Miejsce na gaśnice

Moderator: Moderatorzy

marsdorf

Post autor: marsdorf »

a ja sobie przykręciłem gaśnice do tylniej lampy w bagazniku i jest giciorek :grin:
deathrider_85

Post autor: deathrider_85 »

Ja mam pod fotelem pasażera. Bo w każdym innym miejscu jak była, to mi latała po całym samochodzie :razz:. Jeszcze muszę tylko jakoś zamocować trójkąt i apteczkę w bagażniku, bo na zakrętach latają jak oszalałe.
marsdorf

Post autor: marsdorf »

u mnie trójkąt sobie leży za subwooferem a apteczka za taką gumą po lewej stronie w bagażniku.jedynie co mnie denerwuje to brak miejsca na CB
Awatar użytkownika
bodzio82
Posty: 818
Rejestracja: 21 lip 2008, 13:54
Lokalizacja: plockie

Post autor: bodzio82 »

a w moim kombi gasnica znajduje sie z tylu pod boczna szyba, otwieram klapke i jest schowek na gasnice :grin:
Awatar użytkownika
darcun4
Posty: 3468
Rejestracja: 22 mar 2005, 20:46
Lokalizacja: Toruń

Post autor: darcun4 »

bodzio82 pisze:otwieram klapke i jest schowek na gasnice
Ja tam woziłem apteczkę
timo

Post autor: timo »

Bo tak na serio to orginalne fordowskie miejsce na apteczke :razz:
Awatar użytkownika
Mikosz
Posty: 1689
Rejestracja: 12 lis 2007, 16:57
Lokalizacja: UK

Post autor: Mikosz »

Kurcze załączniki po wyłaczane a chciałbym oglądać fotki gdzie umieściliście gaśnice aaa
Gaśnica była w schowku bocznym nad nadkole ale w tym miejscu będzie apteczka. Bede musiał kombinować z gaśnicą, najlepiej sprzodu. Niektórzy trzymają między fotelem a drzwi... ciekawe... O 17 pójde to sprawdzić :)
Na niej mam nalepke za 5 zł :mrgreen:
10-tego w tesco do nabycia za 19,99 zł z wieszakiem i do tego 2 lata gwarancji
Kudłaty_EZG
Posty: 3397
Rejestracja: 23 sie 2009, 10:31
Lokalizacja: Głowno

Post autor: Kudłaty_EZG »

Mikosz pisze: do tego 2 lata gwarancji
a i tak musisz po roku legalizacje zrobić
Post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
Kiedy znajdziemy się na zakręcie.. redukcja, but i odcięcie :DDD
kris

Post autor: kris »

Ja mam tu :razz:

Obrazek
Awatar użytkownika
Jamszoł
Posty: 22178
Rejestracja: 29 lip 2006, 01:17
Lokalizacja: Kalisz
Pojemność: 2300
Rocznik: 2008
Generacja: MK4
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Jamszoł »

jarekezg pisze:a i tak musisz po roku legalizacje zrobić
G prawda :razz:


Na pytania Czytelników odpowiada podinspektor Mariusz Olko z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu

- Czy to prawda, że trzeba mieć legalizację gaśnicy samochodowej? Co zrobić, gdy podczas kontroli drogowej policjant zażyczy sobie takiego dokumentu?

- Przepisy ustawy Prawo o ruchu drogowym określają, że gaśnica powinna być:

* utrzymana w należytym stanie oraz działać sprawnie i skutecznie;
* umieszczona w miejscu łatwo dostępnym w razie potrzeby jej użycia (nie dotyczy to motocykla). I to wszystko.

Gdyby okazało się, że podczas kontroli drogowej policjant zażyczy sobie okazania dokumentu legalizacji gaśnicy, to proszę powiedzieć, że ma ona być sprawna. Jeżeli nie wierzy, niech sprawdzi i zapłaci za jej ponowne napełnienie.

Dodam, że również przepisy przeciwpożarowe nie zobowiązują właścicieli samochodów do okresowej konserwacji gaśnic. Dlatego termin jej ważności też nie powinien być przedmiotem kontroli drogowej. W razie stwierdzenia przekroczenia tego terminu organ kontrolny nie może z tego powodu zatrzymać dowodu rejestracyjnego ani ukarać kierującego mandatem. Natomiast może go pouczyć o potrzebie konserwacji i sprawdzenia gaśnicy, aby w sytuacji, gdy zajdzie potrzeba jej użycia, zadziałała ona sprawnie i skutecznie.

