klapa bagażnika (hatchback)

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
kowal
Posty: 1787
Rejestracja: 19 mar 2007, 23:18
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

klapa bagażnika (hatchback)

Post autor: kowal »

mam pewien problem z moim nowo nabytym RSem, jakiemuś idiocie zachciało się tuningu i zaspawał zamek klapy bagażnika. nie przemyślał jednak sytuacji która nastąpiła dziś popołudniu: ciągnę za wajchę po lewej stronie fotela kierowcy a bagażnik nadal zamknięty. na myśl przychodziły mi tylko ładne słowa. wchodziłem do bagażnika od wewnątrz próbując coś zdziałać paluchami, ciągając za linkę przy samym zamku ale dupa. nie jest to kwestia zerwanej linki. ma ktoś pomysł jak mam zapakować się na jutrzejszy wyjazd, nie wnosząc bagaży przez środek auta do bagażnika? wybijanie szyby też nie wchodzi w grę...
Tfaruk

Post autor: Tfaruk »

Nie wiem doradzić w takiej sytuacji. Może spróbuj jakimś WD-40 na początek, może coś tam się s******.

[ Komentarz dodany przez: leszek: Sob 27 Wrz, 2008 ]
ostatnie ostrzeżenie. nie przeklinamy w postach !!!!
Ostatnio zmieniony 27 wrz 2008, 00:03 przez Tfaruk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jamszoł
Posty: 22178
Rejestracja: 29 lip 2006, 01:17
Lokalizacja: Kalisz
Pojemność: 2300
Rocznik: 2008
Generacja: MK4
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Jamszoł »

A nie ma w klapie przy zamku z jego lewej strony - króciutkiej wajchy ?do otwierania ręcznego ?
Przecież ten debil zaspawał tylko otwór w klapie a zamek jest chyba kompletny ?
Jeśli nie , to właź jeszcze raz do środka , weź latarkę i się przyjrzyj - na dole , tam gdzie dochodzi linka , jest zaczep do tej linki - jeśli weźmiesz wkrętak i go tam wetkniesz , to powinieneś ten zaczep odepchnąć w lewą stronę samochodu.
Oczy 6.11.2010/15.01.2020 [ 28.08.2012_16.30 ]
Awatar użytkownika
KuRowSKi
Posty: 582
Rejestracja: 13 lut 2007, 08:16
Lokalizacja: Świętochłowice
Kontakt:

Post autor: KuRowSKi »

Odkręć od środka 2 torxy "30" na tylnym pasie i klapa powinna się otworzyć do góry
www.VolvoTech.pl ---Elektromechanik---
Awatar użytkownika
kowal
Posty: 1787
Rejestracja: 19 mar 2007, 23:18
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: kowal »

KuRowSKi pisze:Odkręć od środka 2 torxy "30" na tylnym pasie i klapa powinna się otworzyć do góry
nie wiem jak jest w escorcie, ale w orionach to nic nie dawało. sam zatrzask który proponujesz mi wykręcić, miał połączenie z zamkiem w klapie. jeśli "tuningowiec" nie pokusił się o wykręcenie zamka (czego na pewno nie zrobił bo jest trudny dostęp) to nici z Twojego pomysłu. dziś już jest za ciemno, najwyżej jutro od rana będę się kulił w bagażniku.

jamszoł, szukałem czegoś takiego ale nie znalazłem. może dlatego, że nie wiedziałem gdzie szukać ;) jutro zacznę od Twojej metody, mniej kręcenia :D

Tfaruk myślę, że to nic nie da. linka pracuje jakby nie miała o co się zaczepić.
Awatar użytkownika
Jamszoł
Posty: 22178
Rejestracja: 29 lip 2006, 01:17
Lokalizacja: Kalisz
Pojemność: 2300
Rocznik: 2008
Generacja: MK4
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Jamszoł »

kowal pisze:linka pracuje jakby nie miała o co się zaczepić.
Wynika z tego , że była za luźna i się wyczepiła.
Dobrze szukaj od rana - powinieneś się dopatrześ zatrzasku - jak otworzysz to załóż linkę i ją naciągnij - klucz 13 i masz tam dwie nakrętki na końcówce pancerza linki.
Oczy 6.11.2010/15.01.2020 [ 28.08.2012_16.30 ]
Awatar użytkownika
kowal
Posty: 1787
Rejestracja: 19 mar 2007, 23:18
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: kowal »

no to super ;) efektem pochwalę się w niedziele wieczorem, bo do Pęczniewa z dziewczyną jadę i rano nie będę miał już czasu wejść na neta
Profesjonalna kosmetyka samochodowa.
Pranie, usuwanie rys, zabezpieczenie, renowacja, detailing
www.car-efekt.pl
"Twoje auto, Twoją wizytówką"
Awatar użytkownika
darcun4
Posty: 3468
Rejestracja: 22 mar 2005, 20:46
Lokalizacja: Toruń

