Jak zdemontować stacyjke?

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
KuRowSKi
Posty: 582
Rejestracja: 13 lut 2007, 08:16
Lokalizacja: Świętochłowice
Kontakt:

Jak zdemontować stacyjke?

Post autor: KuRowSKi »

Witam, kupiłem na szrocie całą kolumne kierowniczą z regulacją wysokości, ale nie mam kluczyka do stacyjki i nie mogę się pozbyć blokady kierownicy jest jakiś sposób aby wyjąć wkładke ze stacyjki bez orginalnego klucza czy tylko pozostaje mi młotek?
Patryk

Post autor: Patryk »

z tego co pamietam za blokade kierownicy odpowiada tylko taka mala sprezynka, jezeli bedziesz mial do niej dostep to mozesz ja wyciagnac i blokada kierownicy usunieta aczkolwiek nie zmienia to faktu ze stacyjke musisz rozebrac aby ja zmienic na swoj typ kluczyka i teraz tak albo istnieje mozliwosc wymiany calego bebenka (tak powinno byc) albo musisz go rozebrac, jesli musisz go rozbierac to po usunieciu tej blachy zewnetrznej (ciezka sprawa) uwazaj wyskoczy blaszka mala ze sprezynka nie mozesz ich zgubic (to jest zabezpieczenie zeby sie syf tam nie dostawal do stacyjki- przynajmniej wydaje mi sie ze tam taka blaszka byla :razz: ) nastepnie delikatnie musisz wyciagnac cale bebechy uwazajac zeby nie pomieszac ich tam sa takie blaszki porozdzielane takimi separatorami (ciezko to opisac) i teraz kazda blaszka ma swoj numerek, przekladasz takie blaszki tak aby dopasowac je do swojego kluczyka numerycznie (np taki kluczyk moze miec "kod" 1,2,3,3,2 i jak to znasz to jestes w stanie zrobic wlasnorecznie swoja stacyjke :mrgreen: , takie blaszki to chyba na zlomowisku mozna dostac) i skladasz wszystko smarujac wszystko obficie olejem maszynowym i potem ostroznie zakladasz ta blaszke zewnetrzna i doginasz i dziala :mrgreen:

P.s.
Cholerka sie rozpisalem a Ty o co innego pytales :razz: tak wiec jak nie masz dostepu do tej sprezynki to sciagasz ta zewnetrzna blache i wyciagasz i wymieniasz bebenek i gitara :mrgreen:
Awatar użytkownika
KuRowSKi
Posty: 582
Rejestracja: 13 lut 2007, 08:16
Lokalizacja: Świętochłowice
Kontakt:

Post autor: KuRowSKi »

Dziękuje za odpowiedz spróbuje się pomęczyć.
Patryk

Post autor: Patryk »

Wbrew pozorom to nie takie ciezkie, najgorzej jest zdemontowac ta blache okragla a potem to juz idzie z gorki, jak sie moj opisik przyda to kliknij prosze pomogl :mrgreen: pozdrawiam
Awatar użytkownika
KuRowSKi
Posty: 582
Rejestracja: 13 lut 2007, 08:16
Lokalizacja: Świętochłowice
Kontakt:

Post autor: KuRowSKi »

Witam stacyjka zdemontowana po ciężkich bojach. Patryk pomógł kliknięte ;)
Patryk

Post autor: Patryk »

Ciesze sie ze okazalem sie przydatny :cool:
Awatar użytkownika
Jamszoł
Posty: 22178
Rejestracja: 29 lip 2006, 01:17
Lokalizacja: Kalisz
Pojemność: 2300
Rocznik: 2008
Generacja: MK4
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Jamszoł »

Jak więkrzość forumowiczów którzy z sensem doradzają . :mrgreen:
Oczy 6.11.2010/15.01.2020 [ 28.08.2012_16.30 ]
ODPOWIEDZ