POdświetlenie nóg i lampka w drzwiach

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
leon167
Posty: 177
Rejestracja: 10 cze 2015, 18:15
Lokalizacja: Zabrze

Re: POdświetlenie nóg i lampka w drzwiach

Post autor: leon167 »

Alarmu nie mam i włącznik w podsufitce zdaje się być sprawny i na zero nic mi nie świeci nawet jak miałem zworkę czy przekaźnik ale wydawało mi się że mi aku rozładowuje dlatego teraz nie mam nic . Jak wrócę pod koniec tyg to przegląd zrobię kabelkologi raz jeszcze bo z początku myślałem, że to zimne luty i podmieniałem CJB ale dalej ten sam problem mam (chyba że obie skrzynki mają ten sam problem) . W każdym razie wczoraj na wyjętej skrzynce podłączałem prąd i masy poprzez skrzynkę do przekaźnika opóźnienia (zgodnie ze schematem) a miernikiem mierzyłem masę wychodzącą ze skrzynki na podsufitkę (tę odpowiedzialną za 20s) i było OK Więc wykluczył bym i CJB i 20s przekaźnik
Awatar użytkownika
leon167
Posty: 177
Rejestracja: 10 cze 2015, 18:15
Lokalizacja: Zabrze

Re: POdświetlenie nóg i lampka w drzwiach

Post autor: leon167 »

Dziś ogarnąłem ten problem . Okazało się że kabel z prawego krańcowego włącznika był zwarty z karoserią więc lampka miała niezależną masę . Dość dziwna droga jest tego kabelka bo z włącznika idzie w stronę tyłu auta tuż przy progu wewnętrznym by przed fotelem pasażera odchodzić w kierunku tunelu środkowego i tam gdzieś za którymś razem go przycisnąłem szyną od fotela pasażera i stąd ten problem. Nie wystąpił od razu ale stopniowo i dlatego musiałem trochę tego szukać .....
ODPOWIEDZ