Post autor: darcun4 »

Uuuuu, jam to miał :sad:
Skończyło się wycięciem kawałka tej plastikowej obudowy klapy (nóż monterski i młoteczek), bo myślałem,że tędy dojdę do zamka i po jego wykręceniu otworzę klapę.
Dupa blada-zamek wykręciłem ale ten zaczep ciągle trzymał.
Wycinałem kawałek listwy podłogowej (bo to kombi było) i dopiero wtedy miałem dojście do tego wihajstra co to Jurek pisał wyżej.
U mnie ani linka ani zaczep.Po prostu pół podkładki od mocowania zamka wpadło gdzieś do środka i zablokowało go na amen.
Wytrząsłem francę :grin:
Awatar użytkownika
kowal
Posty: 1787
Rejestracja: 19 mar 2007, 23:18
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: kowal »

pocieszasz mnie? :roll:
Profesjonalna kosmetyka samochodowa.
Pranie, usuwanie rys, zabezpieczenie, renowacja, detailing
www.car-efekt.pl
"Twoje auto, Twoją wizytówką"
Awatar użytkownika
Yagr
Posty: 14500
Rejestracja: 23 lip 2006, 00:12
Lokalizacja: Kraków
Pojemność: 1598
Rocznik: 2007
Generacja: MK2
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Yagr »

może to jednak ta wajcha? W orionie też jest coś takiego. Czasem jak wiozę luzem jakieś graty to zdarza się że tą wajchę przesuną - wtedy mogę sobie szarpać linką do bólu a klapa i tak zamknięta. Zostaje klucz, którego ty niestety nie masz w klapie :(. Spróbuj namacać tą dźwigienkę od wewnątrz. U mnie jest przy samym zamku, jak linka do niego wchodzi to dźwigienka w postaci blaszki dł ok 2-3cm jest skierowana w dół od linki. Włączanie i wyłączanie otwierania linką jest poprzez przesunięcie tej dźwigienki w prawo/lewo
Polak potrafi!!



ale mu się nie chce...
a jak mu się zechce...
to potrafi



spieprzyć!

P I W O L E C Z Y !

"wszystko co ma cycki lub koła będzie sprawiało problemy"
Awatar użytkownika
kowal
Posty: 1787
Rejestracja: 19 mar 2007, 23:18
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: kowal »

yagr w rsie nie mam takiej wajhy. wiem o co Ci chodzi, mam taką swoim orionie ;)
Profesjonalna kosmetyka samochodowa.
Pranie, usuwanie rys, zabezpieczenie, renowacja, detailing
www.car-efekt.pl
"Twoje auto, Twoją wizytówką"
Awatar użytkownika
Jamszoł
Posty: 22178
Rejestracja: 29 lip 2006, 01:17
Lokalizacja: Kalisz
Pojemność: 2300
Rocznik: 2008
Generacja: MK4
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Jamszoł »

Jutro zajrzę do Esa Matiego i sprawdzę dokładnie jak to jest
Oczy 6.11.2010/15.01.2020 [ 28.08.2012_16.30 ]
Awatar użytkownika
kowal
Posty: 1787
Rejestracja: 19 mar 2007, 23:18
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: kowal »

ja dopiero dziś biorę się za klapę... wczoraj cały dzień biegałem za pracą a potem miałem gościa. nawet bez pracy nie mam czasu :D



bagażnik otwarty, szczegóły później ;)
Awatar użytkownika
kowal
Posty: 1787
Rejestracja: 19 mar 2007, 23:18
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: kowal »

tak więc przystąpiłem do walki. jak się okazało kwestia nasmarowania mechanizmu. odkręciłem osłonę na klapie od środka bagażnika (zdj nr 1) i pociągnąłem za wajchę (zdj nr 2) otwierając bagażnik. po użyciu wd40 zamek znowu funkcjonuje jak powinien.
Załączniki
nr 1
nr 1
nr 2
nr 2
radek0202

Post autor: radek0202 »

w moim mk VII strasznie wali klapa regulowałem już te gumy co są po lewej i prawej stronie . jest troche ciszej ale to i tak przeszkadza jak jade po polskiej drodze .. :( coś doradzicie bo ja nie mam pomysłu
ODPOWIEDZ