problem w escorcie ?????

Moderator: Moderatorzy

tomkos

problem w escorcie ?????

Post autor: tomkos »

WITAM
Kupiłem Forda Eskorda RS 2.0 16v uszkodzonego i mam dylemat mianowicie w środku od strony kierowcy na dole pod bezpiecznikami w narożniku pod plastikiem brakuje jakiegoś elementu jak by jakiś komputer nie wiem bo wystają mi dwie wtyczki ( pin 26 i pin 10 ) może ktoś wie co tam przychodziło bo wogule nie chce mi kręcić rozrusznikiem może to jest jakieś urządzenie które na to wpływa poradźcie za odpowiedz z góry dziękuje .
MARKKO

Post autor: MARKKO »

nie ten dział!!!!!!!!!!
Awatar użytkownika
darcun4
Posty: 3468
Rejestracja: 22 mar 2005, 20:46
Lokalizacja: Toruń

Post autor: darcun4 »

może i nie ten ale odpiszę
tomkos pisze:bezpiecznikami w narożniku pod plastikiem brakuje jakiegoś elementu jak by jakiś komputer nie wiem bo wystają mi dwie wtyczki ( pin 26 i pin 10 )
Ja mam 1,6 8V i też coś takiego tam wisi, ale nawet nie wiem od czego, bo kręci :lol:
Awatar użytkownika
darcun4
Posty: 3468
Rejestracja: 22 mar 2005, 20:46
Lokalizacja: Toruń

Post autor: darcun4 »

a mi się nie chce nawet edytować :wink:
tomkos pisze:bo wogule nie chce mi kręcić rozrusznikiem
a sprawdziłeś czy do rozrusznika dochodzi wogóle prąd, czy tak sobie chcesz przez neta naprawić?
Vieczur

Post autor: Vieczur »

dzial "opisy napraw i modyfikacji" sluzy do zamieszczania w nim tylko i wylacznie gotowych, przygotowanych juz opisow dotyczacych ewentualnych napraw i modyfikacji :!:

Temat przenoszę :!:

P.S. Nastepnym razem prosze rowniez o bardziej szczegolowe nazwanie tematu...bo problemy w escorcie moga byc rozmaite...
Ostatnio zmieniony 28 sie 2006, 21:24 przez Vieczur, łącznie zmieniany 1 raz.
tomkos

Post autor: tomkos »

dochodzi moim zdaniem może być uszkodzona stacyjka bo rozrusznik jest sprawny sprawdzałem zostawmy ten rozrusznik głównie chodzi mi o ten komputer co to jest i do czego służy tylko takie Prąd dochodzi ale rozrusznik sterowany jest cienkim kablem na elektromagnesie tam prąd nie informacje potrzebuje
Awatar użytkownika
Jamszoł
Posty: 22178
Rejestracja: 29 lip 2006, 01:17
Lokalizacja: Kalisz
Pojemność: 2300
Rocznik: 2008
Generacja: MK4
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Jamszoł »

Nie wiem jak to się nazywa ale nie jest to przypadkiem urządzenie rozłanczające prąd po wypadku ?
Oczy 6.11.2010/15.01.2020 [ 28.08.2012_16.30 ]
Vieczur

Post autor: Vieczur »

nawet nie myslalem nad tym... zajalem sie tylko uporzadkowaniem tematu, ale gdy teraz dokladnie czytam o co chodzi tomkosowi to wiem juz wszystko.

Dokladnie jest to tzw "przycisk bezpieczenstwa" ktory rozlacza prad w czasie wypadku, czasem jednak wystarczy wjechac w duza dziure i tez spowoduje to rozlaczenie elektryki.

Musisz teraz poprostu odkrecic te okragla zaslepke ktora jest na dole w tym plastiku po lewej i nacisnac guziczek ;)
Awatar użytkownika
Jamszoł
Posty: 22178
Rejestracja: 29 lip 2006, 01:17
Lokalizacja: Kalisz
Pojemność: 2300
Rocznik: 2008
Generacja: MK4
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Wyłącznik bezwładnościowy

Post autor: Jamszoł »

Tomkos chyba Cię uszczęśliwię jak by co to pamiętaj o mnie
Już mam nazywa się to wyłącznik bezwładnościowy :) :) :)
Załączniki
Wyłącznik bezwładnościowy.doc
(30.5 KiB) Pobrany 415 razy
Oczy 6.11.2010/15.01.2020 [ 28.08.2012_16.30 ]
Vieczur

Post autor: Vieczur »

no dokladnie.. to jest to... ;)
Awatar użytkownika
Jamszoł
Posty: 22178
Rejestracja: 29 lip 2006, 01:17
Lokalizacja: Kalisz
Pojemność: 2300
Rocznik: 2008
Generacja: MK4
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Jamszoł »

Ale z tego co kolega opisuje to nie ma tam nic oprócz wtyczek.Podejrzewam , że jeżeli jest to wyłącznik to wystarczy połączyć narazie na któtko oby dwie wtyczki acekuracyjnie poprzez jakiś bezpiecznik i narazie jeździć a wyłącznik dokupić gdzieś na szrocie. Ale zaznaczam , że nie jestem elektrykiem samochodowym z zawodu.
Oczy 6.11.2010/15.01.2020 [ 28.08.2012_16.30 ]
tomkos

Post autor: tomkos »

„JAMSZOŁ” ale są to dwie wtyczki jedna mam 26 PIN a druga 10 PIN
Bo ten wyłącznik bezwładnościowy jest podłączony dwoma kablami i znajduje się niżej przy podłodze , a to czego mi brakuje w samochodzie znajduje się nad nim bo widać mocowanie .
Awatar użytkownika
Jamszoł
Posty: 22178
Rejestracja: 29 lip 2006, 01:17
Lokalizacja: Kalisz
Pojemność: 2300
Rocznik: 2008
Generacja: MK4
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Jamszoł »

W takim razie muszę wsadzić łeb u siebie ale dopiero w sobotę bo będę rozpruwał puszkę bezpiecznikową.Jak coś wytropie to dam znać.Napewno u mnie są tam czujniki autoalarmu ale to dodatek no chyba , że u Ciebie też był autoalarm a ktoś go zdemontował.
Oczy 6.11.2010/15.01.2020 [ 28.08.2012_16.30 ]
ELpYndoL

Post autor: ELpYndoL »

JEZELI CI SIE NIE SPIESZY za mocno to obadamy te sprawe na zlocie w Peczniewie :wink:
tomkos

Post autor: tomkos »

ok wiec czekam na odpowiedz
ODPOWIEDZ