przekroić na pół. Następnie wykładamy część kremu na biszkopt i równo rozprowadzamy, a na wierzchu delikatnie rozprowadzamy dżem lub konfiturę (ja użyłam dżemu wiśniowego). Teraz czas na ułożenie na całości bez, poszłam na łatwiznę bo kupiłam małe bezy, ale równie dobrze można zrobić samemu ;). No i teraz na bezy kłądziemy dżem i następną warstwę kremu. Wierzchu udekorowałam kilkoma bezami.

Wstawię zdjęcia i znowu Secior powie mi że mnie nie lubi :P

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ciekawe jak będzie smakował... :D
Awatar użytkownika
driver98
Posty: 1415
Rejestracja: 28 lis 2007, 11:10
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: driver98 »

gandzia, sie księciem draculą nie przejmuj :mrgreen:

[ Dodano: Czw 23 Lut, 2012 ]
A ładnie wygląda :one:
PRAWDZIWY FACET JEŹDZI DIESLEM,A BENZYNA I GAZ...DLA PANIENEK😎
ELpYndoL

Post autor: ELpYndoL »

gandzia, o słodkosci :) pychotka zapewne nie ziemska ;)
Awatar użytkownika
gandzia
Posty: 177
Rejestracja: 29 lis 2011, 21:22
Lokalizacja: Łódź

Post autor: gandzia »

jutro będzie testowany :P
PMC Team Polska

RTT Rób Te Tosty :mrgreen:
ODPOWIEDZ