Jedynym wyjątkiem są pojazdy przewożące materiały niebezpieczne - gaśnice samochodowe powinny być poddawane przeglądowi według wskazań producenta, ale nie rzadziej niż raz do roku.


http://www.motofakty.pl/artykul/co_z_ga ... odzie.html
Oczy 6.11.2010/15.01.2020 [ 28.08.2012_16.30 ]
Kudłaty_EZG
Posty: 3397
Rejestracja: 23 sie 2009, 10:31
Lokalizacja: Głowno

Post autor: Kudłaty_EZG »

A NIŻEJ:

mandat karny 50- 200 zł. art.96 par.1p.5 KW w związku z DZIENNIK USTAW Z 2010 R. NR 109 POZ. 719
Rozdział 1
Przepisy ogólne
2. Urządzenia przeciwpożarowe oraz gaśnice przenośne i przewoźne, zwane dalej "gaśnicami", powinny
być poddawane przeglądom technicznym i czynnościom konserwacyjnym, zgodnie z zasadami i w sposób
określony w Polskich Normach...
3. Przeglądy techniczne i czynności konserwacyjne powinny być przeprowadzane w okresach ustalonych
przez producenta, nie rzadziej jednak niż raz w roku.

czyli o ile koment prawdziwy znów 2 sprzeczne przepisy- tak jak z używaniem kierunkowskazów przy wjeździe na rondo
Post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
Kiedy znajdziemy się na zakręcie.. redukcja, but i odcięcie :DDD
Awatar użytkownika
Jamszoł
Posty: 22178
Rejestracja: 29 lip 2006, 01:17
Lokalizacja: Kalisz
Pojemność: 2300
Rocznik: 2008
Generacja: MK4
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Jamszoł »

Poczytaj :

1) Dz.U.2003.32.262
2) Dz.U.2003.227.225

:mrgreen: :mrgreen:
Oczy 6.11.2010/15.01.2020 [ 28.08.2012_16.30 ]
Awatar użytkownika
Jamszoł
Posty: 22178
Rejestracja: 29 lip 2006, 01:17
Lokalizacja: Kalisz
Pojemność: 2300
Rocznik: 2008
Generacja: MK4
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Jamszoł »

- Przepisy ustawy Prawo o ruchu drogowym określają, że gaśnica powinna być:

* utrzymana w należytym stanie oraz działać sprawnie i skutecznie;
* umieszczona w miejscu łatwo dostępnym w razie potrzeby jej użycia (nie dotyczy to motocykla). I to wszystko.

Gdyby okazało się, że podczas kontroli drogowej policjant zażyczy sobie okazania dokumentu legalizacji gaśnicy, to proszę powiedzieć, że ma ona być sprawna. Jeżeli nie wierzy, niech sprawdzi i zapłaci za jej ponowne napełnienie.
Dodam, że również przepisy przeciwpożarowe nie zobowiązują właścicieli samochodów do okresowej konserwacji gaśnic. Dlatego termin jej ważności też nie powinien być przedmiotem kontroli drogowej. W razie stwierdzenia przekroczenia tego terminu organ kontrolny nie może z tego powodu zatrzymać dowodu rejestracyjnego ani ukarać kierującego mandatem. Natomiast może go pouczyć o potrzebie konserwacji i sprawdzenia gaśnicy, aby w sytuacji, gdy zajdzie potrzeba jej użycia, zadziałała ona sprawnie i skutecznie.

Jedynym wyjątkiem są pojazdy przewożące materiały niebezpieczne - gaśnice samochodowe powinny być poddawane przeglądowi według wskazań producenta, ale nie rzadziej niż raz do roku.
1) Dz.U.2003.32.262
2) Dz.U.2003.227.225

"Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 roku w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (Dz. U. Nr 32 poz. 262) z dnia 26 lutego 2003 r.-pojazd samochodowy powinien być wyposażony w gaśnicę. Polskie Normy (np.PN-92/M/51079) określają zaś ich warunki techniczne. Ponadto producent dołącza do gaśnicy informacje o jej właściwościach oraz okresach gwarantowanej sprawności i zasadach przeglądów/konserwacji. Podczas kontroli drogowej policjant może sprawdzić czy pojazd jest wyposażony w gaśnicę. Zwróci również uwagę na jej metryczkę z potwierdzeniem przez uprawniony podmiot sprawności środka gaśniczego jak również czy nie jest zużyta bądź nie posiada np. uszkodzeń dyskwalifikujących jej sprawność."
Więc w/g tego rozporządzenia policjant jedynie może zwrócić uwagę a nie zabrać dowód
Oczy 6.11.2010/15.01.2020 [ 28.08.2012_16.30 ]
Kudłaty_EZG
Posty: 3397
Rejestracja: 23 sie 2009, 10:31
Lokalizacja: Głowno

Post autor: Kudłaty_EZG »

nie maiłem na myśli zabierania dowodu a wypisanie mandatu

a co do przepisów to tak naprawdę trzeba by samemu wszystkie te przepisy przeczytać bo gdzie nie zajrzysz inne opinie
Post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
Kiedy znajdziemy się na zakręcie.. redukcja, but i odcięcie :DDD
Awatar użytkownika
Jamszoł
Posty: 22178
Rejestracja: 29 lip 2006, 01:17
Lokalizacja: Kalisz
Pojemność: 2300
Rocznik: 2008
Generacja: MK4
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Jamszoł »

w przepisach znajdziesz tak :

* utrzymana w należytym stanie oraz działać sprawnie i skutecznie;
* umieszczona w miejscu łatwo dostępnym w razie potrzeby jej użycia (nie dotyczy to motocykla).
Gdzie tu masz coś o legalizacji ? Na jakiej podstawie ma być wypisany mandat a ty masz go przyjąć ?
Oczy 6.11.2010/15.01.2020 [ 28.08.2012_16.30 ]
ODPOWIEDZ