Odklejająca sie podsufitka

Moderator: Moderatorzy

PowerTrax

Odklejająca sie podsufitka

Post autor: PowerTrax »

Od pewnego czasu odkleja mi sie nad fotelem kierowcy podsufitka. Czym moge ją przykleić ? i za pomocą czego ;d
Awatar użytkownika
kupiec
Posty: 12680
Rejestracja: 08 paź 2007, 00:34
Lokalizacja: tychy
Pojemność: 1600
Rocznik: 2005
Generacja: Inny samochód
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: kupiec »

تاجر القواعد
[*] 1.8 TD
Bo ja lubię coś napisać i potem to sobie czytać. Dzięki temu jestem mądry, bo to są bardzo mądre te moje posty
Byras

Post autor: Byras »

Bartek1987

Post autor: Bartek1987 »

Witaj.

Ze swojego doświadczenia wiem że klejenie tapicerki na dłuższą metę nic nie daje.Po jakimś czasie i tak odejdzie.Do reanimacji poprzedniej podsufitki użyłem mocnego kleju w sprayu (nazwy kleju nie pamiętam jedyne co utrwaliło mi się w pamięci to niebiesko-biała puszka).Efekt był zadowalający dopóki podsufitka nie zawisła na swoim miejscu.Póżniej zabawa zaczęła się od nowa.Zakupiłem używaną podsufitkę z innego Esa i trzyma się po dzień dziś:)Aaa i jeszcze jedna bardzo ważna rada.Nie czyść podsufitki żadnymi specyfikami gdyż ta po chwili samoistnie odpadnie.Niech sobie jest taka jaka jest czystsza już nie będzie:)pozdrawiam:D
ppposp

Post autor: ppposp »

U mnie podsufitka cała praktycznie odpadła, wymieniłem na taką z MK7, jednak wpadłem na pomysł żeby ją wyczyścić i to był błąd bo zaś zaczyna odłazić.
Awatar użytkownika
Jamszoł
Posty: 22178
Rejestracja: 29 lip 2006, 01:17
Lokalizacja: Kalisz
Pojemność: 2300
Rocznik: 2008
Generacja: MK4
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Jamszoł »

Podsufitkę trzeba czyścić na sucho - na mokro odpadnie
Oczy 6.11.2010/15.01.2020 [ 28.08.2012_16.30 ]
Awatar użytkownika
andkar
Posty: 720
Rejestracja: 10 kwie 2010, 14:00
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: andkar »

Jamszoł pisze:Podsufitkę trzeba czyścić na sucho - na mokro odpadnie
Nie prawda, moja podsufitka w pierwszym orionie była czyszczona na mokro - taką pianka do czyszczenia tapicerki - czerwony spray z taką szczoteczką na końcu, po wyczyszczeniu, cała była mokra od tego, ale zostawiłem ją na leżąco, na parę dni, dopiero jak całkowicie przeschła to wtedy montowałem do auta, w efekcie przez prawie rok nic nie odpadło, a wyglądała znakomicie.
Może po prostu trzeba ją czyścić wyciągniętą z auta, tak żeby materiałem była do góry, a nie na dół ;)
Bartek1987

Post autor: Bartek1987 »

Być może i po długim leżakowaniu do góry nogami materiał by nie odpadł ale wątpię w to.Nasączony wilgocią klej nie ma już takich samych właściwości.Poza tym jak można wyczyścić materiał całkowicie suchą szmatką???Dla mnie taka metoda w ogóle nie zdaje egzaminu dlatego też lepiej poszukać po szrotach w miarę czystej i przylegającej na całej powierzchni:)
kris

Post autor: kris »

Podłącze sie do tematu,zauważyłem u siebie nad głową taki odklejający sie fragment 10x10 cm.,widziałem tu link do klejów tapicerskich ale mam pytanie,czy po posmarowaniu takim klejem nie będzie on przebijać na jasnej podsufitce?,czy nie wyjdą jakieś plamy?
zna ktoś inny sposób podklejenia tej francy?
Awatar użytkownika
driver98
Posty: 1415
Rejestracja: 28 lis 2007, 11:10
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: driver98 »

kris, ja w swoim starym esie podsufitówke kleiłem klejem w spreyu taki tapicerski-i powiem,że nic nie przebijało.
PRAWDZIWY FACET JEŹDZI DIESLEM,A BENZYNA I GAZ...DLA PANIENEK😎
kris

Post autor: kris »

driver98, a jak pierdykne takim i mi powychodzą plamy? wtedy będzie kupa,nie będzie możliwości cofnięcia tego i czeka mnie wymiana całej podsufitki,dlatego chce sie upewnić na 100%.
Awatar użytkownika
driver98
Posty: 1415
Rejestracja: 28 lis 2007, 11:10
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: driver98 »

kris, mnie żadna plama nie wyszła,a na dodatek tego prałem ją i było wszystko OK.

[ Dodano: Nie 01 Kwi, 2012 ]
kris to jest klej w spreju kładziesz cienką warstwę ;)
PRAWDZIWY FACET JEŹDZI DIESLEM,A BENZYNA I GAZ...DLA PANIENEK😎
kris

Post autor: kris »

driver98, zaczekam jeszcze na innych,może ktoś ma inny pomysł na tą france :razz:
Awatar użytkownika
driver98
Posty: 1415
Rejestracja: 28 lis 2007, 11:10
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: driver98 »

kris, jak uważasz,zrobisz jak chcesz :lol:
PRAWDZIWY FACET JEŹDZI DIESLEM,A BENZYNA I GAZ...DLA PANIENEK😎
kris

Post autor: kris »

driver98, myślałem też o taśmie dwustronnej,takiej do wykładzin ;)
ODPOWIEDZ