Ogrzewanie szyby

Moderator: Moderatorzy

mazi292

Ogrzewanie szyby

Post autor: mazi292 »

Witam, nie działa mi ogrzewania szyby tylnej, paski na szybie są ok, nie widać przetarć ani przerw, przekażnik działa bo słychać tryk przy załączaniu przy bezpiecznikach, bezpiecznik też OK, wczoraj patrzałem voltomierzem czy prąd dochodzi do szyby na tych zaczepach na klapie co są po obu stronach no i nic nie pokazał...

Nie wiem już co to może być, macie jakiś pomysł jeszcze co może być nie tak?
Awatar użytkownika
kupiec
Posty: 12697
Rejestracja: 08 paź 2007, 00:34
Lokalizacja: tychy
Pojemność: 1600
Rocznik: 2005
Generacja: Inny samochód
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: kupiec »

a sprawdzałeś te styki na progu bagażnika? nie wiem jak to ma się do szyby ale mi wycieraczka nie zawsze działa bo śniedzieją te styki co łączą się z tymi bolcami z klapy
تاجر القواعد
[*] 1.8 TD
Bo ja lubię coś napisać i potem to sobie czytać. Dzięki temu jestem mądry, bo to są bardzo mądre te moje posty
Awatar użytkownika
nonam
Posty: 4610
Rejestracja: 06 wrz 2007, 23:24
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: nonam »

Sprawdz czy masz dobre kabelki masowe, moze byc tak jak u mnie ze przy obcialeniu gubi mase i szyba nie grzeje. U mnie winny byl stary, pokruszony, przytopiony wrecz kabelek, po naprawie polaczenia szyba ladnie grzeje.
Bo z mocą jest tak, że zawsze jej za mało.

Kierowca bombowca.
Awatar użytkownika
Jamszoł
Posty: 22180
Rejestracja: 29 lip 2006, 01:17
Lokalizacja: Kalisz
Pojemność: 2300
Rocznik: 2008
Generacja: MK4
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Jamszoł »

mazi292, na progu bagażnika masz 3 blaszki :
Ogrzewanie szyby , zasilanie wycieraczki i włącznik światła w bagażniku
Weź no miernik - daj kabel plusowy do blaszki a minusowy do masy autka - jeśli napięcie będzie to od razu kabel minusowy dotknij do masy klapy i sprawdź
Będziesz wiedział czy masa na klapę przechodzi z masy auta ( masa idzie poprzez zawiasy klapy )
Sprawdź przejście między bolcem na klapie a wtyczką przy szybie - z jednej strony masz + z drugiej masę
Przeczyść blaszki i bolce - po oczyszczeniu zabezpiecz przed korozją ( może być wazelina techniczna )
Oczy 6.11.2010/15.01.2020 [ 28.08.2012_16.30 ]
mazi292

Post autor: mazi292 »

No zaraz chyba zejde na ten ziąb na dwór i sprawdze alewycieraka działa, światło w bagażniku też, sprawdzę miernikiem ten pierwszy czyli ogrzewania, BTW a gdzie jest ten kabel od masy?

Jeden to wiem że jest z przodu pod maską silnika, a ten od ogrzewania to gdzie jest? Sory ale nie znam się za bardzo.


EDIT: A ok sory poprzez zawiasy klapy, sprawdzę to.

[ Dodano: Nie 29 Sty, 2012 ]
No byłem, napięcie nie dochodzi, styki przeczyszczone....

Jakieś propozycje?
Awatar użytkownika
Jamszoł
Posty: 22180
Rejestracja: 29 lip 2006, 01:17
Lokalizacja: Kalisz
Pojemność: 2300
Rocznik: 2008
Generacja: MK4
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Jamszoł »

Pisałeś wcześniej , że przekaźnik pyka
Musisz dorwać się do skrzynki - odnaleźć który to - lekko go podnieść z gniazda - tak co by dojść pod niego z końcówką miernika i sprawdź czy zapodaje napięcie na wyjściu ( z reguły to te większe nóżki - jeśli ma większe i mniejsze )
Sprawdź też dokładnie bezpiecznik ale poprzez wyciągnięcie go z gniazda ( mogły zaśniedzieć przy nim styki )
Jeśli tu wszystko gra to niestety ale musisz sprawdzić kabelek idący od skrzynki do bagażnika ( idzie lewym progiem i lewą stroną bagażnika )
Noi na koniec połączenie między kablem a blaszką
Oczy 6.11.2010/15.01.2020 [ 28.08.2012_16.30 ]
mazi292

Post autor: mazi292 »

No sprawdzę, bezpiecznik jest nowy, zapewne działa bo po wyjęciu z tego co pamiętam to nawet nie zaświeca się kontrolka od przycisku, no ale sprawdzę..

Hmm w lewym progu, tylko jak do tego się dorwać nic nie łamiąc plastiku?
Awatar użytkownika
S3ci0r
Posty: 4782
Rejestracja: 26 mar 2010, 02:41
Lokalizacja: Łódź
Pojemność: 1988
Rocznik: 1997
Generacja: MK7
Nadwozie: Hatchback

Post autor: S3ci0r »

mazi292, wykręcasz te pseudo śruby na całej długości wewnętrznej osłony progu i podważasz pod każdą dziurą po trochu aż samo w końcu wyskoczy do końca
GG: 3022309

PMC Team Polska
RTT - Rób Te Tosty :d
ODPOWIEDZ